Skocz do zawartości

Tidal - z którym system jest najmniej problemów? Gdzie najlepsza jakość?


Seiya

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się ostatnio z którym z systemów Tidal współpracuje gładko, bez potrzeby grzebania w jakichś konfiguracjach i bez większych problemów. Druga kwestia, na którym z systemów gra w najwyższej możliwej jakości, albo też jakieś maksymalnie jakość jest do osiągnięcia? Chodzi mi tutaj o systemy/aplikacje różnych producentów, np.: MusicCast, HEOS, Chromecast, Naim, ... Co tam jeszcze jest?

Edytowano przez Seiya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seiya napisał:

Zastanawiam się ostatnio z którym z systemów Tidal współpracuje gładko, bez potrzeby grzebania w jakichś konfiguracjach i bez większych problemów.

Jeśli masz na myśli niezawodność, funkcjonalność, ergonomię i ładny wygląd aplikacji do obsługi streamu Tidal/Qobuz/Spotify - to z gotowych urządzeń aplikacja BluOS raczej nie ma sobie równych.

 

2 godziny temu, Seiya napisał:

Druga kwestia, na którym z systemów gra w najwyższej możliwej jakości, albo też jakieś maksymalnie jakość jest do osiągnięcia?

Sama aplikacja do obsługi Tidal nie ma żadnego znaczenia w kwestii jakości dźwięku. Tutaj jest ważne aby dane urządzenie było w stanie podać sygnał bit-perfect do DAC (przykładowo taki Chromecast Audio może to robić tylko do 96kHz/24bit). 

O jakości dźwięku z Tidal najbardziej decyduje jakość DAC.  Niektóre urządzenia oferują również "jakość MQA" - o czym się nie wypowiadam bo nie jestem zainteresowany marketingowymi czarami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wybierzesz urządzeń z bluosem   to popatrz na urządzenia gdzie Tidala możesz grac po  upnp(bo to wyższa jakość) a nie po chrom cascie(inaczej Gogle Cascie).Do tego aplikacja Mconnect (kosztuje 28zł ,jesli komuś nie przeszkadzają reklamy to darmowa jest wersja Lite).Trzeba też sprawdzić czy Mconnect chodzi z danym urządzeniem.Jak dla mnie Mconnect to świetna aplikacja ,nawet jak Tidala słucham z fona na słuchawkach to brzmi dużo lepiej niż z samego Tidala.Jak leci z urządzenia to masz wszystko na ekranie fona możesz przesuwać po kawałku ,każdy kawałek ,możesz zwiększać lub zmniejszać głośność i masz podane z jaką jakością jest odtwarzane.Wrzucę ci fotki.

image.thumb.png.6b0597ef9af4f1ef929656610fe2f050.png

image.thumb.png.1d1f53802d3185b9b694a74296ad9c85.png

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JaZz napisał:

Powiem szczerze że aż ciężko mi w to uwierzyć. Za jakiś czas przy testach strumieniowca wezmę najwyższy pakiet tidala i jak nie zapomnę to sprawdzę na własnych uszach. 

Trzeba było zacytować całe moje zdanie ,koniecznie to z aplikacją Mconnect ,bo bez tego to traci sens .To które w części zacytowałeś jest tylko o słuchaniu Tidala z fona,i z apką brzmi dużo lepiej niż bez niej.

W sumie to nie bardzo rozumiem w co ci ciężko uwierzyć?

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Amarok napisał:

Czyli apka mconnect odtwarza lepiej muzykę niż dedykowana apka Ditala z serwisu Tidal używając smarfona? Chociaż za często nie używam telefonu do słuchania muzyki, ale jeśli tak jest, to warto sprawdzić. Zauważyłem, że tu na forum przez wielu ta aplikacja jest polecana.

Tak na moim telefonie One +6 ,ta apka bardzo się sprawdza i z nią Tidal brzmi lepiej niż bez niej.Próbowałem jeszcze dodać DragonFly Red z przejściówką na usb typu c ,ale nie chce mi odbierać w ten sposób .Próbowałem na żony telefonie Xiaiomi i u niej w tej konfiguracji wszystko chodziło ok .Oba fony mają wejście minijack i na moim tylko przez nie mogę podłączyć słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Amarok napisał:

Dzięki, poczytałem.

Z tego co piszecie to wychodzi na to że ten BlueOS nie ma sobie równych. Muszę doczytać gdzieś na jakich urządzeniach to działa.

Odnośnie tego upnp, czy taki np. musiccast to obsługuje? Gdzie mogę szukać takich informacji?

Edytowano przez Seiya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Audirvana ;) 

Co do Tidala to zauważyłem ostatnio pewną przypadłość. 
W przypadku 70% albumów, pliki Flac, które posiadam brzmią zauważalnie lepiej od MQA. Mam wrażenie, że im lepszy sprzęt, tym MQA bardziej odstaje i tak może byc to przecież format stratny. 
Druga sprawa, Hi-res na Tidalu działa tylko z MQA, po wyłączeniu jakość spada do 44 kHz / 16 bit. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Denonie DNP-800 Tidal działa przez HEOS'a  z jakością HiFi. Nie miałem żadnych problemów, ale oryginalna apka Tidal jest przyjemniejsza. Po UPnP w mConnecteci przesyła Hi-Res, a Audirvana dodatkowo rozpakowuje pierwszą warstwę. Jak dla mnie to różnic w odtwarzaniu nie ma, ale w porównaniu ze Spotify jest jakby lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klimkr napisał:

Na Denonie DNP-800 Tidal działa przez HEOS'a  z jakością HiFi. Nie miałem żadnych problemów, ale oryginalna apka Tidal jest przyjemniejsza. Po UPnP w mConnecteci przesyła Hi-Res, a Audirvana dodatkowo rozpakowuje pierwszą warstwę. Jak dla mnie to różnic w odtwarzaniu nie ma, ale w porównaniu ze Spotify jest jakby lepiej.

No właśnie ..."jakby lepiej". Jak dla mnie to właściwie nie ma różnicy a jeśli jakakolwiek jest to albo ja mam drewniane ucho i jej zwyczajnie nie słyszę albo jest tak znikoma że również jej nie słyszę :D . Dzisiaj na sprzęcie odtwarzałem kilka tych samych kawałków pop raz ze Spotify a raz z Tidal-a w wersji Master i tak jak napisałem powyżej nic znaczącego nie usłyszałem ani nic mnie nie powaliło na kolana pod względem różnicy w jakości. To albo Spotify poprawiło jakość streamingu albo Tidal jest zwyczajnie przereklamowany, noo albo ja mam drewniane uszy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klimkr napisał:

Na Denonie DNP-800 Tidal działa przez HEOS'a  z jakością HiFi. Nie miałem żadnych problemów, ale oryginalna apka Tidal jest przyjemniejsza. Po UPnP w mConnecteci przesyła Hi-Res, a Audirvana dodatkowo rozpakowuje pierwszą warstwę. Jak dla mnie to różnic w odtwarzaniu nie ma, ale w porównaniu ze Spotify jest jakby lepiej.

A jak ta apka HEOSa? Da się z nią żyć? Nie rozumiem trochę tego dlaczego producenci nie decydują się na Tidal connect. Wtedy wszystko by grało z oryginalnej apki Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seiya napisał:

A jak ta apka HEOSa? Da się z nią żyć? Nie rozumiem trochę tego dlaczego producenci nie decydują się na Tidal connect. Wtedy wszystko by grało z oryginalnej apki Tidala.

HEOS jest dość prosty i działa stabilnie, wodotrysków nie ma a oryginalny Tidal, a nawet mConnect, są fajniejsze. Aktualnie jest:

- Spotify Connect (tzn. przełącza na aplikację natywną, działa także z kontem Free),

- Tidal - tylko HiFi, Deezer podobno tylko MP3 (tak na forum Deezera wyczytałem),

- Amazon podobno łącznie z UltraHD (w opisie zmian aplikacji o tym pisali) i parę innych, niszowych serwisów.

Jest też TuneIn i do radia internetowego subskrypcja nie jest potrzebna. (chociaż można konto podać). 

A Tidal Connect może będzie, wcześniej na Spotify Connect niektóre urządzenia Denon'a czekały dość długo. No i o MQA w Denonach nigdzie nie ma ani słowa..

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

To wszystko pisze w specyfikacji danego produktu. Szukaj takiego który udostępnia Tidal Connect oraz jeśli Ci zależy obsługę MQA. Nie wiem czy to wykorzystasz bo nie znam Twojego systemu. Ale o to pytasz. Tidal Connect podobnie jak Spotify stwarza najmniej problemów.

W specyfikacji niestety nie piszą co użytkownicy myślą na temat ich aplikacji.

 

23 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś wyciągnąć max z oprogramowania to polecam zgłębić temat ROONa. Nie jest to tanie rozwiązanie ale pod względem jakości dźwięku jest to najlepszy ( przynajmniej dla mnie) wybór. Do tego potrzebujesz roon core oraz end point np SOtM SMS200. 

Dzięki za informacje. Chciałem się raczej rozeznać w kontekście dostępnych rozwiązań i na czym warto się skupić a co z góry można odrzucić.

Nie jest to tak, że potrzebuję jakości MQA, stawiam że to co daje chromecast będzie wystarczające, ale dobrze wiedzieć jak się ludziom z danym systemem żyje, żeby nie wtopić na starcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddaje swój głos na blusounda. Mam heosa w marantzu. Owszem, działa poprawnie ale brak w nim tidal connect, przewijania utworów, apka jaka jest taka jest 😉. Generalnie tragedii nie ma ale szału też nie robi. W blusoundzie masz i Tidal connect i Spotify connect, przewijanie utworów, funkcja gapless, której chyba w chromecast audio brak. Wsparcie MQA, które mi do szczęścia potrzebe nie jest ale jeśli ktoś ma taki "fetysz" to jest. No i przede wszystkim mega aplikacja, która konkurencję rozkłada na łopatki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, seba3002 napisał:

 Mam heosa w marantzu. Owszem, działa poprawnie ale brak w nim tidal connect, przewijania utworów, apka jaka jest taka jest 😉. Generalnie tragedii nie ma ale szału też nie robi. 

W HEOSie przewijanie akurat jest np. w Tidalu, chociaż mało wygodne (taki miniaturowy czerwony znaczek na osi). Przy odtwarzaniu plików czasami nie ma przewijania - nie wiem od czego to zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Ja oddaje swój głos na blusounda. Mam heosa w marantzu. Owszem, działa poprawnie ale brak w nim tidal connect, przewijania utworów, apka jaka jest taka jest 😉. Generalnie tragedii nie ma ale szału też nie robi. W blusoundzie masz i Tidal connect i Spotify connect, przewijanie utworów, funkcja gapless, której chyba w chromecast audio brak. Wsparcie MQA, które mi do szczęścia potrzebe nie jest ale jeśli ktoś ma taki "fetysz" to jest. No i przede wszystkim mega aplikacja, która konkurencję rozkłada na łopatki. 

Seba ale zamiast Heosa możesz też używać Mconnect Lite(jest darmowy) gra po UPnP i można przewijać w trakcie utworów.W sypialni mam mcr 612 i byłem specjalnie sprawdzić  i na Mconnecie ładnie Tidal śmiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seba3002 napisał:

Ja oddaje swój głos na blusounda. Mam heosa w marantzu. Owszem, działa poprawnie ale brak w nim tidal connect, przewijania utworów, apka jaka jest taka jest 😉. Generalnie tragedii nie ma ale szału też nie robi. W blusoundzie masz i Tidal connect i Spotify connect, przewijanie utworów, funkcja gapless, której chyba w chromecast audio brak. Wsparcie MQA, które mi do szczęścia potrzebe nie jest ale jeśli ktoś ma taki "fetysz" to jest. No i przede wszystkim mega aplikacja, która konkurencję rozkłada na łopatki. 

Nic dodać, nic ująć. Też mam Blusounda i jestem z niego, jak i z działania  aplikacji, bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...