Skocz do zawartości

subwoofer do koncertów 5.1. i do filmów


Kapsel111

Recommended Posts

Witam,

Odświeżam swoje stare marketowe kino domowe. Przez ok 10 lat zestaw kupiony w RTV EURO grał (jeśli można nazwać to graniem) w poniższym składzie: amplituner SONY STR-DH810, zestaw 5 głośników kina domowego marki AM-Tech (?).

Tydzień temu wymieniłem stare kolumny przednie na kolumny STX Electrino 250 (używki w idealnym stanie kupione za 1500zł). Nie jestem audiofilem ale zmiana na plus jest kolosalna, grają w mojej ocenie dobrze. Chociaż mam wrażenie że przy odsłuchu koncertów nagranych w systemie 5.1. trochę brakuje w zestawie niższego pasma.

Chciałbym dokupić do tego zestawu subwoofer, którego chciałbym wykorzystać do słuchania koncertów nagranych w 5.1. oraz do filmów.

Koncerty typu Coldplay, Justin Timberlake, U2, Rammstein, Metallica, czyli dość szeroki zakres...

Czy Magnat 302a będzie dobrym wyborem? Widziałem też pochlebne opinie o subwooferach marki Klipsch, pytanie tylko czy warto do nich dopłacać? A może wybrać coś jeszcze innego? Nie chciałbym wydawać na suba więcej niż 1000zł, może być nowy, albo też używany w dobrym stanie, no chyba że na prawdę będę w stanie usłyszeć różnicę pomiędzy Magnat 302a a czymś lepszym w moich warunkach.

Część "telewizyjna" salonu to 20m2 (4,7/4,2) + od boku jadalnia niczym nie oddzielona - dodatkowe 12m2 ale siedząc przed telewizorem ona jest z boku więc nie wiem czy ją liczyć do powierzchni. Na podłodze płytki.

z góry dziękuję za poradę,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za porady.

Nie wiem jednak czy na pewno poprawnie wszystko zrozumiałem

Dnia 12.04.2021 o 08:28, S4Home napisał:

Średnio nadaje się do stereo bo jest stosunkowo wolny. Ale w kinie da Ci wszystko co potrzebujesz.

Do 1000 zł musiał byś i tak szukać używanego jesli miałby lepiej sobie radzic w stereo.

Czy pisząc o stereo jak wyżej, miałeś na myśli:

- stereo przy kolumnach podpiętych pod sub

- stereo przy kolumnach i sub podpiętych pod amplituner

- odsłuch muzyki - koncertu nagranego w 5.1. (to nie stereo)?

Bo ja niekoniecznie czuję potrzebę używania suba do słuchania muzyki w stereo, no chyba że z moim zestawem mimo wszystko dodatkowy sub (np. ten Klipsch) da mimo wszystko wartość dodaną do odsłuchu w stereo? Da?

Nie wiem też czy sub (np. ten Klipsch) da wartość dodaną do koncertów nagranych w 5.1 przy tych kolumnach które mam?

Bo rozumiem że dla samych filmów w 5.1. posiadanie suba jest wskazane i powinien wystarczyć Magnat (oczywiście jeśli film to np. musical i jest dynamiczna muzyka to dalej będzie trochę wolny i lepszy będzie Klipsch).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...