Skocz do zawartości

Kino domowe klipsch vs heco


Edison

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy w doborze zestawu. 80% to kino domowe 20% odłuch muzyki. Salon z aneksem około 30m2. Zależy mi na atmosie w przyszłości. Wybór padł na :

1. Klipsch R-620F plus denon 1600

2. Heco aurora 700 plus Marantz 5015

Ewentualnie inna alternatywa ? Do wydania nie wiecej jak 10 tys zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Miałem okazję testować Marantz sr 5011 vs Onkyo 686, jeżeli 5015 gra podobnie jak wcześniejszy model, to dla mnie w kinie Marasiowi troszkę brakowało kopa, ostatecznie postawiłem na Onkyo rz 830.

Jak poczytasz tematy to przeważnie do tych amplitunerów,co podałeś poleca się kolumny o jaśniejszym graniu np. Klipsch,Monitor audio.

Jest weekend,tu na forum zawsze jest mniejszy ruch, jeżeli chodzi o podpowiedzi w tematach, branża odpoczywa,itp.,spokojnie poczekaj, zapewne jeszcze ktoś wrzuci swoje trzy grosze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Heco jak i Klipsch mają swoich zwolenników. @Edison najlepiej jakbyś udał się gdzieś na odsłuch i sam przetestował możliwości obu kolumn. W przypadku kina domowego tak naprawdę większość kolumn się sprawdzi bo tu mowa o efekcie dźwięku przestrzennego, muzyka natomiast szybko weryfikuje co dana kolumna potrafi. Oczywiście wybór kolumn do kina domowego też nie jest wyborem łatwym ;) Sugerowałbym jednak skorzystać z możliwości porównania kilku sprzętów, tym bardziej, że zapewne jest to zakup na dłuższą chwilę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa salony w swojej okolicy. Dzonie do jednego, mają tylko Heco do odsłuchu i mówią , że klipsch to szajs i Heco w tej klasie nie ma sobie równych. Dzwonie do innego salonu który a tylko klipsche i twierdzą , że heco to produkt przereklamowany na którym są najwieksze marże dlatego go tak chwalą. Nie kupie ani w jednym ani w drugim za brak profesjonalnego podejscia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2021 o 10:51, Edison napisał:

Witam. Potrzebuje pomocy w doborze zestawu. 80% to kino domowe 20% odłuch muzyki. Salon z aneksem około 30m2. Zależy mi na atmosie w przyszłości. Wybór padł na :

1. Klipsch R-620F plus denon 1600

2. Heco aurora 700 plus Marantz 5015

 

Jak 80% to kino to brałbym Klipscha. (Sam mam Aurorę 700 :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maverick2005 napisał:

Jak Heco ,to weź jeszcze pod uwagę amplituner Yamahy np.Rx-v6a.

Też się nad nim zastanawiałem...

 

4 godziny temu, JaZz napisał:

Ponieważ Klipsch uchodzi za konstrukcje typowo kinowe a aurora to potężne,  aczkolwiek ciemne i mało rozdzielcze granie. 

Dziękuję za odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli stawiasz na kino domowe to Klipsch będzie tutaj najlepszą opcją. Jest to dynamiczne brzmienie ze szczegółową górą oraz świetną lokalizacją. W Przypadku R620f amplituner Denona 1600 lub 750h byłby odpowiednim rozwiązaniem, który ociepli nieco brzmienie i wyciągnie więcej masy na średnicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli stawiasz na kino domowe to Klipsch będzie tutaj najlepszą opcją. Jest to dynamiczne brzmienie ze szczegółową górą oraz świetną lokalizacją. W Przypadku R620f amplituner Denona 1600 

Tyle że te klipsche do muzyki (jeśli autor wątku przewiduje i taką opcję) nadają się, delikatnie mówiąc, średnio. Słuchałem ich u kolegi w połączeniu z amplitunerem Yamahy jak i wzmacniaczem audiolab 6000a i nie przypadły mi do gustu. Właściciel tych kolumn w końcu sam z nich zrezygnował, wymieniając je na klipsche z serii RP, które moim zdaniem są o wiele lepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, LukaszWawa napisał:

 

Jeżeli Klipsch to też polecam serię RP, choć dla mnie w muzyce, ona też grała za ostrą v-ką,a co dopiero seria R.

Heco Aurora np.700 miałem okazję słuchać,ale z amplitunerem Onkyo, osobiście je odrzuciłem za bas w muzyce, którego w moim odczuciu było za dużo i zalewał resztę pasm.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zwolennikiem modelu 620. Gra on na tyle ostro że nawet w kinie po dwóch filmach czuję się zmęczony.

Ale co kto lubi. Przy 80% kina na pewno mozna je rozważyć.

Druga opcja odpada bo Aurora 700 z Marantzem SR to połączenie nudne :/ Równe, liniowe, mało wciągające w kinie.

Jeśli Aurora to do Yamaha 6A

A Jeśli Marantz to do jaśniejszych ale nie aż takich jak Klipsche kolumn. Tutaj Monitor audio Bronze albo Magnat Signature 505.

To moje propozycje.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Edison napisał:

Dzięki za opinie ale znalazłem salon gdzie mają i klipsche i aurorę w dobrych pieniądzach do odsłuchu więc pójdę i dokonam wyboru jeśli będzie łatwy. 

Z tym że wybór miedzy klipschami a heco to jak rozważanie czy zjeść czekoladę czy ketchup. A pomiędzy jest jeszcze wiele innych smaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym że wybór miedzy klipschami a heco to jak rozważanie czy zjeść czekoladę czy ketchup. A pomiędzy jest jeszcze wiele innych smaków.

Salon jeszcze ma kolumny elac kóre również wezmę pod uwagę. Reszta albo sporo tańsze albo dużo droższe co już mnie nie interesuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Markcox napisał:

Ale to już jest jakiś wstęp. I dobrze, że trochę skrajne produkty. Nie podpalaj się, posłuchaj jednych, jak i drugich i wróć z informacją, które zagrały bliżej Twojej duszy ;) 

Tylko postaraj się jeszcze odnotować, do czego te kolumny w salonie będą podłączać

Kolego @Markcox założyłbyś jakiś temat o tym co udało Ci się już odsłuchać, jakie decyzje zostały podjęte, co planujesz dalej. Czekam na coś takiego już od kilku miesięcy i zdaje się, że wcześniej pandemia się skonczy niż ja się doczekam 😜.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Markcox napisał:

Ale to już jest jakiś wstęp. I dobrze, że trochę skrajne produkty. Nie podpalaj się, posłuchaj jednych, jak i drugich i wróć z informacją, które zagrały bliżej Twojej duszy ;) 

Tylko postaraj się jeszcze odnotować, do czego te kolumny w salonie będą podłączać

Słuszna uwaga. Zapytam do czego są podłączone a najlepiej w docelowy amplituner. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 ale już Ci się uzewnętrzniałem, robiąc offtop w jednym z tematów i prowokujesz mnie do kolejnego ;) 

Więc w dużym skrócie, na odsłuchach poszły na warsztat: KEF Q950, Klipsch RP8000, MA Silver, AP Clasic 8, Focal Aria 926 i Dali Opticon mk2. W moim przypadku stanęło na Sliverach 500, które jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji wziąłem do domu. Ta koszula była ciału najbliższa.

12 minut temu, Edison napisał:

Słuszna uwaga

Tylko pamiętaj, nie podpalaj się, posłuchaj tych swoich typów, wróć i powiedz, które najbardziej Ci się podobały i dlaczego, wtedy będzie zawężony krąg poszukiwań i łatwiej będzie się poruszać w kolejnych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...