Skocz do zawartości

Uważajcie na spam!


Gość

Recommended Posts

Serio! 

Piszę przede wszystkim do użytkowników bo adm/mod raczej mają tego świadomość. 

Nieraz ten spam wygląda bardzo przyzwoicie i legitnie. 

Zanim wejdziecie w jakikolwiek link usera którego nie znacie, sprawdźcie:

Kiedy zarejestrował się

Ile ma postów, jakie pisał posty

Lokalizację (jak US, Chiny, GB to prawdopodobnie jest to spam) 

Wejście w taki link może dla Was skończyć się tragicznie.

@RoRo @Redakcja AUDIO polecam podpiąć temat. Pozdrowionka 👋 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic
7 godzin temu, JaZz napisał:

Nieraz ten spam wygląda bardzo przyzwoicie i legitnie. 
...
Wejście w taki link może dla Was skończyć się tragicznie.

@RoRo @Redakcja AUDIO polecam podpiąć temat. Pozdrowionka 👋 

Temat podpiąłem jako ważny oraz uzupełniłem tagi i wyróżniłem.

Przy okazji jeszcze jedna rzecz - pierwszy (albo kilka pierwszych...) wpis może wyglądać normalnie i w miarę logicznie, a dopiero kolejne wpisy (często po angielsku) zawierają link.
Dlatego nie zawsze możemy się zorientować już po pierwszym poście że jest to podejrzany osobnik/spamer.

Wielu Użytkowników Forum zgłasza nam SPAM i dzięki temu możemy wraz z Administratorem szybciej reagować.
 Korzystając z okazji bardzo dziękuję za pomoc i troskę o dobrą kondycję naszego Forum 🙂
Przy zgłoszeniach proszę również o kilka słów komentarza, bo czasami jest po prostu puste zgłoszenie (wtedy mamy link do konkretnego wątku oraz login spamera - lub osoby naruszającej Regulamin Forum i zasady NETetykiety), teoretycznie to wystarczy - ale w przypadku zgłoszeń naruszenia Regulaminu czy NETetykiety brak takiego krótkiego opisu czasem jest utrudnieniem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po pierwszym wpisie spamera często nie widać, że to spam.
Dopiero przy kolejnych pojawia się link do sklepu czy innych nieodpowiednich miejsc i wtedy sytuacja zaczyna się klarować.

Natomiast niektórzy nowi użytkownicy dość dziwnie piszą swoje pierwsze posty i mimo zgłoszeń o spamie dajemy im trochę czasu  i patrzymy na ich kolejne wpisy - więc czasami trochę to trwa zanim podejmiemy decyzję: spamer czy nie spamer.

Pozdrawiam
PS. Dziękujemy za pomoc przy zwalczaniu spamu i zgłaszaniu szkodników!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja od pewnego czasu dostaję takie kwiatki, tzn. spam od nadawcy forum@audio.com.pl, np. po 50-100 maili dziennie.

Temat wiadomości podobny, mniej więcej coś takiego: 달포차 ≩ DȺLPØCHȺ 6ㆍNET 분당오피⬹분당휴게텔◉분당풀싸롱⌕분당오피◘분당오피づ분당오피⊟분당키스방

Ale nie mogę wstawić obrazu z poczty, bo oczywiście jest z tym problem na forum ("Wystąpił problem podczas przesyłania pliku."). 

Gdzie to mogę zgłosić, bo zaczyna już mnie to naprawdę wkurzać.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MariuszZ napisał:

@Redakcja AUDIO wie o problemach i działa by wszystko wróciło do normy. Bez chińskich dodatków. Proszę o cierpliwość.

Pozdrawiam.

Mariusz

Dziękuję za informację, będę cierpliwy;) Ważne, że znacie problem. Pozdrawiam.

10 minut temu, J4Z napisał:

Zablokuj tymczasowo ten adres na poczcie. 

Tak zrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomasz1w napisał:

Nie i moim zdaniem nie ma to nic do rzeczy. Nie wieszam na nikim psów, ale jest to trochę wkurzające, kiedy nie można normalnie dodać grafiki, jednocześnie na forum pojawiają się jakieś inne artefakty/krzaki a na mailu mam 100 wiadomości ze spamem dziennie. Ale wierzę, że uda się to ogarnąć:) Jednocześnie przepraszam za off-top i obiecuję, że nie będę tu ciągnął tego tematu. Zapraszam do ewentualnej dyskusji na ten temat tutaj: 

Pozdrawiam, Tomek.

Co zrobisz? Problemy na forach bywają. Do tego Koreańce sprawy nie ułatwiają. 

Pozdrawiam programistów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja AUDIO

https://zapodaj.net/5cf37ff017754.jpg.html 

https://zapodaj.net/70b9b3e915333.jpg.html 

I jeszcze dzisiaj nowa niespodzianka - niestety powiadomienia przychodzą już nie tylko na moją skrzynkę @ ale bezpośrednio na forum, tylko dzisiaj ok. 100 i następne wpadają co 1-2 minuty. Czy ten problem też jest Wam znany? 

https://zapodaj.net/e0d85ead3fe63.jpg.html 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gienas napisał:

@tomasz1w zmień maila w opcjach swojego konta. Na zupełnie nowy.

 Skoro juz Twój mail dostał się ręce spamerów to już "przepadłeś", teraz albo musisz popracowac na filtrem w kliencie poczty albo po najmniejszej linii skasować i założyć nowy emil ;) .

Wujek dobra rada;) Adres mam od 25 lat i nie będę go kasował, wolę już zablokować nadawcę forum@audio.com.pl 

Z tym "przepadłeś" to nie strasz, ile spamu każdy z nas dostaje codziennie, niektóre falowo, później cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gienas napisał:

zmień maila w opcjach swojego konta. Na zupełnie nowy.

18 minut temu, tomasz1w napisał:

Adres mam od 25 lat i nie będę go kasował

gienasowi chodziło o to, żebyś przypisał inny mail do forum. ja na forach nie podaję swojego głownego maila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...