Skocz do zawartości

Stereo dla początkującego 1500-2000 zł


Bartosz Sola

Recommended Posts

Dzień dobry,

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego poważnego zestawu. Jedynie co wcześniej miałem to amplituner technicsa i jakieś słabe tonsile. Zestaw (wzmak + kolumny) ma grać na 25 m^2. Ze względu na ograniczony budżet w rachubę wchodzi tylko sprzęt używany. Na czym mi zależy? Trudno powiedzieć mając tak niskie doświadczenie, aczkolwiek  myślę, że zadowoli mnie mocny, szybki bas (lubię muzykę synthpopową), nieszeleszczący ale obecny środek i nienatarczywa, klarowna góra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co koledzy myślą o STX Electrino 250?
Odsluchalem w salonie i w domu sporo kolumn z tej półki cenowej i droższych. I wiesz co, na chyba 12 modeli jakie odsłuchałem te STX stawiam na 12 miejscu. Żadne nie zagrały gorzej od nich. Bardzo słabe jeśli chodzi o detaliczność, dynamikę, mikrodynamikę. Po prostu robią hałas i tyle. A też obczytałem się o nich jakichś recenzji, fajna stylistyka i zainteresowały mnie. Dodam dla formalności, moim zdaniem. Nie polecam nikomu. Każde choćby Pylon Pearl 27 zagrają dużo ciekawiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pearl 25 słuchałem u kolegi który ma kino i nie podobało mi się. Ale to raczej kwestia amplitunera kina niż kolumn. Aż tak dobrze już nie pamiętam. Nie chcę wprowadzić cię w błąd szczegółami jak grają poszczególne pasma. Słuchałem za to Pearl 27 i nie grały źle. Ale miałem trochę większy budżet na kolumny i wybrałem coś innego. Ale stx wybitnie utkwiły mi w pamięci. Jedyne kolumny o których powiedziałem że nie chciałbym ich za darmo. Nie patrz tak sztywno na cenniki. Spytaj w salonie o cenę i pozytywnie się zaskoczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bartosz Sola napisał:

I co koledzy uważają o JBL E80?

Naprawdę to przypadek , nie powtarzam po koledze @Wito76 :)  Te JBL ma mój kolega w KD , słuchałem ich podpiętych pod amp. Pioneera, a obecnie pod Onkyo 686 . Dla mnie to typowe kolumny do kina , bas ok, średnie raczej wycofane , wokale nie brzmią dobrze , góra trochę sztuczna , wysokie nie kłują ale też są jakieś przytłumione. Nie słuchałem ich nigdy ze wzmacniaczem stereo, więc nie jest to wykładnia. Są i tak lepsze niż nowe produkty tej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...