Skocz do zawartości

Stanowisko komputerowe w narożniku dużego pokoju


MrStuqpuk P

Recommended Posts

Witajcie Koledzy, to mój pierwszy post, sprostujcie jeśli napiszę coś głupiego.

Widzę, że dużo napisałem, więc reasumując: mam 1500zł teraz, lub 3000zł w pół roku żeby złożyć zestaw stereo do komputera. Mam problem z dobraniem, ułożeniem kolumn i wzmacniacza w przestrzeni.

 

-------------

Z konieczności moje stanowisko do pracy stanęło w salonie w jedynym możliwym miejscu czyli w narożniku i ze względu na wiele czynników chcę je nieco przebudować. 
Aktualnie chciałbym wiedzieć czy mój plan jest w ogóle dobry, ale o nim za chwilę.

Chciałbym dobrać zestaw stereo:
Wzmacniacz - koniecznie niewielki im mniejszy tym lepszy. idealny byłby taki o głębokości do 22cm, chociaż nie wiem czy to realna opcja.
Kolumny - podstawkowe Nie zależy mi na dużej mocy z głębokością do 35cm licząc z odsunięciem od ściany.
Przyszłościowo DAC - do całego zestawu lub zintegrowany we wzmacniaczu

Dźwiękowo chciałbym uzyskać:
- Środek i możliwie szczegółowość jak w AKG k550 (Prodigy black cube +MUSES02)
- szeroką scenę
- melodyjne brzmienie
- miękkie tony niskie (regulowane jeśli można)

Problemy (rozwinę je później)
- Jeden z głośników w narożniku
- Głośniki nieco powyżej poziomu głowy
- budżet 1500 - 3000zł
- czy rozważać konfigurację 2+1?
- gdzie ustawić wzmacniacz?

Założenia
- ze względu na budżet sprzęt używany
- słuchanie w bliskiej odległości od źródła
- rozsądny wygląd - wiadomo nie będę narzekał, ale wolałbym nie kupować kolumn taniej sklejki i wzmacniacza który wygląda jak by 40 lat przeleżał w piwnicy
- miły byłby dodatek w postaci Bluetooth - ale jakość dźwięku z PC to Podstawa
- Regulacja basu

-------------------------

Problemy rozwinięcie:

1. Lewy głośnik w narożniku

Lewy głośnik będzie około 15cm bokiem głośnika od narożnika. Czy warto wyciszyć ścianę po lewej stronie?

2.  Głośniki nieco powyżej poziomu głowy

Dolna krawędź głośnika zaczynać się będzie około 0-10cm z linią ucha.
Czy ukierunkować głośniki w dół?
Czy odwrócić głośniki tak żeby głośniki wysokotonowej były bliżej ucha?

3. Budżet 1500 - 3000zł

To sprawa ruchoma i nie potrafię go określić. Zakładam, że kupię całość w ciągu kilku najbliższych miesięcy łącznie nie przekroczy 3000zł. Ale jeżeli da się to zrobić taniej i szybciej to będę preferował takie rozwiązanie.

4. czy rozważać konfigurację 2+1?

Chciałbym mieć mruczący basik, nie do końca mocny, ale taki płynny i wydaje mi się że problem rozwiązały by większe kolumny z bass reflex lub zestaw 2.1. Ale nie mam rozeznania w tym temacie wiec proszę o poradę.

---------------

Szczegóły:

Aktualnie

Wygląda to jak na zdjęciu.
Jest to narożnik niemal kwadratowego pokoju 5m x 5m na poddaszu

Plany:

Na schemacie zarysowałem jak ma to wyglądać.
Ogólna koncepcja to przenieść PC i wszystkie kable z poza zasięgu dziecka. Czyli w narożnik biurka, mam do całości dobraną obudowę która ma 38cm wysokości i nad nia  chciałbym zawiesić głośnik.

 

Głośniki:
"Nowy" zestaw stanąłby na wysokości lampek dla ułatwienia można przyjąć że dokładnie w tym miejscu.
Fronty kolumn były by odsunięte od siebie o około 130cm i około 100cm od głowy słuchacza. Względem uszu słuchacza zaczynały by się pomiędzy 0cm a 10cm poniżej poziomu uszu. 

Wzmacniacz:
Mam 3 koncepcje:
- krótki wzmacniacz pod monitorem z prawej strony (do max 25cm długości
- nieco dłuższy pod prawą kolumną 
- z lewej strony pod kalendarzem (max 33 cm szerokości)

Ewentualny woofer stanąłby pod biurkiem, jeśli niewielki, to podwieszony do debowego blatu jeśli większy to na ziemi w narożniku z szafką po lewej.

170033319_2923251604623805_4865657878533827782_n.jpg

169640115_143384854310296_8888353558001118146_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, HQ150 napisał:

A te które poleciłem Yamaha MSP10 to nie monitory aktywne?

Odnosiłem się do wypowiedzi autora wątku. O tych monitorach, które poleciłeś, nic nie wiem, dlatego gdybym miał teraz kupować aktywny zestaw za ponad 2k, to wolałbym dozbierać i kupić jakiś nowocześniejszy sprzęt z dobrą reputacją - typu Neumann czy Genelec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MrStuqpuk P napisał:


Miałeś do czynienia z większymi ADAM T7V i T8V? 

Nie, tylko z T5V. Tutaj jest porównanie z T7V.

Konkluzja:

Koniec końców, nie widzę wielu powodów, by kupować większe i droższe T7V zamiast mniejszych T5V, zwłaszcza do domowego studio. Jedyną sytuacją, w której T7V może okazać się lepszą opcją, jest słuchanie muzyki ze średniej odległości. Jeśli chodzi o takie użytkowanie, T7V jest przyjemniejszym monitorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...