Skocz do zawartości

Wybór sprzętu stereo/KD


mss

Recommended Posts

Cześć,

Jestem na etapie wyboru sprzętu grającego, którym przede wszystkim chcę polepszyć dźwięk z TV. Nie miałem wcześniej KD dlatego nie czuję na razie potrzeby kupowania takiego zestawu i skupiłem się na 2.0 + ewentualnie sub i do tego amplituner. Cenowo chciałbym się zmieścić ok 6k, wiadomo im mniej tym lepiej. Dodatkowo musi to też ładnie wyglądać i nie chciałbym jakiś wielkich kolumn. Pomieszczenie ma ok 26m2, rzut poniżej.

image.png.c6073310ec8ebea3a82136ba2538cdac.png

 

I tutaj zaczynają się schody. Po przeczytaniu kilku tematów z forum widziałem polecany zestaw Denon AVR-X2700H + Monitor Audio Bronze 200, z tym że jest to amplituner AV, który znowu są odradzane do zestawu stereo. Czy faktycznie lepiej wziąć jakiś amplituner stereo zamiast niego skoro raczej na pewno nie będę kupować kolejnych głośników? Jeśli chodzi o amplitunery stereo to wpadły mi w oko Denon DRA-800H, Marantz NR1200 oraz Yamaha R-N602. Mają one HDMI przez co łatwiej będzie podłączyć dekoder, PS4, TV ale również HEOS/Musiccast, które również chciałbym mieć. W przyszłości myślałem żeby dokupić 2 głośniki bezprzewodowe DENON HOME 150 lub jakieś do Yamahy Musiccast (i tutaj pytanie, czy można je wykorzystać jako kolejne kanały i postawić za kanapą na stole?).

Co byście polecili i jak wypadają te MA Bronze 200 z wymienionymi wyżej amplitunerami stereo? Będzie to dobrze grało? Czy trzeba dokupić sub?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) szkoda, że te ELAC Debut Reference F5 (DFR52) (bo zakładam, że o te Ci chodzi) nie mają innej kolorystyki, idealnie jakby były całe czarne. Z  tego powodu je odrzuciłem. 

Jeśli chodzi o amplituner to skłaniam się bardziej do Denona, ze względu na HDMI. Rozumiem, że w przypadku stereo DRA-800H będzie zdecydowanie lepszy niż AVR-X2700H? Czy nie będzie to duża różnica i warto wziąć AVR-X2700H i mieć w razie czego możliwość rozbudowy zestawu do KD?

Szkoda, że do Oświęcimia mam daleko bo chętnie bym przetestował. Może uda mi się coś na miejscu w Warszawie znaleźć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...