Skocz do zawartości

Pc- projektor-amplituner


Wieslaw Zimek

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam prośbę odnosnie połączenia. Chciałbym zeby film był puszczany z PC na projektor (Optoma hd28e) a dzwięk z PC na amplituner ( Yamaha rx-v363). Jakim kablem najlepiej by było to podłączyc ( PC i amplituner) zeby był dzwięk 5.1(płyta główna obsługuje 7.1)? Niestety PC nie ma wyjscia optycznego. Jest tylko wyjscie HDMI z karty graficznej i płyty głównej oraz wyjscia Display port z karty graficznej oraz 3 "kolorowe" jack 3.5mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam po długiej przerwie. Kontynuując temat połączeń: 

1. PC połączone kablem HDMI z projektorem a Display port z TV (dzwiek idzie do TV po kablu Display Port a z TV optycznym do ampi) 

2. Czy takie połączenie jest dobre? Bedzie na ampi 5.1?

3. Mój ampi nie wysyła dzwieku na żadne głosniki po HDMI( tak pisze w instrukcji) dlatego tak podłączyłem.

4. czy jak bym kupił nowy ampi to wysle dzwiek  do ampi po hdmi na głośniki? 

5. Jak by to inczej podłączyc do musze miec cały czas włączony tv zeby ampi "grało" a obraz oglądam na projektorze.

6. Mam nadzieje ze narobiłem Wam mętliku🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wieslaw Zimek napisał:

4. czy jak bym kupił nowy ampi to wysle dzwiek  do ampi po hdmi na głośniki? 

Zaczynasz od tego i robisz po Bożemu.

Twój Pc wyślę wówczas dźwięk wielokanałowy do takiego amplitunera. I będzie dzwięk 5.1. To kwestia oczywiście konfiguracji ale uzyskasz.

A potem z takiego amplitunera wychodzisz HDMI do projektora.

Koniec. wszystko działa.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wpadł mi taki pomysł zeby kupic jakis lepszy odtwarzacz Blu-ray zeby odtwarzał większośc formatów wideo i audio. To wtedy zamiast odtwarzać z PC nagrywałbym na pendriva i puszczał film z Blu-raya.  Czy dać se z tym spokuj? Wtedy bym miał Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby True HD, DTS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wieslaw Zimek napisał:

Czyli obojetnie  jaki film z PC bedzie  miał 5.1 , 7.1 atmosy , DTSy to mi ampli to wypusci na głosniki. tak?

nie musze miec na kompie zainstalowane Dolby Acsesy i sam nie wiem co jeszcze🙄

mój  pc odtwarza Atmosa i DTS:X  ale ma Dolby Access i DVDFab Media Player 6,  PowerDVD20 też daje radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Kupując nowego ampli pasowałoby wymienić również stuletnie głośniki (tylko sie nie śmiejcie🤪). Mam taki "cud techniki" Prism onyx 200. Jaki byście polecali ampli tak w granicach 3500 i oczywiście głosniki do tego ok 2500? Wizualnie podoba mi sie Denon AVR-X2700H ale moze być inny. Moze zakupy zaczne od głosników ( bo są dostępne) a potem upoluje ampli. Suba mam KLIPSCH R-100SW

Edytowano przez Wieslaw Zimek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli  tylko 2 przednich. Centralny i tylnie potem. Chyba ze zaproponujesz jakies tańsze dobre zestawy  pod Denona.

Jeszcze chciałem się zapytac czy ja dobrze rozumiem to skalowanie do 4K w ampli. Czy to znaczy ze np. podłącze dekoder Canal plus albo polsatu pod taki ampli a obraz z dekodera bedzie w rozdzielczosci FuulHD to on mi "podniesie" rozdielczosc do 4K i na tv bede miał TVP😏 w 4K? (oczywiscie posiadając taki tv) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wieslaw Zimek napisał:

Jeszcze chciałem się zapytac czy ja dobrze rozumiem to skalowanie do 4K w ampli. Czy to znaczy ze np. podłącze dekoder Canal plus albo polsatu pod taki ampli a obraz z dekodera bedzie w rozdzielczosci FuulHD to on mi "podniesie" rozdielczosc do 4K i na tv bede miał TVP😏 w 4K? (oczywiscie posiadając taki tv) 

No to nie ma to znaczenia. Bo tak samo skaluje Twój TV :)

Teraz w amplitunerach są przeciętne upscalery, dlatego niektórzy wcale ich nie dają. TV to robią.

W cenie 2500 szukaj Aurroa 700, mniejsze Bronze 200, Magnat Signature 507

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Powiedzcie mi czy takie głośńiki jak Aurroa 700 czy Magnat Signature 507 poczuje dużą różnice w porównaniu do moich starych?

Albo na nowym ampli ze starymi głośnikami? Bo nie mam szans kupic jednoczesnie ampli i głośników. Głosniki można od ręki a ampli.... niestety. Czy może poczekać doskładać kasy i kupić to i to razem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załużmy ze mam denona s960 i kolumny aurora 700 lub Magnat Signature 507 suba klipsch R-100SW(tego akurat mam🙂) i tyle. Następnie wymienic centralny (na jaki tak do 1500) czy tylnie ( na jakie zeby pasowały do zestawu🤔?  a potem ewentyalnie atmosy?  w jakiej kolejnosci składać zestaw? Poradzcie coś.🙏🙏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej żebby to miało sens w kinie.

Atmosy na końcu.

Jak masz fronty i suba to pewnie najpierw kupił bym surroundy chodź centralny by mnie korcił. No tu zalezy. Ale Atmos na końcu.

15 godzin temu, Wieslaw Zimek napisał:

Następnie wymienic centralny (na jaki tak do 1500)

Klipsch 404C , Tannoy XTC, albo Fyne  może KEF

na tyły di lub bipole

Atmosy no to już musisz mieć instalację w suficie. Masz?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...