Skocz do zawartości

Rozważania na temat jakości źródła


Bart Osz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 402
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

10 minut temu, paul klacska napisał:

Teraz jak wyszły jaja z Tidalem, to wszystkim nagle zaczyna on przeszkadzać. 😀😀😀

Mnie dziwiła od pewnego czasu coraz mniejsza różnica z YT na telewizorze :D 

A ten filmik był motywacją do weryfikacji - no i padło na Deezera

najgorzej się przyzwyczaić do czegoś za bardzo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mnie dziwiła od pewnego czasu coraz mniejsza różnica z YT na telewizorze :D 

A ten filmik był motywacją do weryfikacji - no i padło na Deezera

najgorzej się przyzwyczaić do czegoś za bardzo 

Ja osobiście mam w dupie te serwisy. Dla mnie są one punktem informacje czy warto kupować płytę która mnie interesuje. Jak mnie zainteresuje, to kupuję płytę, zgrywam na Synology i på temacie. Ewentualnie kupuje plik w sieci, lub isra 🤪🤪🤪🤪.

Edytowano przez paul klacska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, paul klacska napisał:

Ja osobiście mam w dupie te serwisy. Dla mnie są one punktem informacje czy warto kupować płytę która mnie interesuje. Jak mnie zainteresuje, to kupuję płytę, zgrywam na Synology i på temacie. Ewentualnie kupuje plik w sieci, lub isra

Sympatyzuję z taką postawą, tyle że mnie do obczajania muzy w zupełności wystarczy youtube. Jak coś mi się podoba, to kupuję winyl, CD, kasetę, plik.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

Sympatyzuję z taką postawą, tyle że mnie do obczajania muzy w zupełności wystarczy youtube. Jak coś mi się podoba, to kupuję winyl, CD, kasetę, plik.

Wiesz, ja mam Ronna więc tak mi jest wygodnie. Mam ułatwiać sobie życie a nie je sobie komplikować bez powodu.

Edytowano przez paul klacska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Dlatego ja nie zamierzam więcej kolekcjonować żadnych nośników :D szkoda mi czasu, jak już go mam to wole słuchać w tym czasie muzyki bez przekładania winyli, kaset, cd ;) 

To, co masz na nośniku możesz bez problemu zdigitalizować. Winylowy mastering jest bardzo ciekawy i specyficzny - nigdzie w Internecie czegoś takiego nie kupisz. Poza tym dochodzi satysfakcja i psychologiczny aspekt obcowania z muzyką w namacalnej postaci. To uczy szacunku do tego, czego się słucha.

Heh, a podobno ja tu reprezentuję opcję bezdusznych pomiarowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, paul klacska napisał:

Ja osobiście mam w dupie te serwisy.

Ja też mam je w dupie.  Ale używam ich i nie marudzę, że są ;)        wszystko ma swoich odbiorców.

Oczywiście fajnie mieć takie CD których nie posłuchasz ze streamu.

Stare nieremasterowane CD, takie i inne...

R-4693511-1443140807-1980.jpeg.jpg

... rip i na serwer domowy jaki kto ma 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dzik napisał:

To, co masz na nośniku możesz bez problemu zdigitalizować. Winylowy mastering jest bardzo ciekawy i specyficzny - nigdzie w Internecie czegoś takiego nie kupisz. Poza tym dochodzi satysfakcja i psychologiczny aspekt obcowania z muzyką w namacalnej postaci. To uczy szacunku do tego, czego się słucha.

Heh, a podobno ja tu reprezentuję opcję bezdusznych pomiarowców.

to ponownie Twoje osobiste preferencje brzmieniowe, są jak sam je określasz - specyficzne

skąd w Tobie ta nieopanowana nachalność i narzucanie swoich preferencji innym, popierana bzdetami o satysfakcji psychologicznych aspektów posiadania i szacunku do przedmiotu

a że reprezentujesz klan wyznawców wykresów,  to fakt  i nierozerwalnie związany z kreowaniem swojego ego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, shureido napisał:

skąd w Tobie ta nieopanowana nachalność i narzucanie swoich preferencji innym, popierana bzdetami o satysfakcji psychologicznych aspektów posiadania i szacunku do przedmiotu

Chyba jesteś jednym z tych użytkowników, którzy zarobili ostatnio bana za *upór w dążeniu do celu, bo zajadłość tych nieudolnych ataków na moją skromną osobę jest trudna do zrozumienia.

Tylko ignorant powie, że satysfakcja, emocje i wspomnienia, jakie wiążą się z kolekcjonowaniem i posiadaniem muzyki, to bzdury.

*Także "upór w dążeniu do chu*jowości", "Upór w dążeniu do głupiej awantury" [dzikipedia.org]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dzik napisał:

Chyba jesteś jednym z tych użytkowników, którzy zarobili ostatnio bana za *upór w dążeniu do celu, bo zajadłość tych nieudolnych ataków na moją skromną osobę jest trudna do zrozumienia.

Tylko ignorant powie, że satysfakcja, emocje i wspomnienia, jakie wiążą się z kolekcjonowaniem i posiadaniem muzyki, to bzdury.

*Także "upór w dążeniu do chu*jowości", "Upór w dążeniu do głupiej awantury" [dzikipedia.org]

Ignorant ? To atawistyczna cecha odziedziczona w spadku po małorolnych chłopach przywiązanych do ugorów ojcowizny

Ciebie "Ogniem i Mieczem" ...

Ban ? Nawet 5 pod rząd dla dobra ogółu 😎

Edytowano przez shureido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, shureido napisał:

Ignorant ? To atawistyczna cecha odziedziczona w spadku po małorolnych chłopach przywiązanych do ugorów ojcowizny

Bynajmniej, a przy tym cechą jest ignorancja, a nie ignorant.

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Jeszcze fajniejsze jest jej słuchanie... 

Może kiedyś spróbuję, bo póki co kupuję muzę na nośnikach jedynie dla ozdoby i szpanu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446

Dowiedzialeś się ze ze ktoreś lub oba urzadzenia coś psują i dac nie otrzymuje źrodla w oryginale jak powiniem.

Dziwne jest to ze niby bezsratny flac okazuje się stratnym, skoro jednak coś z utworem się dzieje.

Mozna by porównac flaca z wavem przekonwertowanym z flaca i zobaczyć czy na któryms urzadzeniu flac i wav bedzie brzmiał tak samo, by to świadczylo że konwerter w tym urzadzeniu jest ok ale...

Ale skoro tranport cos potrafi nieprawidlowo przekonwertować to tez konwerter flac->wav lub wav-flac moze coś spaprać 😕

No i ostatnio ktos wspomniał na forum ze skoro dyski sa takie tanie to lepiej trzymac pliki w Wav a nie flac, jak bede zrzucał swoje plyty to to rozważę 😉

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kenobi napisał:

Mozna by porównac flaca z wavem przekonwertowanym z flaca i zobaczyć czy na któryms urzadzeniu flac i wav bedzie brzmiał tak samo, by to świadczylo że konwerter w tym urzadzeniu jest ok ale...

Przekonwertowałem właśnie plik Flack na WAV i takowy porównywałem. Fakt , że nie sprawdziłem tego samego utworu w obydwu formatach, ale nie zamierzam się już w to bawić. Mam 42 szt. nie przesłuchanych płyt i zamierzam tym się zająć :) Jutro mam nadzieje wróci do mnie mikrofon i mam full roboty z akustyką , w sobotę przywiozę z upgradu lampy i też będę miał co robić , jeszcze porządek z kablami ....... A więc to , czy transporty identycznie konwertują pliki schodzi na plan dalszy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kenobi napisał:

Ale skoro tranport cos potrafi nieprawidlowo przekonwertować to tez konwerter flac->wav lub wav-flac moze coś spaprać 😕

Bezstratne kodeki w żaden sposób nie naruszają oryginalnych danych, więc nie ma opcji, żeby podczas konwersji uszkodzić plik, o ile nie pojawią się zewnętrzne błędy.

Obstawiam, że ten Pioneer ma jakiś software'owy problem albo uskutecznia jakąś krypto-kolorystykę. Takie rzeczy warto wyjaśniać, a nie zakładać, że "transporty grają inaczej", bo sam transport nie powinien grać, tylko podawać dane.

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dzik napisał:

Bezstratne kodeki w żaden sposób nie naruszają oryginalnych danych, więc nie ma opcji, żeby podczas konwersji uszkodzić plik, o ile nie pojawią się zewnętrzne błędy.

Obstawiam, że ten Pioneer ma jakiś software'owy problem albo uskutecznia jakąś krypto-kolorystykę. Takie rzeczy warto wyjaśniać, a nie zakładać, że "transporty grają inaczej", bo sam transport nie powinien grać, tylko podawać dane.

 

Moze być

Ciekaw jestem czy plik do testowania bitperfect przekonwertowany do flaca, a potem z powrotem przejdzie test. Albo jeszcze gorzej , zakodowany jednym softwarem a odkodowany drugim.

Dobra wysililem się 🤣.

Zarowno wav z flaca, jak i sam flac zrobiony z testowego pliku,  konwertowane foobarem i odtworzone przez bubble upnp przez moode 7.1 na malince przechodzą test bit perfect.

Natomiast musze pokombinować bo sam pecet nie odtwarza mi bit perfect 😕

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina ma prawie uniwersalnie dobrą reputację, a jej deweloperzy stawiają na otwarte podejście do klienta – w przypadku produktów Pioneera różnie dzisiaj bywa. Zresztą, te różnice w brzmieniu opisane przez Tomka wskazują na to, że to Malina „gra” transparentnie, bo nieco wycofana, głębsza scena i brak natarczywości cechuje co do zasady wierne brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dzik napisał:

Malina ma prawie uniwersalnie dobrą reputację, a jej deweloperzy stawiają na otwarte podejście do klienta – w przypadku produktów Pioneera różnie dzisiaj bywa. Zresztą, te różnice w brzmieniu opisane przez Tomka wskazują na to, że to Malina „gra” transparentnie, bo nieco wycofana, głębsza scena i brak natarczywości cechuje co do zasady wierne brzmienie.

Pioneer jak MQA mowisz ? Unfolduje do hi res 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dzik napisał:

Zresztą, te różnice w brzmieniu opisane przez Tomka wskazują na to, że to Malina „gra” transparentnie, bo nieco wycofana, głębsza scena i brak natarczywości cechuje co do zasady wierne brzmienie.

Ty tak na poważnie ?

Widzę , że Lem mógłby pozazdrościć wyobraźni :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Ty tak na poważnie ?

Widzę , że Lem mógłby pozazdrościć wyobraźni :) 

Masz tu dwa sample Stairway to Heaven - 01 to oryginał, 02 jest podkoloryzowany.

No ale pisząc “co do zasady” być może wyraziłem się nieprecyzyjnie, bo miałem na myśli to, że dobrej jakości nagrania, wiernie odtwarzane będą miały głębszą scenę i ogólnie mniej inwazyjne brzmienie w odniesieniu do koloryzowanej wersji (czy to na poziomie samego nagrania, czy odtwarzania).

Tak czy inaczej, transport nie powinien ingerować w brzmienie, tak więc ja pozbyłbym się sprzętu, który wykracza poza swoje kompetencje i robi coś nieproszony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...