Skocz do zawartości

Amplituner 5.1 do kolumn Jamo S 803


L3gion

Recommended Posts

Zakładam budżet +/- 2000 zł przy czym w grę wchodzi sprzęt używany.

Z wymagań "must have":

  • Wsparcie dla rozdzielczości 4K i HDR
  • Wsparcie dla usług sieciowych (AirPlay, Tidal, Bluetooth itd)
  • Łatwa konfiguracja (czy to ekranowa czy z poziomu samego urządzenia) ale obstawiam że w 2021 żadna firma nie ma z tym problemu
  • Równie dobre brzmienie w muzyce jak przy filmach

Na obecną chwilę będzie jedynie 2.0 ale ostatecznie planuje 3.1 (dlatego odpada lepszy muzycznie "czysty" wzmacniacz stereo). Użycie 50% muzyka (rap, elektronika, alternatywa, rock, neofolk) / 50% filmy, seriale i gry. Obecnie jest tragedia na rynku więc w oko wpadł mi jedynie Denon AVR-S650H.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za odpowiedzi. Patrząc na sytuacje cenowe w sklepach przyjmę jednak również propozycje wzmacniacza lub amplitunera stereo, jako alternatywa :)
W tym przypadku budżet był by w okolicach 1000 zł jako że sprzęt na "przeczekanie" a nie docelowy. Chyba że w tej cenie nie dostanę nic lepszego niż posiadany przeze mnie Yamaha RX-396.

Edytowano przez L3gion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

nie ma to totalnie znaczenia.

To bardzo słabe kolumny.

Przy secie 3.1 nie będzie z tego kina a o stereo zapominamy od samego początku. Poluj na uzywany amplituner po prostu w najlepszym możliwym stanie. Albo najnowszy.

Ale ktory to obojętne.

Piotr

 

Aby się do edukować, dlaczego lub też po czym poznajesz że to bardzo słabe kolumny? Stosunkowo popularni zagraniczni recenzenci jak Z Reviews, Andrew Robinson czy też Joe N Tell wypowiedzieli się o nich bardzo pozytywnie (jak na niską klasę cenową) a i na zagranicznych forach wypowiedzi są mocno na plus. Minimum co widziałem to "przeciętne" ale nigdy że aż bardzo słabe.

No i ponownie, to nie jest krytyka. Chciałbym jedynie zrozumieć twoją opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, L3gion napisał:

Aby się do edukować, dlaczego lub też po czym poznajesz że to bardzo słabe kolumny? Stosunkowo popularni zagraniczni recenzenci jak Z Reviews, Andrew Robinson czy też Joe N Tell wypowiedzieli się o nich bardzo pozytywnie (jak na niską klasę cenową) a i na zagranicznych forach wypowiedzi są mocno na plus. Minimum co widziałem to "przeciętne" ale nigdy że aż bardzo słabe.

No i ponownie, to nie jest krytyka. Chciałbym jedynie zrozumieć twoją opinię.

Jamo S803 to przeciętne kolumny dedykowane typowo do kina, w stereo sprawdzają się średnio, brzmienie będzie przejaskrawione i będzie brakować barwy na średnicy. Warto zawsze porównywać kolumny w danym przedziale cenowym. W podobnym przedziale cenowym masz Polk Audio T15 + T30 ale i w tym przypadku nie obędzie się bez subwoofera. Nieco wyżej masz polskie Pylon Audio Pearl Monitor + center ale tutaj budżet byłby nadszarpnięty.  


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, L3gion napisał:

Aby się do edukować, dlaczego lub też po czym poznajesz że to bardzo słabe kolumny? Stosunkowo popularni zagraniczni recenzenci jak Z Reviews, Andrew Robinson czy też Joe N Tell wypowiedzieli się o nich bardzo pozytywnie (jak na niską klasę cenową) a i na zagranicznych forach wypowiedzi są mocno na plus. Minimum co widziałem to "przeciętne" ale nigdy że aż bardzo słabe.

No i ponownie, to nie jest krytyka. Chciałbym jedynie zrozumieć twoją opinię.

Bo mieliśmy te kolumny na stanie. Przez neta jeszcze pół biedy ale zdarzały się zwroty. Ale przy odsłuchu te kolumny stały. blokowały miejsce na coś innego. Bo po prostu płytkie granie. Bez jakiegokolwiek wyrazu. Nie wiem jak Ci recenzenci ale jeśli chcieli by takie kolumny no to ....... mają niskie wymagania.

I tutaj amplitunerem nic nie zmienisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...