Skocz do zawartości

Xbox do tv czy amplitunera?


waka

Recommended Posts

Właśnie jest pytanie. Czy Denon zrobił już aktualizacje co ogarnia 4k i 120hz, bo wiem, że były jakieś problemy.

Telewizor mam LG cx OLED ze złączami HDMI 4k 120hz. Czyli jeżeli połączę konsolę z tv, a tv połączony jest przez HDMI earc z amplitunerem to i tak dźwięk jest gorszy niż jakby konsole połączyć z amplitunerem?

Edytowano przez waka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waka napisał:

Właśnie jest pytanie. Czy Denon zrobił już aktualizacje co ogarnia 4k i 120hz, bo wiem, że były jakieś problemy.

Telewizor mam LG cx OLED ze złączami HDMI 4k 120hz. Czyli jeżeli połączę konsolę z tv, a tv połączony jest przez HDMI earc z amplitunerem to i tak dźwięk jest gorszy niż jakby konsole połączyć z amplitunerem?

Przy podłączeniu do TV to teoretycznie powinien on przepuścić dźwięk HD przez eARC (passtrough). Dźwięk nie będzie gorszy. No chyba ,że wykorzystasz wyjście optyczne TV to wtedy nie będzie dźwięku HD (co najwyżej DD i DTS)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, waka napisał:

Właśnie jest pytanie. Czy Denon zrobił już aktualizacje co ogarnia 4k i 120hz, bo wiem, że były jakieś problemy.

Jeżeli chodzi ci o fps to koledzy pisali w jakimś wątku że aktualizacją tego nie idzie naprawić i dopiero nowe modele mają być odpowiednio przystosowane.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, waka napisał:

Szkoda ale nic to.

Jak gram na Xboxie podłączonym do tv to na denonie pojawia się napis multi in tv. Czy to znaczy, że dźwięk jest najlepszy z możliwych?

Widać TV ma ustawione passtrough ( co jest ok), natomiast taki dźwięk widać wychodzi z konsoli. Nie wiem czy to najlepszy z możliwych. Natomiast ustawienie formatu dźwięku w Xbox (one przynajmniej) jest dość karkołomne. Nie tam ustawienia prostego przekazania dźwięku do zewnętrznego dekodera ( z wyjątkiem odtwarzania Blue-ray)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...