Skocz do zawartości

Wzmacniacz Stereo do 3500 zł - używany


g88

Recommended Posts

Cześć, tydzień temu dzięki forum udało mi się kupić głośniki Monitor Audio Silver 2, teraz przyszła pora na wzmacniacz :) 

Aktualnie posiadam NAD 326bee, ale gra z tymi głośnikami za ciepło, góra jest mało detaliczna i jakaś taka "pod kocem". 
Ogólnie chciałbym zrobić krok do przodu. 
Słucham Rocka i Metalu. 

Reszta toru Audio - Tidal + DAC SMSM SU-9 oraz Gramofon +  Przedwzmacniacz gramofonowy Fezz Audio Gaia MM ,

Czego oczekuje:

mocnego, miękkiego basu, ale nie schodzącego bardzo nisko - nie dudniącego
żeby średnica była na swoim miejscu - żeby nie grała pierwszego planu 
klarownej i jasnej góry pasma 
Żeby potrafił też grać cicho 
Raczej szukam używki lub jakiegoś potestowego

W oko mi wpadły: 

Attol IN100 - z tym, że nie wiem czym różni się wersja SE od Signature ? 
Podobno Atoll ma mocno wyeksponowany bas, moje głośniki też i nie wiem, czy taki zestaw się zgra. 

Hegel H80 - tutaj mógłby spełniać moje oczekiwania, ale kilka osób pisało, że ma bardzo słaby bas i jest jakby przesunięty w stronę średnich i wysokich tonów. 
Podobno też trzeba go rozkręcać, bo nie potrafi grać cicho. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HQ150 napisał:

Tu powinieneś znaleźć moc, dynamikę, barwę i nasycenie dźwięku. To wyraziste brytyjskie granie.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-myryad-mi-240-CID99-IDJ02vh.html#2909fc9f68

Fajne wzmacniacze, mało ich w PL 

Dnia 6.04.2021 o 07:23, Ariel Grabowski napisał:

Attol IN100 - z tym, że nie wiem czym różni się wersja SE od Signature ? 
Podobno Atoll ma mocno wyeksponowany bas, moje głośniki też i nie wiem, czy taki zestaw się zgra. 

Miałem 100se i z B&W grała świetnie. Metal i rock brzmiały doskonale, ale moje Preference 5 miały bardzo miękkie i ciepłe brzmienie. Z Quadralami Atoll zabrzmiał zbyt ostro i dudnił na niskich (to akurat korygowałem EQ). Twoje Silver też mają ostra górę i podbity bas więc może być nieprzyjemnie z 100 (która jest dobrym wzmacniaczem). Zamieniłem na Cyrusa One i jest dużo lepiej - ciepło, miękko ale precyzyjnie

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielonka Emotivy jak najbardziej, ale niekoniecznie z pre Pt100. Miałem ten zestaw i sprzedałem pre/dac bo grało to tak se. Mało góry, wręcz pod kocem. Natomiast końcówka basx300 jak najbardziej ok. Potężna moc, basisko miażdżące klatę🙂 no i po podłączeniu preampa z nfb 28.38 zaczęło to porządnie grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ariel Grabowski napisał:

Jak dla mnie to góra w Silverach nie jest wcale taka ostra, mam wrażenie, że w BX2 była ostrzejsza. Z resztą ja lubię ostrą górę.

Ta góra pasma nie wydaje się taka ostra, a to ze względu na konkretny bas. W tych poprzednich kolumnach tego basu brakowało i dlatego było ostrzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka, godzin już gra więc mogę coś powiedzieć o Atoll IN100 w porównaniu do Nada 326bee

Szczena opada, naprawdę. Jakby ktoś ściągnął mi filcowe koce z głośników. 
To, co od razu zauważyłem to duża klarowność, dźwięk nie brzmi klinicznie, a mimo tego jest jakby ostrzejszy od Nada i bardziej bezpośredni ale też muzykalny.
Scena szczególnie szeroka nie jest, ma za to sporo powietrza a muzyka wypełnia pokój. Wokale są trochę przesunięte do przodu, ale na głowę też nie wchodzą. Instrumenty są  odseparowane bardzo dobrze, dźwięki się nie nakładają na siebie. 
Wysokie tony są soczyste, gra to dość jasno na górze ale mi nie przeszkadza bo wszystkie tony są dość wyrównane, nic nie jest podbite. 
Bas jest mocny, trochę mniej miękki niż w Nadzie, ale za to dużo lepiej kontrolowany i precyzyjniejszy, nie schodzi tak nisko jak w Nadzie i nie buczy. 

Dynamika to przepaść, jak trzeba to potrafi zdrowo pier*****ć :) O korekcji tonów zapomniałem, a trochę się bałem, że jej w Atollu nie ma :) 
Myślę, że on by pokazał 100% możliwości w głośnikach, które grają trochę szybciej, ale z Silverami też nie ma tragedii. 

Na razie słuchałem tylko z plików Flac ale myślę, że z gramofonem też sobie poradzi. 
Na koniec jego bardzo duża zaleta dla kogoś kto ma małe dzieci ;) , potrafi grać cicho, ale nie jest to efekt jak w filtrze Loudness, cały czas zachowuje dobrą rozdzielczość. 

Jak dotąd przesłuchałem: Nirvana Nevermind, Black Sabbath, Alice in Chains, The Clash, Avenged Seafold i trochę Metallica. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...