Skocz do zawartości

Amplutuner do STEREO, PS5, TV LG CX65


mastek

Recommended Posts

Jako nowy użytkownik witam serdecznie wszystkich użytkowników forum :)

Zakładam ten temat ponieważ potrzebuje pomocy w złoceniu dla siebie sytemu AUDIO. Poniżej załączam projekty mieszkania, zdjęcia pokoju. Co do ceny - ogólnie nie chciałbym przepłacać - uwielbiam zakupy optymalne, tj. jak najlepszą jakość w rozsądnej cenie. Nie jestem audiofilem i nie będę sprzętu katował, czy głośno grał o czym zaraz napiszę i może to jakiś zakres półki cenowej której nie ma sensu przekraczać.

Do czego potrzebuje sprzęt:

1. Do pracy - uwielbiam pracować z muzyką, w sumie zawsze mam słuchawki na głowie, ale chce to zmienić, chce aby w tle leciała muzyka z spofity czy innych stacji internetowych. Przeważnie muzyka elektroniczna, ale zdarza się instrumentalna czy rock, hip hop itp - mam wiele list z różnymi gatunkami, ale 80% to muzyka elektroniczna (tracne, house, progresive itp)
- dlatego myślę o jakiś lepszych głośnikach stereo ale amplituner jest mi potrzebny do kolejnych rzeczy
- jak już wspomniałem, głównie muzyki słucham z Spotify, więc amplituner musi to obsługiwać, nie wiem jak jest z setami z YT ale Spotify to 90% muzyki, więc jakoś premium i tak nie powala dlatego nie potrzebuje jakiego mega wypasionego sprzętu, nie słucham z płyt, czy gramofonów i nie będę tego robił 
- biurko do pracy mam w rogu pokoju, więc pewnie też odczucia będą inne niż jak bym siedział na sofie.

Muzyka będzie leciała w tle aby nie przeszkadzać mi w pracy, wieczorami raczej nie będę słuchał - imprez też nie robię już w tym wieku więc naprawdę nie potrzebuje jakiś mega mocy, byle było przyjemnie, czysto,  z basem bez konieczności głośnego słuchania dla fajnego efektu.

2. PlayStation 5 - gram sporo wieczorami,  przeważnie na słuchawkach (kobieta i dziecko śpią), oczywiście zdarzają się sytuacje kiedy mogę pozwolić sobie na głośniejsze granie wtedy system 5.1 jak najbardziej mi by się przydał - natomiast jest to naprawdę rzadkość.

TV mam OLED CX65 i teraz sam nie wiem czy potrzebuje amplituner z HDMI 2.1 czy nie. PS5 mam podłączone pod TV i tak może zostać - no chyba że są jakieś przeciwskazania/ograniczenia to śmiało proszę napisać, ale z tego co czytałem to mogę z TV przekazać dźwięk z PS5 do Amplitunera (eARC), więc mam wtedy pewność że wszystko śmiga w 4k, HDR i 120hz jak potrzeba.
Dlatego jeżeli jest spora różnica w cenie między tymi HDMI 2.1 a HDMI 2.0 to szedłbym w kierunku 2.0 - jeżeli mała dopłata to HDMI 2.1

3. Filmy - sporo oglądam wieczorami, na razie na głośnikach z TV ale znowu nie za głośno (dziecko śpi). Większość filmów jest z netflixa, hbo go, apple Tv czy Amazon. Natomiast planuje kupić w przyszłości kilka filmów BR 4k w HDR które otworzę sobie przez PS5 - ale będzie to naprawdę kilka filmów. Tutaj również interesuje mnie w sumie system 5.1, ponieważ 7.2 czy ATMOS raczej nie wchodzi w grę, nie będę miał tylu głośników nigdy. Chyba że są jakieś słuchawki pod ATMOS to jestem skłonny takie zakupić na nocne seanse filmowe :)

Reasumując, potrzebuje pomocy w wyborze:
a) amplitunera - który sprawdzi się do mojego użytkowania i pozwoli przyzwoicie słuchać muzyki
b) lepszych głośników frontowych które będę wykorzystywał do muzyki w trybie stereo - które kupię w pierwszej kolejności kosztem tylnych i suba. Myślę że raczej odpadają te zestawy głośników pod kina domowe, skoro większość używać będę do słuchania muzy w czasie pracy, to wolałbym dołożyć do czegoś lepszego - no chyba że nie ma sensu wydawać na lepsze głośniki stereo przez ograniczenia amplitunera czy spotify to dajcie znać - naprawdę nie chciałbym przepłacać za coś czego nie wykorzystam. 
c) kolejnym zakupem będą głośniki tylne oraz centralny - a kiedy to zależy od ceny amplitunera  i frontów.
d) no i na koniec jakiś sub

Poniżej projekt mieszkania:

Obecnie jest tak:

projekt1.thumb.png.21138dafcc89d0a261bd43067abe36cd.png

Głośniki chce wstawić tutaj:

projekt2.thumb.png.813d42b39d1f0b067b51b7d3ee7fef45.png

W rzeczywistości wygląda to tak:

pokoj1.jpg.f0c51c5b23fca52488288284d67ef84d.jpg

pokoj2.jpg.d63c055024727466ad3817908cb19308.jpg

Widać na zdjęciach/projektach - kable i gniazda na wszystko już mam przygotowane.

Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi/sugestie.
Jak będą pytania to śmiało proszę pisać.
Mam kartę podarunkowa do MM w wysokości 3360zł więc jak sprzęt znalazł bym tutaj to było by idealnie - ale nie jest to żadnym wyznacznikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner:

Yamaha 4A albo Denon S 650 / 750. W tej chwili ich nie ma ale musisz polować.

Rada: nie kładź amplitunera do tej półki bo go ugotujesz i za długo to nie podziała.

Co do kolumn to Heco Victa 702 albo mniejsze Nota 550X.

Nie wiem o ile możesz zwiększyć budżet? Same fronty 2.0 na jak długo?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, dziękuje za zainteresowanie się tematem.

13 godzin temu, S4Home napisał:

Amplituner:
Yamaha 4A albo Denon S 650 / 750. W tej chwili ich nie ma ale musisz polować.
Rada: nie kładź amplitunera do tej półki bo go ugotujesz i za długo to nie podziała.

Ta Yamaha RX-V4A fajnie się prezentuje i cena też widzę że była spoko jak były dostępne - będę musiał jakoś polować.
Co do grzania to widzę że moja wiedza o przegrzewaniu skończyła się tylko na PC - myślałem że tam nie ma dużych temperatur, także cenna wiedza - dziękuje.
- ściągnę szybie to dostanie tlenu, a głośnik centralny w przyszłości pójdzie na pod TV.

13 godzin temu, S4Home napisał:

Co do kolumn to Heco Victa 702 albo mniejsze Nota 550X.

Co do wielkości to idealnie trafiłeś - przyznam się że im mniejsze te fronty tym lepiej dla mnie - bo trochę miejsca brakuje. Kiedyś widziałem takie Wilson Raptor 5 - takie małe fronty.
Oczywiście nie mam pojęcia jak to gra i jeżeli te Heco Victa 702 (lub inne trochę droższe) będą znacznie odbiegać od tych małych Nota 550X to jednak wolałbym większe, jeżeli nie poczuje różnicy to chętnie zostałbym przy mniejszych (wymiarowo).
Tylko jak pisałem - nie zależy mi na głośnym graniu - to ma po prostu grać w tle przyjemnie - w czasie pracy, czy jak tam znajomi wpadną na kolację :)

13 godzin temu, S4Home napisał:

Nie wiem o ile możesz zwiększyć budżet? Same fronty 2.0 na jak długo?

Budżet - wszystko z umiarem, stówka czy kilka w jedną czy drugą stronę nie zrobi jakoś mi różnicy (dłużej się popracuje dzień czy dwa) byle bym z tego skorzystał, bo dopłacać za coś co jest super ale leży niewykorzystane to szkoda hajsu.
Co do czasu - ile się tylko da, jak będę zadowolony to będę trzymał aż padną albo pojawi się jakaś nowa rewolucyjna technologia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od preferencji i ciężko powiedzieć jednoznacznie, które kolumny są lepsze, każdy słyszy inaczej i po odsłuchach bywa różnie. Dla mnie przykładowo najlepszym rozwiązaniem byłyby Indiana Line Nota 550x ale podkreślę, że dla mnie, osoby szukającej muzykalnego brzmienia. Heco Victa Prime to zdecydowanie dynamiczniejsze brzmienie z bardziej otwarta górą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w MM zestaw YAMAHA MusicCast RX-V4A + NS-F51/NS-P51 za 4088zł
Zastanawiam się czy nie zmienić trochę podejścia i kupić ten zestaw wykorzystując kartę MM (3360zł) i trochę potestować głośniki i potem wymienić fronty + dodać suba.
Macie jakieś opinie na temat tych NS-F51 ? Przepaść między tymi Heco Victa Prime czy Indiana Line Nota 550x ? Czy na start stykną.

Przyznam się że ten zaproponowany przez Piotra Amplituner mi mega pasuje (wygląd + funkcjonalności), i całką kartę MM wykorzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM widzę takie głośniki TANNOY Platinum F6 Biały - są w promocji (1399 sztuka) - więc znowu kartę bym jakoś wykorzystał.
Co o nich myślicie, w porównaniu z Heco Victa Prime czy Indiana Line Nota 550x ? Warto dopłacić dla mojego użytkowania?
YAMAHA RX-V4A bym szukał sobie na spokojnie - może używkę jakąś znajdę.

Co mnie urzekło w tych TANNOY Platinum F6 Biały - design, mega będą pasować do naszego klimatu :)


EDIT: 
 TANNOY Platinum F6  chyba jednak odpadają - one będą przy samej ściane, max miejsca mam z 10cm (odstęp) więc ten tylny  otwor-bass reflex byłby za blisko.

Edytowano przez mastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mastek napisał:

Jeszcze poszukam w necie aby osobno kupić.

No to osobno kupisz u  nas bez problemu.

21 godzin temu, mastek napisał:

W MM widzę takie głośniki TANNOY Platinum F6 Biały - są w promocji (1399 sztuka) - więc znowu kartę bym jakoś wykorzystał.
Co o nich myślicie, w porównaniu z Heco Victa Prime czy Indiana Line Nota 550x ? Warto dopłacić dla mojego użytkowania?
YAMAHA RX-V4A bym szukał sobie na spokojnie - może używkę jakąś znajdę.

Co mnie urzekło w tych TANNOY Platinum F6 Biały - design, mega będą pasować do naszego klimatu :)


EDIT: 
 TANNOY Platinum F6  chyba jednak odpadają - one będą przy samej ściane, max miejsca mam z 10cm (odstęp) więc ten tylny  otwor-bass reflex byłby za blisko.

Położenie bass reflexu nie ma tu znaczenia.

To pierwszy produkt odkąd inżynierowie Tannoya odeszli z niego. I nie wiadomo czy nie ostatni..... :/

Przeciętne kolumny.

Z tym że one początkowo były po ponad 2000 za sztukę.

Ta cena wydaje się być sensowna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno kolumny Yamahy jak i Tannoy F6 to nie trafiony wybór. Tannoya mieliśmy i powiem tylko tyle, że bardzo ciężko było go sprzedać. Brzmienie dosyć plastikowe i nie ma nic wspólnego z dawnym Tannoyem. Musiałbyś ich posłuchać i ocenić samemu, względem Noty 550x będzie zdecydowanie mniej środka oraz więcej góry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

No to osobno kupisz u  nas bez problemu.

Położenie bass reflexu nie ma tu znaczenia.

Napisałem PRIV w sprawie  YAMAHA MusicCast RX-V4A  ale niestety nie dostałem odpowiedzi.
Co do  bass reflexu naprawdę nie muszę się tym przejmować ? - kolumny były by tak max z 10cm od ściany,

Edytowano przez mastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety faktycznie problem jest z dostępnością tej YAMAHA MusicCast RX-V4A.

A czy jesteście w stanie wypunktować różnice oraz plusy/minusy między:
a) podłączeniem urządzeń bezpośrednio do TV, a następnie przekazywanie dźwięku przez eARC do Amplitunera
b) podłączeniem urządzeń bezpośrednio do Amplitunera i przekazywanie obrazu do TV przez HDMI

Przyjmijmy że TV oraz Amplituner mają po kilka poprawnie działających HDMI 2.1 oraz pierwszym urządzeniem będzie PS5.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mastek napisał:

A czy jesteście w stanie wypunktować różnice oraz plusy/minusy między:
a) podłączeniem urządzeń bezpośrednio do TV, a następnie przekazywanie dźwięku przez eARC do Amplitunera

Nie zawsze to działa. W większości nie przeleci dźwięk HD.

23 godziny temu, mastek napisał:

b) podłączeniem urządzeń bezpośrednio do Amplitunera i przekazywanie obrazu do TV przez HDMI

Zdarzają się , chodź nie zawsze lagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,  ale ciężko mi z miejscem aby bezpiecznie mieć to położone na wysokości głowy. To jednak nie sala kinowa, czy game room :(  więc na jakieś ustępstwa musiałem iść.
Jak będzie efekt przestrzenny to już coś, kolumny skierowane będą na kanapę, ale i tak będę w sumie z boku a nie mną bo przy samej ścianie jest sofa.

Jak już jesteśmy przy tym temacie, i tylnych głośników to lepiej iść w tej samej firmy co frony (NOTA 550X) czy coś innego byście polecili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem jest z dostępnością RX-V4A więc zacząłem szukać jeszcze jakiś alternatyw i wpadłem na takie coś Marantz NR1711 :)
Co o nim myślicie, dobrze do zagra z tymi Nota 550 X ?
Funkcjonalnie ma chyba wszystko co chce:
- spotify
- hdmi 2.1 - jednak może się przyda do PS5
- eARC
- wygląd mi pasuje
- jest niski - dla mnie to duży plus
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...