Skocz do zawartości

Kino domowe do 4000


tomek510

Recommended Posts

Witam,
przymierzam się do zakupu kina domowego do 4000 zł. Wielkość pomieszczenia to 554x287 i ok. 240 cm wysokości lecz niestety salon jest otwarty i obawiam się o echo. Na czerwono zaznaczyłem miejsca, w których mam przygotowane kable pod głośniki. Myślę, że rozsądną opcją były zestaw amplituner, 4 głośniki + subwoofer. Kanapa będzie przesunięta bliżej TV. Zestaw będzie służyć w 80% do filmów (Netflix, HBO), a w 20% do muzyki (również streamowana z TV dlatego bluetooth nie jest obowiązkowy). Jestem kompletnie zielony w temacie audio i prosiłbym Państwa o jakieś porady. 

zdjęcie kabla: https://imgur.com/a/TuRx64v

eIYzabO.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepiej jest pójść w system 5.1. W przypadku takiego metrażu spokojnie idź w kierunku monitorów.
W przypadku amplitunerów masz tak na prawdę do wyboru albo Yamahę RX V4a albo cieplejszego Denona 1600h. Jeśli wybór padłby na dynamiczne brzmienie Yamahy to polecam wziąć pod uwagę Indiana Line Nota 240x na przód i tył + Nota 740x jako centralny. 
W przypadku Denona warto byłoby postawić na dynamiczniejsze brzmienie takie jak np. Pylon Audio Pearl Monitor + sat + center ale w takim przypadku subwoofer musiałbyś odłożyć w czasie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dynamiczne brzmienie Yamahy będzie dla mnie lepszym wyborem. Przy okazji zapytam o Waszą opinię co do zakupu telewizora, planuję przeznaczyć na niego ok. 9000 zł. Odległość od ekranu wyniesie jakieś 4 metry. Czy warto pchać się w https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe75q90t-smart-tv-uhd-4k-qled.bhtml czy jednak lepszym wyborem będzie 65" OLED? Przyznam, że obawiam się wypalających się pikseli choć głęboka czerń bardzo kusi.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierz tego źle co napiszę,ale były już podobne tematy, sprzęt ma być przeznaczony głównie do filmów,a na tv chcesz przeznaczyć 9tys.zl,a na dźwięk do niego 4tys.zl i zrobić jakąś protezę, przecież to jest jak w kinie,oprócz dużego ekranu i efektów wizualnych, resztę nadaje odpowiednie nagłośnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pilislaw1978 napisał:

Czyli już kupiłeś wczoraj oglądałem oleda  65 cali LgBX i pilny obraz ale do 7500 wolałbym wziąć. Sony 75 cala xh9096.Jak miałeś budżet 9000 na tv to pewnie wyrwales LG 75 cali BX oled

75-calowy OLED do 9000? O ile się nie mylę to nie ma 75 cali w serii BX. Telewizora jeszcze nie kupiłem, najbardziej skłaniam się ku Q90t w wersji 75calowej, Sony jest 800 zł droższy i nie wiem czy jest sens dopłacać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo małym budżecie na kinodomowe  to  nie 5.0 czy 7.1 a tylko 5.1. Kino nie może być bez subwofera i centralnego, bo takie są  kanały w filmie. 4tys na zestaw to trochę mało bo kupując IMO najlepszy z tanich amplituner Yamaha 481( serii 4 w każdym razie)  ciężko kupić sensowny zestaw kolumn i subwoofer z 2 tys. I jeszcze z 30 metrów sensownego kabla głośnikowego z miedzi;)

Jak pisał SHome w niskiej cenie brałbym coś typu Heco Victa serii5  Magnat supreme 1002, lub 802, tanie ale dają radę. Musisz coś i tak dołożyć. Taniej niema co kupować bo to ...porażka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek510 napisał:

Ten zestaw o którym przed chwilą wspomniałem to jest właśnie 5.1. Został mi polecony przez pracownika sklepu S4home, ale chciałem poznać również Państwa opinie. Oczywiście wiem o tym, że budżet muszę zwiększyć. 

Subwoofer, sporo zje w tym budżecie. Jeżeli zostaniesz przy Yamaha RXV4A i kolumnach Indiany to będzie to już kosztować ponad 4 tysiące...wiec suba potraktuj perspektywicznie. Po za tym skąd wiemy, że od razu będzie potrzebny? A może się nie przyda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Miras23 napisał:

Subwoofer, sporo zje w tym budżecie. Jeżeli zostaniesz przy Yamaha RXV4A i kolumnach Indiany to będzie to już kosztować ponad 4 tysiące...wiec suba potraktuj perspektywicznie. Po za tym skąd wiemy, że od razu będzie potrzebny? A może się nie przyda?

Yamahę jest ponoć bardzo ciężko dostać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...