Skocz do zawartości
JaZz

Marantz NA7004

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Ktoś chcę podzielić się opinią o tym strumieniowcu?  Node 2i vs ten marantz? Jakie tam są daci? Przez jakiś czas będę słuchać na dacu ze strumieniowca więc należałoby skupić dużo uwagi na tym aspekcie. 

O, albo widzę CA stream magic 6. Nie lepiej wypadnie od node'a ? 

Edytowano przez JaZz

Słuchałem Node2, 2i, NA7004 i CA851. Powiem tak:

-Node 2 i 2i - grają tak samo i ciężko jest za 2500 zł przebić jakość dźwięku i aplikację. 

-NA7004 - brzmi jakby lepiej (no ale ile droższy) ale znowu ta aplikacja mnie nie kręci...

-CA851 brzmi najbardziej przestrzennie i muzykalnie. Powiedziałbym, że taki "NODE" na sterydach, ale apka cieńka...

No więc brałbym Noda :) a resztę kasy sobie zostawił na jakieś extrasy do systemu.

Napisano (edytowany)

No, tylko z tym marantzem wyskoczyłem bo mam na oku używke ponad połowę tańszą od node 2i 🤔 a zaraz za nim nie dużo drożej CA SM6 🤔 

Edit: no może nie połowę ale dużo taniej :D

Edytowano przez JaZz

NA7004 to stary model, nie ma np. Spotify Connect. Używać pewnie da się - jest DAC, UPnP, radio internetowe i zwykłe, podobno nawet Airplay. Ale osobiście celowałbym w nowszy model.

Napisano (edytowany)

Kumam.  W takim razie ten marantz by odpadł, ale i tak pal licho z tematem... 

Zapomniałem że muszę mieć  źródło z kontrolą vol... 

Takze wezmę node 2i, bo jako jedyny, znany mi strumieniowiec ma taką możliwość. Kiedyś pomyślę nad dodatkowym,  lepszym  daciem. 

Chyba że znajdzie się jakiś lepszy używany w cenie do 2,5k z kontrolą głośności na pilocie? 

Edytowano przez JaZz

Marantz będzie schodził z ceny bo to stary model.

On brzmiał całkiem ok ale już po wyjsciu apka była przeciętna. Teraz dołożenie braku wsparcia powoduje właśnie takie obniżki.

Ja bym odpuścił już chyba.

Topping D70?

Piotr

3 godziny temu, JaZz napisał:

Kumam.  W takim razie ten marantz by odpadł, ale i tak pal licho z tematem... 

Zapomniałem że muszę mieć  źródło z kontrolą vol... 

Takze wezmę node 2i, bo jako jedyny, znany mi strumieniowiec ma taką możliwość. Kiedyś pomyślę nad dodatkowym,  lepszym  daciem. 

Chyba że znajdzie się jakiś lepszy używany w cenie do 2,5k z kontrolą głośności na pilocie? 

Mój Denon DBP-800NE ma wyjścia stałe i regulowane, więc w nowych Marantzach też są. Czy są lepsze od Node 2i to inna rzecz...

Taka ciekawostka. Marantz na6006 waży 6,6 kg i ma trzy osobne płytki plus zasilanie  , node 2i waży 1,12 kg wszystko na jednej małej płytce plus zasilanie. 

3 godziny temu, Miccc napisał:

Taka ciekawostka. Marantz na6006 waży 6,6 kg i ma trzy osobne płytki plus zasilanie  , node 2i waży 1,12 kg wszystko na jednej małej płytce plus zasilanie. 

Nie słuchałem na6006, ale czy waga jest najważniejsza, skoro BS Node waży niewiele ponad 1 kilogram a mimo wszystko gra bardzo dobrze?

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Nie słuchałem na6006, ale czy waga jest najważniejsza, skoro BS Node waży niewiele ponad 1 kilogram a mimo wszystko gra bardzo dobrze?

Dla mnie to jest takie trochę dziwne że jedna firma robi sprzęt który waży 6.6kg a druga sprzęt który waży 1.12 kg a oba służą do tego samego i są sprzedawane w tej samej kategorii. Takie trochę podejrzane to jest dla mnie ale może jestem zbyt podejrzliwy. Dlaczego Marantz nie zrobi sprzętu ważącego 1 kg skoro ludzie uważają że taki lekki zminiaturyzowany odtwarzacz może być dobry to nie wiem czy oni są frajerami czy co , przecież na takim małym i lekkim zarobili by więcej  ?  Bluesound robi kasę na node 2i ogromną bo 2.5 tys za taką miniaturkę to muszą mieć super przebitkę na nim. Oba odtwarzacze kosztują podobnie a wewnątrz dzieli je ogromną różnica w ilości podzespołów .  Dziwne to i podejrzane. My klienci i tak nie dojdziemy o co w tym chodzi bo tam tęgie głowy od marketingu i reklamy o to dbają a do tego jeszcze te sponsorowane testy i kupowane opinie w internecie. Tak sobie pomyślałem że chociaż na wadze nie mogą nas oszukać bo każdy sobie może zważyć. 

Napisano (edytowany)

@JaZz SM6 ma opcję przedwzmacniacza 😉 i  niezłego dac-a na Wolfsonie WM8740

Zalezy jeszcze czego wymagasz i oczekujesz od tego klocka .Pzdr 

Edytowano przez Dedal75

4 minuty temu, Miccc napisał:

My klienci i tak nie dojdziemy o co w tym chodzi

No jak oceniasz sprzęt audio na wagę i masz z tego tytułu uprzedzenia, to chyba rzeczywiście nigdy do tego nie dojdziesz 🤷‍♂️🙂
Przy okazji spytam: a dlaczego akurat waga, a nie np. wielkość?

Napisano (edytowany)
18 godzin temu, JaZz napisał:

No, tylko z tym marantzem wyskoczyłem bo mam na oku używke ponad połowę tańszą od node 2i 🤔 a zaraz za nim nie dużo drożej CA SM6 🤔 

Edit: no może nie połowę ale dużo taniej :D

8 minut temu, TomekN napisał:

No jak oceniasz sprzęt audio na wagę i masz z tego tytułu uprzedzenia, to chyba rzeczywiście nigdy do tego nie dojdziesz 🤷‍♂️🙂
Przy okazji spytam: a dlaczego akurat waga, a nie np. wielkość?

Poszukaj NA8006 zdążają się po 3 na olx porównując do obecnego arcama mega prosta obsługa i gra bardzo fajnie 

mysle ze lepiej poczekać dłużej a kupić coś nowszego do tego ze wszystkim w jednym

Edytowano przez Arekszcz

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Zalezy jeszcze czego wymagasz i oczekujesz od tego klocka

Progresu w jakości spotify/tidal względem mojej Yamahy 685, która jest teraz źródłem. 

Przełączania utworów pilotem.

Kontroli vol pilotem bo mój nad 355 nie nadaje się do tego. 

Chciałbym przeznaczyć na źródło, transport 2,5k

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

przedwzmacniacza

Czyli jak włączę go w trybie pre to będzie kontrola vol czy ocb? 

Napisano (edytowany)

Ja korzystałem z SM6 troszkę inaczej a mianowicie wykorzystywałem go jako USB DACa i przedwzmacniacz oraz streamowalem z mini pc po sieci domowej ,pliki z dysku, z aplikacji na telefon czy tablet nie korzystałem poza epizodem przez program BubbleUpnp ale nie było rewelacyjnie ,może źle skonfigurowałem i napewno miałem słabego neta ,bo to chyba 8 lat temu .

Ale poza tym wspominam bardzo dobrze SM6 i myślę żeby kupić znowu ,może nowszego cxn 😉. Pzdr 

Tak mozesz stosować bezpośrednio do końcówki w Nadzie po uprzednim uruchomieniu w menu opcji przedwzmacniacza.

Edytowano przez Dedal75

Kolego @JaZz, problem z używkami blusounda jest taki że... ich po prostu nie ma🙂. Może będzie jakaś nowa edycja, wtedy osoby cierpiące na audifilose nervose będą sprzedawać starsze wersje. Ale ja też stawiam na Node 2i. Apka mega, Spotify i Tidal connect, przewijanie utworów i ciągle wsparcie producenta. W tych pieniądzach moim zdaniem najlepszy wybór.  

13 godzin temu, klimkr napisał:

Mój Denon DBP-800NE ma wyjścia stałe i regulowane, więc w nowych Marantzach też są. 

W nowych marantzach czyli od którego modelu? Orientujesz sie może??

Pod katem wagi nie ocenisz akurat który sprzęt jest lepszy. Mówię tu szczególnie o ukradzeniach które nie wzmacniają sygnału.

Marantz ma dużo większą obudowę więc to już robi za masę.

One grają na prawdę przyzwoicie z tym że BluSound na razie ogarnął soft w stopniu wzorowym.

Czyli dalej zostaje z myślą o node 2i. Będzie używka w uczciwej cenie to łyknę z miejsca. Jak nie to za jakiś czas wezmę nówkę.

O marantz'ach trochę czytałem to nierzadko ludzie narzekali na obsługę. 

Node będzie najlepszym rozwiązaniem jeśli masz w planie (dalszym...) zakup dodatkowego DACa - wtedy rozwija skrzydła. No i ma najlepszy i najbardziej stabilny, dopracowany soft (oraz uaktualniany).

Na plus CA - m.in. wyjścia XLR i wbudowany DAC oraz dwa wejścia USB typu A (granie z plików - pendrive itp).
Na plus Marantza - wbudowany dobry tuner FM oraz DAB+.

Wg mnie DACe które mają na pokładzie oba urządzenia tj.  Cambridge Audio oraz Marantz są porównywalnej klasy i jakości.
Minusem w NA7004 i MS6 jest to, że są to już wiekowe modele i np. mają problem z gęstymi plikami HD (odtwarzają te o niezbyt dużym próbkowaniu).

Sporo zależy od ceny - teoretycznie najtańszy (jako używka) jest NA7004, SM6 oraz Node to praktycznie ta sama cena. Nie mówię tu o sytuacji gdy kupujesz od znajomego i dostajesz cenę sporo poniżej rynkowej.

Nie pamiętam, czy CA MS6 ma regulowaną głośność na wyjściu (i którym wyjściu). Dużym jego plusem jest właśnie mnogość wyjść (i wejść).

Pozdrawiam
PS. Oprócz jakości dźwięku - dla mnie ważne są możliwości połączeniowe oraz funkcje (np. tuner FM oraz DAB w NA7004). A jak to jest z priorytetami u Ciebie?