Skocz do zawartości

Przewody głośnikowe DIY


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym pokusić się o zrobienie swoich kabli głośnikowych. Chciałbym opisać zamysł poniżej, i byłbym wdzięczny za wasze uwagi czy wg was ma prawo to zagrać. Trochę poczytałem o fizyce, która zachodzi w przewodach i postanowiłem pospinać część rzeczy ze sobą :) Ameryki wiadomo nie odkryję, ale będę się przy tym dobrze bawił, nauczę się czegoś więcej, a może nawet powstanie przypadkiem dobry kabel :) No to zaczynajmy :

Parę danych odnośnie źródła dźwięku i odbiornika, itp.

Wzmacniacz 145 W na kanał

Kolumna głośnikowa140 W każdy, 6 Ohm

 

 

Chciałbym wykonać przewody o długości ok. 2,5-3 m każdy. Plan zakłada wykonanie przewodu w systemie mieszanym: główna budowa kabla typu litz, połączona z przeplotem. Po pierwsze chciałbym wykorzystać miedzianą lice, gdzie każda żyła jest izolowana od reszty. 3 przewody "czerwone" (po 270 żyłek o średnicy 0,07 mm) o przekroju 1,08 mm2 każdy, czyli razem 3,24 mm2 , obok 3 przewody "czarne" z taką samą charakterystyką. Zastosowanie licy ma na celu zminimalizowanie występowania naskórkowości. Dodatkowo przewód "czarny" chciałbym zaplec z przewodem "czerwonym" z racji że prąd w przewodach jest zmienny, taki zabieg ma na celu zniesie się indukowanego prądu z "czerwonego" kabla , z prądem z "czarnego". Zatem stworzyłbym 3 plecionki "czarno-czerwone". Myślałem by na koniec całość zamknąć albo w oplocie ekranującym( miedzianym ?) albo owinąć taśmą teflonową. Końcówki zarobić do bananów Nakamichi. 

Co o tym myślicie? Wszelkie uwagi mile widziane :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...