Skocz do zawartości

Kino domowe klipsch vs heco


Edison

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja jestem za żeby nawet sprawdzić tak skrajne produkty. Bo przeważnie nowe osoby trafiają tutaj po lekturze rożnych treści w necie oraz czasopism. I nie można wtedy widzieć jak gra dany sprzęt. Zatem ja z chęcia poczytam co i jak.

Poczytaj wcześniej to:

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Ja jestem za żeby nawet sprawdzić tak skrajne produkty. Bo przeważnie nowe osoby trafiają tutaj po lekturze rożnych treści w necie oraz czasopism. I nie można wtedy widzieć jak gra dany sprzęt. Zatem ja z chęcia poczytam co i jak.

Poczytaj wcześniej to:

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409

 

Pięknie opisane ale mało który salon może sobie pozolić na taki odłuch. Ładny opis ale zazwyczaj jest to tak , że salo wciska to co nie schodzi albo to na czym ma najwiekszą marżę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Edison napisał:

Pięknie opisane ale mało który salon może sobie pozolić na taki odłuch. Ładny opis ale zazwyczaj jest to tak , że salo wciska to co nie schodzi albo to na czym ma najwiekszą marżę...

No niekoniecznie :)

Jeżeli trafisz do salonu gdzie porównasz dwa przez siebie wybrane zestawy to i tak wybierasz pomiędzy nimi. To, że ktoś Ci coś innego zaproponuje jako alternatywę wcale nie jest takie złe. Przecież Ty wybierasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Edison napisał:

Pięknie opisane ale mało który salon może sobie pozolić na taki odłuch. Ładny opis ale zazwyczaj jest to tak , że salo wciska to co nie schodzi albo to na czym ma najwiekszą marżę...

Jeśli ja przeprowadzam odsłuch to podłączam klientowi co chce albo co mu doradzam i często nawet wychodzę z salki. Chyba że chce porozmawiać o tym. Ale jego wnioski mają być jego wnioskami.

To kwestia podejścia. Możesz o to poprosić.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Edison napisał:

salon wciska to co nie schodzi albo to na czym ma najwiekszą marżę...

Nie zgodzę się z tym. Byłem na kilku odsłuchach, niestety nie w @S4Home ani w @Q21 ale za to w @Na Temat Audio, gdzie wyglądało to bardzo profesjonalnie. Pomimo tego że wybierałem budżetówki to siedziałem w salce odsluchowej 1,5 h. Nikt mnie nie ponaglał, niczego nie sugerował a odsłuchiwałem to czego chciałem posłuchać. 

Ale z doświadczenia wiem, że w niektórych salonach rzeczywiście sprzedawcy wciskają to, co zalega im na półkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podepnę się, bo temat jest bardzo dla mnie ciekawy, bo mój jakoś nie chce się rozkręcić ( oprócz @Q21 któremu dziękuję, nie mam postów )

Chodzi o ten dylemat uniwersalności - czyli kino + muzyka. Z tego co czytałem lepiej skupić się na muzyce bo prędzej muzyczna kolumna da sobie radę z kinem niż odwrotnie .

Klipsch - kino tak, muzyka nie.  Aurora też nie . Który z Was może polecić coś do 4000 za parę, żeby obsłużyło kino a dało możliwie najwięcej radości z muzyki ( głównie spokojnej i szczegółowej , akustycznej,  wieczornej ) Czy to niemożliwe i sprzeczne ? Mam HK 270 

Edytowano przez Tomasz H.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz H. napisał:

Klipsch - kino tak, muzyka nie. Aurora też nie . 

A kto tak powiedział?! Nie da się tak uogólnić, temat jest bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać. Jest szereg osób, które słuchają muzyki na Klipschach, sam do nich do niedawna należałem ;) Obstawiam, że ludzi słuchających muzyki na Aurorach może być jeszcze więcej. Tu nie napiszę nic odkrywczego, ale pierwsze co powinieneś zrobić, to skoczyć na jakiś odsłuch, zestawić chociaż dwa, skrajnie różnie brzmiące zestawy i samemu ustalić, jakie brzmienie jest Ci bliższe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

A kto tak powiedział?! Nie da się tak uogólnić, temat jest bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać. Jest szereg osób, które słuchają muzyki na Klipschach, sam do nich do niedawna należałem ;) Obstawiam, że ludzi słuchających muzyki na Aurorach może być jeszcze więcej. Tu nie napiszę nic odkrywczego, ale pierwsze co powinieneś zrobić, to skoczyć na jakiś odsłuch, zestawić chociaż dwa, skrajnie różnie brzmiące zestawy i samemu ustalić, jakie brzmienie jest Ci bliższe

 

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Sam mam kolegę, który słucha muzyki na klipschach rp600m, napędzanych audiolabem i jest bardzo zadowolony. Ja też przez krótką chwilę miałem te kolumny i jestem daleki od stwierdzenia, że te kolumny nie nadają się do muzyki.

Oczywiście to było pewne skrótowe uogólnienie . Choć bardzo kuszący jest niezwykle podobny do Klipscha wizualnie i mający świetne opinie Audiosymtom i8 .

Chodzi mi po głowie też Monitor Audio Bronze 6 . Wg  @Q21 dość jasny i szczegółowy do muzyki . A Wasze zdanie o Paradigm Monitor SE 6000 F ? Ponoć do kina fajny i do dynamicznej muzy .

 

Edytowano przez Tomasz H.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A co słuchałeś do tej pory?

Tak Paradigm zawsze robił takie kolumny. W kinie bardzo dobre i do muzyki dynamicznej też. Podobnie jak Polk. To US/Canada podejście. Lubia tak.

HK 270 jest miekki więc możesz stosować nawet jasne kolumny.

Piotr

 

No właśnie na razie jestem przed odsłuchami . Żeby nie słuchać 30 kolumn czytam wnikliwie forum i próbuję zrobić casting na kilka sztuk do ew. odsłuchu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomasz H. napisał:

No właśnie na razie jestem przed odsłuchami . Żeby nie słuchać 30 kolumn czytam wnikliwie forum i próbuję zrobić casting na kilka sztuk do ew. odsłuchu

Najlepiej jak sam ocenisz kilka produktów i porównasz opinie na ich temat z tą, którą sam sobie wyrobisz. Od czegoś trzeba zacząć a najlepiej w tym pomoże praktyka a nie teoria. Ile głów tyle opinii. Każdy z nas ma zupełnie inne preferencje odsłuchowe a co za tym idzie nawet ten sam produkt ocenimy inaczej :)

W przedziale cenowym, który zakładasz jest sporo kolumn dostępnych na rynku (wspomniane już Heco, Klipsch, Polk Audio). Warto również zerknąć na ofertę Pylon czy Monitor audio o których wspomniałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi przede wszystkim o to, żebyś na takim pierwszym odsłuchu porównał sobie chociaż dwie, skrajnie różnie brzmiące kolumny i wrócił z informacją, które brzmienie było Ci bliższe, bardziej się podobało i dlaczego. Wtedy będzie prościej w danej "grupie" podpowiedzieć Ci sensowne typy do szerszego odsłuchu przedzakupowego. A tak na ten moment, to jest taka trochę gadka ze ślepym o kolorach - bez urazy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...