Skocz do zawartości

Atmos dedykowane kolumny vs kolumny sorround


Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad rozbudowaniem zestawu 5.1 o kolumny sufitowe. Mam wysoki sufit więc spokojnie zmieszczą się tam dobre sorroundy. Ale najpierw chciałbym zapytać forumowiczów  o zdanie czy jest sens iść w dedykowane głośniki, czy może ten sam albo i lepszy efekt uzyskamy za pomocą dobrej klasy głośników sorround?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie do końca sie zgadzam.

Autor ma wysoki sufit i z tego co rozumiem może zmieścić tam dobre kolumny.

I kolega z sąsiedniego forum ma takie rozwiązanie. Na  sufit montował na płasko kolumny MS200F

Tych już nie ma. Ale jest kilka alternatyw z linii ELAC Debut, Dali Oberon czy nawet zaryzykował bym Emotiva E2.

Takie rozwiązanie jest lepsze niż kolumny montazowe. Nie wygląda może idealnie, ale źle tez nie. A gra znacznie lepiej.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak ma kasę i możliwości to zawsze lepiej  zamontować coś lepszego.

Moje ICP82 zdecydowanie cierpią na brak basu....ale tylko gdy testuje kanały;) w filmach nie czuć żadnej straty.

Dla tych paru efektów w atmos ja bym sie roznic nie doszukiwał.

Zdecydowanie wole mieć surroundy lepsze

Ja też wyszedłem z założenia że sprawdzę tego atmosa na ICP82, a jak mnie zachwyci to rozszerzę układ o 4 głośniki sufitowe oparty o lepsze przetworniki (też mam 0,5m obniżony sufit)

Niestety zachwyt atmosem już minął, bo filmy gdzie naprawdę było słychać efekty spokojnie na palcach obu rąk mogę wymienić.

A ileż można słuchać demek i materiałów promocyjnych...:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Heathen napisał:

Oczywiście jak ma kasę i możliwości to zawsze lepiej  zamontować coś lepszego.

Moje ICP82 zdecydowanie cierpią na brak basu....ale tylko gdy testuje kanały;) w filmach nie czuć żadnej straty.

Dla tych paru efektów w atmos ja bym sie roznic nie doszukiwał.

Zdecydowanie wole mieć surroundy lepsze

Ja też wyszedłem z założenia że sprawdzę tego atmosa na ICP82, a jak mnie zachwyci to rozszerzę układ o 4 głośniki sufitowe oparty o lepsze przetworniki (też mam 0,5m obniżony sufit)

Niestety zachwyt atmosem już minął, bo filmy gdzie naprawdę było słychać efekty spokojnie na palcach obu rąk mogę wymienić.

A ileż można słuchać demek i materiałów promocyjnych...:)

 

I szczerze powiedziane czyli nie inwestuje w atmosa chyba 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem bo musiałem zmienić amplituner bo coraz więcej filmów było z atmosem, DTS-HD i mój starty avr 1908 poprostu ich nie dekodował....Nie twierdze że nie warto iść w atmosa.  Bo efekt jest, ale mnie cały atmos wyszedł 600zł (nie wliczam wymiany amplitunera bo na to i tak była pora) i 3h roboty (przypominam sufit obniżony) 

 

Gwarantuje Ci że jak obejrzysz u kogoś film z atmosem/demka to naprawdę się napalisz:D  problem jest że przeważnie sa to wybrane filmy, momenty/demka  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Heathen napisał:

Ja zainwestowałem bo musiałem zmienić amplituner bo coraz więcej filmów było z atmosem, DTS-HD i mój starty avr 1908 poprostu ich nie dekodował....Nie twierdze że nie warto iść w atmosa.  Bo efekt jest, ale mnie cały atmos wyszedł 600zł (nie wliczam wymiany amplitunera bo na to i tak była pora) i 3h roboty (przypominam sufit obniżony) 

 

Gwarantuje Ci że jak obejrzysz u kogoś film z atmosem/demka to naprawdę się napalisz:D  problem jest że przeważnie sa to wybrane filmy, momenty/demka  

 

 

To jak filmy są w dolby atmos a ampli  nie posiada atmosa to dekoder nie przekoduje na dts hd master audio lub dolby true hd  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest masa, sam amplituner może zrobić "sztucznego" atmosa...w  mojej wypowiedzi głównie chodziło mi o AVR 1908 które nie miało nic (ani DTS-HD itd) 

Wtyczkami można było się bawić w MPHC ale w większości przypadków była cisza..... jedynie jak film miał kilka ścieżek dźwiękowych 

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądam na Apple TV tam w atmosie są filmy to ładnie mi dekoduje, jeden plik mam transformers chyba 5 cześć w atmosie napisane i tez dźwięk jakoś idzie , ale nie tak przerobiony ze dialogi wszędzie tylko tak jak powinno być a opcje robię dzwieku na pilocie  (Straight)orginał .Przypominam ze jestem amatorem i własnymi siłami wszystko i to co przeczytam .Na tym forum ludzie normalnie odpowiadają ,a nie fukają ze ktoś się nie zna 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...