Skocz do zawartości

Soundbar do 6 tys zł. lub alternatywa


Gracjan89

Recommended Posts

Witajcie. Przymierzam się do zakupu sprzętu muzycznego dlatego proszę Was o poradę. Wiadomo głównie do filmów, netflix i oczywiście do muzyki. Myślałem nad zakupem jednego z poniższych soundbarow:

1) https://m.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/lg-sn11r-soundbar-7-1-4-bt.bhtml

2) https://m.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/jbl-bar-9-1-soundbar-dolby-atmos.bhtml

3) Samsung HW-Q950T

Uważacie, że któryś z powyższych soundbarow jest wart uwagi czy jednak rozważyć zakup kina domowego? Czy w tym przedziale znajdę jakiś ciekawy kompletny zestaw. Czekam na opinie, pozdrawiam 😉

Edytowano przez Gracjan89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Soundbar to ostateczność. Dysponując takim budżetem można spokojnie pomyśleć o dobrym zestawie stereo takim jak Yamaha RN803d + Heco Aurora 700 lub jeśli chciałbyś pójść w kierunku kina domowego warto byłoby rozważyć Yamahę RXV4a w połączeniu z Polk Audio T531 czy Heco Victa Prime 702set choć w tym przypadku musiałbyś poczekać do maja, bo kolumny są niedostępne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam podobny dylemat jak OP, wpierw wyszukiwalem rozne soundbary i skonczylem na tych samych co wymienil, ale jak zobaczylem ich ceny to doszedlem do wniosku ze chyba lepiej isc w amplituner. Dlatego tez pozwole sobie ukrasc topic pod moje pytanie:

Jakis amplituner z d.atmos, z mozliwoscią niezawodnej bezprzewodowej komunikacji (blok) z tylnymi glosnikami, generalnie pomieszczenie nie mam za wielkie bo to kawalerka 30m2, i czesc salonu z tv to powiedzmy wymiary 3.5x3.5m. Chcialbym amplituner raczej jakis kompaktowy, ale nic na sile, (bo w szafce miejsca na niego mam nie za duzo, 43x28x45cm jak wyrzuce boxa upc).

Prosilbym o jakas konkretna propozycje amplitunera wraz konkretnym zestawem glosnikow 5.1. Yamaha RXV4a teoretycznie mi wejdzie do szafki, jak wyrzuce box z upc, ale moze jest cos mniejszego.

Całość będzie podłączana do LG OLED 55 CX, celem ogladania seriali i filmów.

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos... Po co Ci Atmos jak chcesz tylko 5.1. To są dodatkowe głośniki sufitowe, wtedy to 5.1.2 gdy są dwa. No chyba że budżet masz z gumy i się zdecydujesz na amplituner z co najmniej 7.1 co to obsłuży plus te dodatkowe głośniki to ok. Soundbar z Atmos... Buhahehe - Tyle mam do powiedzenia.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Butler napisał:

Atmos... Po co Ci Atmos jak chcesz tylko 5.1. To są dodatkowe głośniki sufitowe, wtedy to 5.1.2 gdy są dwa. No chyba że budżet masz z gumy i się zdecydujesz na amplituner z co najmniej 7.1 co to obsłuży plus te dodatkowe głośniki to ok. Soundbar z Atmos... Buhahehe - Tyle mam do powiedzenia.

 

Niby tak, ale mam w innym mieszkaniu mam Onkyo NR-636, na kolumnach 5.1, i kurde slysze roznice jak leci audio w atmosie a jak leci w zwyklych dolby digital. Glownie ogladam z Netflixa i Amazona, ale tez sporo z "mkv".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten amplituner chyba nie potrafi dekodować Atmos. Dolby Digital: Dolby TrueHD, DTS: DTS-HD Master Audio. Maksymalna konfiguracje masz na nim 7.1, tyle dekoduje i tyle ma końcówek mocy. Na nowszych amplitunerach są opcje symulowania dźwięku sufitowego bez ich faktycznego zastosowania co daje raczej połowiczny efekt, ale takie sprzęty muszą jednak ten Atmos dekodować. Ten Onkyo nie ma takiej możliwości, przecież nie widzisz na nim takiej opcji. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Butler napisał:

Ale ten amplituner chyba nie potrafi dekodować Atmos. Dolby Digital: Dolby TrueHD, DTS: DTS-HD Master Audio. Maksymalna konfiguracje masz na nim 7.1, tyle dekoduje i tyle ma końcówek mocy. Na nowszych amplitunerach są opcje symulowania dźwięku sufitowego bez ich faktycznego zastosowania co daje raczej połowiczny efekt, ale takie sprzęty muszą jednak ten Atmos dekodować. Ten Onkyo nie ma takiej możliwości, przecież nie widzisz na nim takiej opcji. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Na początku nie miał, ale z aktualizacją firmware dodali, i pisze mi na wyświetlaczu Atmos, jak puszczam niektórze produkcje na netflixie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ten cały Atmos sratmos zrobił już ludziom taką paplaninę w mózgach, że jak widzą logo to od razu lepiej słyszą. Jakby to był jakiś wyznacznik jakości dźwięku. Gdzie nie spojrzysz to każdy, nawet najtańszy soundbar musi to mieć! Ba, atmos jest nawet na głośniczkach w smartfonach! Kosmos. Milczeniem pominę już samą implementację tego standardu na takim Netflixie. Firma wpycha to do każdej swojej gównianej produkcji. 99% pewnie emulują jakimś softem i wyciągają ze zwykłego stereo. Podobnie z Dolby Vision, który nadal jest skaszaniony i często podstawowy HDR10 spisuje się o wiele lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję pod tym. Jak Atmos to tylko z głośnikami sufitowymi. Jakieś kombinacje z odijaniem dźwięku od ścian to nabijanie ludzi w butelkę moim zdaniem. Słuchałem czegoś takiego i byłem zdegustowany.

Jeśli chodzi o dźwięk z tego Onkyo to symuluje Ci to pewnie za pomocą Dolby Atmos Height Virtualization czy jak to się tam zwie. Tylko to tylko niewielka namiastka tego czego mógł byś oczekiwać od sytemu złożonego z głośników w suficie. Jak 6000zł jak w tytule to już coś sensownego złożysz. Jak chcesz Yamaha RXV4a - spoko sprzęt - ale z tego co chłopaki piszą może być problem z dostępnością. Lepiej z Denonem, przykładowo AVR-S750H to gdzieś 2500zł. Przemyśl czy nie dał byś rady jednak przewodowo dać głośniki na surround. Po kupnie sensownych frontów, centralnego i subwoofera całkowity budżet na dobre bezprzewodowe głośniki może być za mały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wieżę w soundbar-y ale miałem okazję słyszeć u sąsiadów zza szerokiej wody nakamichi shockwafe ultra zestaw 9.2 bodajże. Wrażenia dźwiękowe nie odbiegające od prawdziwego kina w tym budżecie. Jakby nie problemy typu transport, cło itp. chyba bym zakupił. W EU nie wiem czy dostępny. SONOS też daje radę, reszta to chyba do jednego wora szkoda kosiury...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo czegoś nie rozumiem.

Chcesz Atmos ale myślisz o Yamaha 4A która go nie ma.

Chcesz Atmos bo w innym mieszkaniu masz Onkyo + komplet kolumn 5.1 i słyszysz Atmos?

To po prostu inaczej zapisana ścieżka. Ale to nie ma nic wspólnego z Atmosem. Żadne z 5.1 konfiguracji nie gra nic z Atmosu.

Bezprzewodowe tyły jak na razie zapewnia tylko Yamaha.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, S4Home napisał:

To po prostu inaczej zapisana ścieżka. Ale to nie ma nic wspólnego z Atmosem. Żadne z 5.1 konfiguracji nie gra nic z Atmosu.

Dolby Atmos Height Virtualization przy 5.1... Macie często na odsłuchach amplitunery, to kolejny marketingowy bzdet? Nie miałem okazji sprawdzić.

Przytoczę tekst od Denon:

"Dolby Atmos Height Virtualization, dysponującą wirtualnymi efektami wyższej warstwy i dźwięku przestrzennego do tradycyjnych treści stereo oraz surround, a także treści Dolby Atmos przy użyciu mniejszej liczby głośników. Dolby Atmos Height Virtualization służy kreowania dźwięku, który rozbrzmiewa ponad i wokół słuchacza, wykorzystując jedynie głośniki umieszczone na wysokości słuchacza. Technologia ta jest idealna dla systemów bez głośników wyższej warstwy lub głośników surround ulokowanych w całym pomieszczeniu, takich jak konfiguracje 2.1 lub 5.1, znacznie upraszczając instalację oraz zapewniając równocześnie ekscytujący dźwięk dookólny..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, S4Home napisał:

Chcesz Atmos ale myślisz o Yamaha 4A która go nie ma.

Nie jestem pewien, dlatego tu jestem, prosilem o doradzenie mi urządzenia.

Cytat

Chcesz Atmos bo w innym mieszkaniu masz Onkyo + komplet kolumn 5.1 i słyszysz Atmos?

Slysze na tym Onkyo roznice na jakosci dzwieku kiedy odtwarzam material z Atmosem, niz bez niego kiedy mi sie wyswietla samo Dolby Digital+. Dlaczego nie wiem, ale nie po to tutaj przyszedlem aby o tym dywagowac :) 

Cytat

Bezprzewodowe tyły jak na razie zapewnia tylko Yamaha.

Ok, rozumiem ze mam szukac tylko sprzetu Yamahy z dopiskiem MusicCast ktory ma Atmosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Mumble napisał:

Ok, rozumiem ze mam szukac tylko sprzetu Yamahy z dopiskiem MusicCast ktory ma Atmosa.

Szukaj RX-V6A... Tylko nigdzie go u nas nie ma. Jak jesteś uparty to na e-bay znajdziesz za ~4000zł tylko trochę poczekasz bo z Japonii. Na plus że cła nie trzeba płacić bo podpisali umowę z UE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2021 o 09:18, Butler napisał:

Dolby Atmos Height Virtualization przy 5.1... Macie często na odsłuchach amplitunery, to kolejny marketingowy bzdet? Nie miałem okazji sprawdzić.

Dokładnie. Bzdet.

Nie widziałem aby ktoś z tego korzystał.

Dnia 4.06.2021 o 09:50, Butler napisał:

 

Szukaj RX-V6A... Tylko nigdzie go u nas nie ma. Jak jesteś uparty to na e-bay znajdziesz za ~4000zł tylko trochę poczekasz bo z Japonii. Na plus że cła nie trzeba płacić bo podpisali umowę z UE.

Tylko te z Japonii mają inni zasilacz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...