Skocz do zawartości

Dolby atmos


Pilislaw1978

Recommended Posts

Witam posiadam zestaw yamaha rxv485 +Wilsona movix +sub klipsh-zestaw brzmieniem mnie zadowala ,ale powiem ze korci mnie atmos

Moje pytanie brzmi czy warto przechodzić na dolby atmos ,musiałbym dokupić glosniki które odbijają dźwięk od sufitu i zmienić ampli na 7.2  np na denon s750h ,No i czy musze mieć 2 suby ?

Edytowano przez Pilislaw1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.salonydenon.pl/glosniki-nascienne/glosnik-dolby-atmos-alteco-c-1.html?gclid=CjwKCAjwjbCDBhAwEiwAiudBy794kXq4wPoqxO_4iaVGLR3fexdTrymnuocNJX2uoR2DMR97WpWBsBoC1dIQAvD_BwE

No dlatego się pytam czy to doinwestowanie by mnie zachwyciło przy odbijanymi dzwieku 

5B4F14D9-1EB9-40E0-B703-8E91047F8789.jpeg

A można by je chociaz na zaznaczonych miejscach na zdjęciu zamontować czy to tez by nic nie dało . Chyba ze zasada jest taka że ma być nad głową i kropka. No druga połówka już mi się nie zgodzi na kable w suficie , chociaz ja mam to gdzieś jak sufit wyglada dla efektu bym mógł mieć nawet listewki na suficie z kablami 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie odpuść.

Po:

1. Odbijanie Atmosa to nie Atmos, tylko taki marketingowy chwyt

2. Umiejscowienie ich tak wysoko to nie Atmos tylko Dolby Pro Logic II Z. Pisałem już o tym kilka razy

Zmieniasz ampli i dokupujesz słabe kolumny żeby nie uzyskać nic.

Jak miałbym u Ciebie zrobić inwestycję to zmienił bym kolumny na coś fajniejszego

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam zestaw 5.1.2 z atmosem ( 2 x dali alteco C1 za głową pod sufitem ) i jestem bardzo zadowolony. 

Więcej oglądam filmów czy gram niż słucham muzyki ( 50% - film, 30 % - gra, 20 % - muzyka ) i jeżeli stawiasz film ponad muzyką to atmosa mogę szczerze polecić. Na pewno nie żałuję wydanych na te dwa głośniki pieniędzy. Ale fakt że nie mogą to być głośniki odbijające dźwięk od sufitu.

Tutaj miałem trochę problemów z ustawieniem tego...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ziele_37 napisał:

Ja natomiast mam zestaw 5.1.2 z atmosem ( 2 x dali alteco C1 za głową pod sufitem ) i jestem bardzo zadowolony. 

Więcej oglądam filmów czy gram niż słucham muzyki ( 50% - film, 30 % - gra, 20 % - muzyka ) i jeżeli stawiasz film ponad muzyką to atmosa mogę szczerze polecić. Na pewno nie żałuję wydanych na te dwa głośniki pieniędzy. Ale fakt że nie mogą to być głośniki odbijające dźwięk od sufitu.

Tutaj miałem trochę problemów z ustawieniem tego...

 

Witam czyli atmosy maga być nad sorraundami koło sufitu 

659C960C-BB16-48E0-BB2E-960544EA40C7.jpeg

Lub ,trochę szerzej 

F7015699-18D1-46CD-A509-55445FBC6171.jpeg

Listwami bym pociągnął kabel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2021 o 20:10, Q21 napisał:

Szkoda Twoich pieniędzy. Jeśli już to warto byłoby umieścić głośniki w suficie ale powiem szczerze, że przyrost jakościowy nie będzie porażający. Wymień kolumny frontowe na coś lepszego np. Heco Aurora 300 + center 30 lub Pylon Audio Pearl Monitor + center. 

Ale te co polecasz są małe to na przód będą lepsze niż te co mam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ziele_37 napisał:

U mnie za plecami wygląda to tak.

1617899721265163416178385309278.jpg

16178997647818202079114983704268.jpg

16178997887248594218875570842584.jpg

Piękne pysie:) i zacny litraż!

Jak daleko jest miejsce odsłuchowe od tylnej linii głośników?

Na pewno skręcenie ich do osi odsłuchowej wiele by poprawiło (chociaż i tak akwarium przeszkadza), ale i tak idę o zakład że masz problem czasem by odróżnić surround od atmosa

Przepraszam ze czepialstwo, ale wychodze z założenia że jak idziemy w układy wielokanałowe to staramy się to zrobić zgodnie z wytycznymi a rozmieszczenie głośników to podstawa bo tego kalibracją nie załatwimy

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pilislaw1978 napisał:

Witam czyli atmosy maga być nad sorraundami koło sufitu 

Nie mogą.

15 godzin temu, Pilislaw1978 napisał:

Lub ,trochę szerzej 

Też nie.

12 godzin temu, Pilislaw1978 napisał:

Czyli mogę dac nad sorraundami 

Nie. To że ktoś tak ma nie znaczy że jest dobrze.

Zmień fronty na lepsze kolumny i nie baw się w Atmosa. Dobrze Ci radzę. Serio

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak na

17 minut temu, Heathen napisał:

Piękne pysie:) i zacny litraż!

Jak daleko jest miejsce odsłuchowe od tylnej linii głośników?

Na pewno skręcenie ich do osi odsłuchowej wiele by poprawiło (chociaż i tak akwarium przeszkadza), ale i tak idę o zakład że masz problem czasem by odróżnić surround od atmosa

Przepraszam ze czepialstwo, ale wychodze z założenia że jak idziemy w układy wielokanałowe to staramy się to zrobić zgodnie z wytycznymi a rozmieszczenie głośników to podstawa bo tego kalibracją nie załatwimy

no tak jak namalowałem na zdjęciu  do góry lub fotel,jak oglądamy rodzinnie film to kanapę daje do przodu żeby bliżej było tv bo 55 cali ,a jak sam to od ściany tylnej i sorraundow tak 150 cm do 200 zależy jak sobie tv przybliżę od ściany 

8 minut temu, S4Home napisał:

Nie mogą.

Też nie.

Nie. To że ktoś tak ma nie znaczy że jest dobrze.

Zmień fronty na lepsze kolumny i nie baw się w Atmosa. Dobrze Ci radzę. Serio

Piotr

Głowa wielka 🤯, no dobrze ale co z sorraundami bo chyba o efekty tylne tez tu chodzi ,wiesz mi się wydaje ze gra ładnie ,i nie chodzi mi o muzykę bo film to dla mnie priorytet .No ale tez nie słuchałem innych głośników wiec nie mam porównania , moja połówka mnie chyba zabije jak znowu zacznę sprzedawać i kupować coś na nowo 😱

Edytowano przez Pilislaw1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Heathen napisał:

Jak daleko jest miejsce odsłuchowe od tylnej linii głośników?

Na pewno skręcenie ich do osi odsłuchowej wiele by poprawiło (chociaż i tak akwarium przeszkadza), ale i tak idę o zakład że masz problem czasem by odróżnić surround od atmosa

Przepraszam ze czepialstwo, ale wychodze z założenia że jak idziemy w układy wielokanałowe to staramy się to zrobić zgodnie z wytycznymi a rozmieszczenie głośników to podstawa bo tego kalibracją nie załatwimy

Do surroundów mam około półtora metra, do atmosów pewnie około dwóch, bo wyżej. 

Problemów z rozróżnianiem raczej nie mam, w końcu atmos też nie gra przez 100 % filmu.

Tak jak pisałem, w czasie oglądania filmu jestem zadowolony.

Niestety innej możliwości nie miałem, wnęki nie zmienię, w suficie przez jakieś zbrojenia ciężko się wierci. Żeby powiesić projektor musiałem podziurawić sufit żeby znaleźć trzy luki na kołki. Dlatego atmosy wiszą na ścianie. 

Być może akwarium trochę przesłania surroundy ale tego też nie przestawie bo nie ma gdzie:) ewentualnie można dać surroundy wyżej o 10 cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiaj na frontach....to jest pic na wodę fotomontaż.

Mój znajomy zrobił obudowy z MDF (takie tuby) o wysokości około 20cm i je zamontował na suficie (jemu akurat idealnie pasują bo wyglądają jak lampy które też ma)

A w nich zamontował normalnie magnat IC 82

I sądzę że takie rozwiązanie jest najtańsze, trzeba jedynie w suficie kabelek poprowadzić, co jeśli ktoś nie ma żel betu nie stanowi większego problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...