Skocz do zawartości

Rozważania na temat jakości źródła


Bart Osz

Recommended Posts

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Chyba jednak nie...

Hejterze!!! 🤣🤣🤣 Musisz pamiętać, że w dzisiejszych czasach ludzie stali się bardzo nadwrażliwi, do tego coraz więcej osób myli krytykę z hejtem, a właściwie stawia między nimi znak równości. Cóż...

poza tym, jakie prawo ma aby krytykować jakiśtam @Dzik  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 minuty temu, Dzik napisał:

Pokaż mi na lalce albo manekinie, w którym miejscu cię najbardziej zraniłem, że atakujesz mnie od kilku już postów jak wściekły skunks.

mnie nie jesteś w stanie zranić w żaden sposób

ranisz to miejsce, to forum

pora abyś wreszcie uświadomił to sobie

zresztą, avatar godny postepowania i zgodnego z tym wizerunku obłoconej szczeciny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fafniak napisał:

W związku z tym wypowiadasz sie o czym jest ten watek. No "w punkt" ;)

Pamiętasz jak Ci pisałem że lubisz wpaść zrobić deczko syfu i się zawinąć niech się dalej leją, a Fafniaczek klaruje się na doświadczonego kolegę z sąsiedztwa który lubi wypunktować (w ilu tematach piszesz gdzie pojęcia nie masz o danej rzeczy, Twój ulubiony Guru już nieraz Ci to punktował)? Przykładzik idelany. Przeczytaj cały post a nie wyrywaj jednego zdania. Podobnie z tematami Krafta kiedyś, nie widziałem sensu czytać przklejonych tabelek z netu tak teraz nie chce mi się czytać całych tematów o niczym które mają tylko gównoburze wywołać.

A cała dyskusja od dłuższego czasu jest o tym: nie stać mnie na drogie kable, wzmacniacz, źródło, transport to trzeba za wszelką cenę dowalić tym idiotą którzy ciężką pracą lub przedsiębierczością się dorobili majatku i ich stać, no bo jak to tak jak mnie nie stać to trzeba im dowalić że są debilami, jakież to pospolite w naszym kraju, nie? Pisałem już nieraz że za tymi górnolotnymi krucjatami stoi ból zadka nic innego niestety...  

No teraz dawać kontrargumenty bo tylko czekacie na to, Dziku, Fafniak no dawać....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

Przywołaj przepis prawa (ustawy, kodeksu, Konstytucji), który mi zabrania żartować albo poddawać coś krytyce, to więcej tego nie zrobię. Bo wiesz, co nie jest zakazane, jest dozwolone.

idealnie czas, miejsce i interlokuter aby przytoczyć przysłowie o biurze, atramencie i wypijaniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dzik napisał:

Są tu różni ludzie, nie tylko tacy, którzy uważają, że nauka to ściema i że słyszą lepiej niż najczulszy na świecie sprzęt.

Nie mam problemu z tym, ile i na co ktoś wydaje pieniądze, jedynie się z tego podśmiechuję, do czego mam pełne prawo.

Właśnie cały problem jest w tym że ktoś wydaje wiecej kasy niż Ty możesz wydać. 

A co do sprzętu nawet najczulszego mam dla Ciebie druzgocącą widomość, ON NIE SUCHA MUZYKI!!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sanwing napisał:

Właśnie cały problem jest w tym że ktoś wydaje wiecej kasy niż Ty możesz wydać. 

O, czułem, że ten "argument" się pojawi. Skąd wiesz, ile na sprzęt wydał Dzik?

 

3 minuty temu, Sanwing napisał:

A co do sprzętu nawet najczulszego mam dla Ciebie druzgocącą widomość, ON NIE SUCHA MUZYKI!!!

Można wyraźniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie przeszkadza, że ktoś sobie kupuje do słuchania sprzęt tylko z recenzji, opisów czy tabelek a nawet filmów z You Tuba, ale też mi niepreszkadza że ktoś na kabel wydał 60 tyś złotych i nie uwazam go za idiotę czy ignoranta. A że jeden i drugi ma prawo pisać jak sprzęt gra i co wniósł to jego prawo, moim jest wyciągnięcie wniosków i wybranie własnej drogi w audio nawet jeśli do końca życia będzie oszukiwany przez mój mózg to dalej będę miał banana na gębie słuchając mojego nietransparętnego zestawu ;)

1 minutę temu, Adi777 napisał:

O, czułem, że ten "argument" się pojawi. Skąd wiesz, ile na sprzęt wydał Dzik?

 

Można wyraźniej?

Wiem że na kabel nie wydał 18 tyś. 

A wyraźniej się nie da, odczytaj to ze zrozumieniem.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, shureido napisał:

wystarczy, że obecnie o forumowiczach pokroju @Dzika, którzy rozpieprzają większość wątków swoim zakompleksionym mikrokosmosem

Nie. To nie jest temat wątku, choć bardzo starasz się aby zdryfował w strony dzięki którym będzie można go zamknąć.

10 minut temu, Sanwing napisał:

Pamiętasz jak Ci pisałem że lubisz wpaść zrobić deczko syfu i się zawinąć niech się dalej leją, a Fafniaczek klaruje się na doświadczonego kolegę z sąsiedztwa który lubi wypunktować (w ilu tematach piszesz gdzie pojęcia nie masz o danej rzeczy, Twój ulubiony Guru już nieraz Ci to punktował)? Przykładzik idelany.

Jak widzę bzdury które piszesz to punktuję.

To nie jest watek o tym

Ten wątek jest o jakosci źródła.

@RoRo czy możesz choć raz zdyscyplinować kolegów "słyszących"? Czy poczekasz na rozwój sytuacji by zamknąć wątek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shureido napisał:

rozpieprzanie czegoś i zwracanie ( wreszcie ) uwagi komuś, kto to systematycznie robi nazywasz nadwrażliwością ?

Co do nadwrażliwości, to mam na myśli pewne zjawisko, które widać jak na dłoni już od kilku dobrych lat, czyli - nie krytykować (sensownie i merytorycznie, bez obelg, wulgaryzmów rzecz jasna), krytyka=hejt. Przecież nikt nikomu matki nie obraża? Jakiś czas temu słuchałem debiutu Ramones - tragedia. Zerowe umiejętności gry na instrumentach, podobnie wokalnie, kompozytorsko. Jednym słowem - żenada. Jeśli jesteś fanem tej płyty, to co? Obrazisz się na mnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sanwing napisał:

A co do sprzętu nawet najczulszego mam dla Ciebie druzgocącą widomość, ON NIE SUCHA MUZYKI!!!

SUCHA o wiele dokładniej niż ty i bezstronnie, bo bez emocji i jest niepodatny na placebo. Twój gust to oczywiście twoja sprawa i nikt go nie ocenia (powtarzam, zanim znowu zapętlisz temat).

11 minut temu, shureido napisał:

rozpieprzanie

Zaczęło się od twojego posta, bo wcześniej był spór, a ty zrobiłeś z niego chlew.

5 minut temu, shureido napisał:

nic nie wydał, od taty wysępił

Nie mierz innych swoją miarą.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Co do nadwrażliwości, to mam na myśli pewne zjawisko, które widać jak na dłoni już od kilku dobrych lat, czyli - nie krytykować (sensownie i merytorycznie, bez obelg, wulgaryzmów rzecz jasna), krytyka=hejt. Przecież nikt nikomu matki nie obraża? Jakiś czas temu słuchałem debiutu Ramones - tragedia. Zerowe umiejętności gry na instrumentach, podobnie wokalnie, kompozytorsko. Jednym słowem - żenada. Jeśli jesteś fanem tej płyty, to co? Obrazisz się na mnie?

to znowu amerykańska moda, stworzenie tarczy dla ludzi bez potencjału, którzy nie potrafią znaleźć argumentu aby dyskutować

spotykając się z odmiennym zdaniem, jak przedszkolak zanoszą się  płaczem i uciekają

no i jak zwykle leniwi i cwaniacy wykorzystują element

6 minut temu, Dzik napisał:

SUCHA o wiele dokładniej niż ty i bezstronnie, bo bez emocji i jest niepodatny na placebo. Twój gust to oczywiście twoja sprawa i nikt go nie ocenia (powtarzam, zanim znowu zapętlisz temat).

1. Zaczęło się od twojego postu, bo wcześniej był spór, a ty zrobiłeś z niego chlew.

2. Nie mierz innych swoją miarą.

ad.1. jak można rozpieprzyć to co już rozpieprzone przez Ciebie i nie obrażaj chlewu przez pryzmat swojego błota

ad.2. prawda zabolała i odchrząkiwanie w stylu "a bo ty..." nic nie zmieni 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fafniak napisał:

Nie. To nie jest temat wątku, choć bardzo starasz się aby zdryfował w strony dzięki którym będzie można go zamknąć.

Jak widzę bzdury które piszesz to punktuję.

To nie jest watek o tym

Ten wątek jest o jakosci źródła.

@RoRo czy możesz choć raz zdyscyplinować kolegów "słyszących"? Czy poczekasz na rozwój sytuacji by zamknąć wątek ?

Ja twoich bzdur się nie czepiam bo by mi czasu na życie nie starczyło. RoRo może śmiało nawet bana mi dać ja tu krucjaty nie prowadzę nie ma dla mnie problemu. Wypracowałeś Fafniak sam to co teraz na forum się dzieje no może z pomocą jednego kolegi... Czekam aż się dostosujesz i stwierdzisz że faktycznie odsłuchy kompletnie sensu nie mają bo dostosowywać się pięknie potrafisz. 

A i jeszcze jedna kwestia cała ta paplanina o kablach, źródłach odsłuchach, tabelkach itd odbywa się w wątkach Audiofilskich, wiecie Dziku, Fafniaku i pozostali zbawcy że żaden z tych nowych tu nie zagląda i kompletnie to niczemu nie służy? No może połechtaniu własnego ego i usprawiedliwieniu lenistwa czy braku kasy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff , jakoś przebrnąłem przez waszą dyskusję , a lekko nie było zaznaczam :) 

Podczas gdy tak sobie sympatycznie tu gaworzycie , ja właśnie zrobiłem ostatni tego typu, nic mi praktycznie nie dający test w moim życiu , zaznaczam !!!

Wróciłem z treningu i zamiast wylegiwać się w wannie ,by dojść do siebie słucham od trzech godzin , czy są jakieś różnice między plikami , których na co dzień i tak nie słucham , paranoja . 

Po kolei , sprzęt tak jak wczoraj czyli Malina , RME , Pioneer. @Kenobi nagrałem utwór w WAV na dwa pendrivy  i puściłem jednocześnie z Maliny i Pioneera jako transporty do RME . Pilotem od RME zmieniałem wejścia , nadal Malina po USB , Pioneer optyk. Wklejam na koniec zdjęcia że nie ściemniam. Przesłuchałem kilka razy i zaznaczam JA różnicy nie słyszę. Skupiłem się na przekazie całościowym jak i na poszczególnych pasmach. Dla mnie brzmienie jest identyczne. Wróciłem do mp3 / Spotify / różnica jest spora , pisałem już wcześniej Pioneer gra jaśniej i precyzyjniej , włączyłem Flack to samo , czyli różnice nadal się zarysowują wyraźnie. 

@Fafniak zmieniłem podłączenie , Malina oraz Pioneer po USB do RME , różnice nie zniknęły , więc w moim przypadku to nie wejścia decydują o charakterze brzmienia. Co nie wiem , i szczerze , nie wiem, czy chcę wiedzieć. 

Konkluzja w moim przypadku jest taka , że o ile nie chcę słuchać wyłącznie plików WAV to i tak będę musiał posłuchać transportu przed jego zakupem.

Panowie , a teraz niech ktoś mi powie po co to robiłem / test/ i co to dało w praktyce ?

Postanowiłem skupić się ponownie na odsłuchach , naprawdę tak nabyte doświadczenie w o wiele większym stopniu procentuje . Nie słuchamy pojedynczych elementów toru , rozpatrywanie audio w aspekcie pojedynczego elementu nic nie daje . Przesunę kolumny o 10 cm w przód , i dognę o 3 cm. i więcej się dowiem o dźwięku , niż przez te dwa dni moich testów. Szkoda czasu.

Skończyłem. 

IMG_2267.JPG

wav malina.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

nagrałem utwór w WAV na dwa pendrivy  i puściłem jednocześnie z Maliny i Pioneera jako transporty do RME . Pilotem od RME zmieniałem wejścia , nadal Malina po USB , Pioneer optyk. Wklejam na koniec zdjęcia że nie ściemniam. Przesłuchałem kilka razy i zaznaczam JA różnicy nie słyszę.

Czyli @Kenobi miał rację.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dzik napisał:

SUCHA o wiele dokładniej niż ty i bezstronnie, bo bez emocji i jest niepodatny na placebo. Twój gust to oczywiście twoja sprawa i nikt go nie ocenia (powtarzam, zanim znowu zapętlisz temat).

 

Jak słucha to z nim podysktuj o wykresach i wrażeniach z odsłuchu, po kiego diabła tu piszesz jak Twój kolega mikrofon z chęcią cię wysłucha i powie jak pięknie brzmi Twój system. Ilu to już było takich gości jak ty na forach i takich dyskusji to nie do zliczenia... Lepiej byś napisał jak tam Ci system gra i co w ogóle masz bo prócz herbatników nic nie wiemy, a ja lubię obrazki systemów pooglądać i poczytać bajki o brzmieniu, albo podpytaj kolegę interfejs lub mikrofon jak tam Ci to gra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Raczej nie. @tomek4446 odnosi sie chyba do tego że nie słyszy zamian w stosunku do tego co juz poprzednio uslyszał

 

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Konkluzja w moim przypadku jest taka , że o ile nie chcę słuchać wyłącznie plików WAV to i tak będę musiał posłuchać transportu przed jego zakupem.

 

Albo ja coś źle zrozumiałem, albo WAVy brzmią tak samo, czyli - jak pisał Kenobi - to inne pliki są modyfikowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

Albo ja coś źle zrozumiałem, albo WAVy brzmią tak samo, czyli - jak pisał Kenobi - to inne pliki są modyfikowane.

Dzik długo będziesz wałkował to KTO MIAŁ RACJĘ jak by to było najważniejsze !

Jak byś był na tym Forum dłużej to byś zrozumiał , że tutaj piszemy prawdę , subiektywną , ale prawdę dotyczącą tego co słyszymy. Możesz to nazywać koloryzowaniem , czy jak tam chcesz . Dla mnie ' koloryzowanie" kolegów z Forum jest więcej warte i przełożyło się w o wiele większym stopniu na to co teraz gra u mnie , niż wszystkie wykresy ASR razem wzięte. 

Zamiast się skupiać jak w przedszkolu , kto miał rację  ,bardziej zasadnym byłoby zacytowanie tych fragmentów gdzie piszę , ze ten test z praktycznego , mojego punktu widzenia kompletnie nic nie wniósł. to, że pliki WAV zabrzmiały tak samo nie zmienia faktu , że jak je puszczę przez kolumny typy Kruger & Matz lub  /przepraszam jak kogoś urażę / nowe Cantony , to i tak nie dam rady tego słuchać.

Czego nie rozumiesz ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Dzik długo będziesz wałkował to KTO MIAŁ RACJĘ jak by to było najważniejsze !

Spokojnie. Chciałem jedynie oddać Kenobiemu - z którym się spierałem w innym temacie - co jego, bo jego rozumowanie okazało się trafne. Tobie też chciałem oddać, co twoje, bo dzięki temu testowi dowiedzieliśmy się W KOŃCU czegoś nowego.

Obchodzi mnie nie tyle, kto ma rację, ile gdzie jest ta racja. To ciekawe, że pliki inne niż WAV są dekodowane inaczej, najprawdopodobniej przez Pioneera, bo tak być nie powinno.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sanwing napisał:

Jak słucha to z nim podysktuj o wykresach i wrażeniach z odsłuchu, po kiego diabła tu piszesz jak Twój kolega mikrofon z chęcią cię wysłucha i powie jak pięknie brzmi Twój system. Ilu to już było takich gości jak ty na forach i takich dyskusji to nie do zliczenia... Lepiej byś napisał jak tam Ci system gra i co w ogóle masz bo prócz herbatników nic nie wiemy, a ja lubię obrazki systemów pooglądać i poczytać bajki o brzmieniu, albo podpytaj kolegę interfejs lub mikrofon jak tam Ci to gra ;)

miło było wymienić poglądy na temat betonu szczeciniastej skóry

darz bór 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...