Skocz do zawartości

Małe stereo do tv o ciepłym brzmieniu 3-5k


audiozaraza

Recommended Posts

Cześć, to już moje drugie podejście do tematu po jakimś roku od zaczytania się na forum, gdzie w końcu chcę coś skompletować.

Problematyczny nie jest budżet, co prostokątne pomieszczenie wnękami drzwiowymi po obu stronach szafki rtv nad którą wisi tv, który będzie głównym źródłem dźwięku, czyli po prostu jest cholernie ciasno. Szafka na której mogę postawić audio ma 150cm, na której mogę postawić monitorki lub zaraz w jej sąsiedztwie po bokach mam po 30 cm wolnej przestrzeni (potem z jednej strony mam wejście do kuchni, po drugiej zaraz przy rogu ściany kolejne wejście). Siedzę w odległości ok 3m od szafki rtv, czyli trójkąt równoboczny nie jest zachowany.  Pokój ma ok 17m2.

Przeczytałem i przeanalizowałem sporo tematów na forum, w szczególności osób mających podobne pomieszczenia i racji gabarytów i możliwości najczęściej radzicie w takim przypadku monitory aktywne. Nie ukrywam, że zależy mi na wyglądzie i sensownym graniu jednocześnie. Opcje typu SMSL Q5 PRO nie przemawiają do mnie wizualnie, podobnie jak wysokie i długie wzmacniacze. 

Do czego chcę zestaw?
Audio ma być podłączone na stałe do tv. Pracuję w domu i leci on non stop, przez co brakuje mi fajnego dźwięku czy to przy muzyce YT, czy wieczorami Netflix, który słucham dość cicho. Nie potrzebuję cd, radia internetowego, usb, bez streamingu z telefonu też się jakoś obejdę. 

Na jakim dźwięku mi zależy?
Chcę w tym ciasnym i trudnym pomieszczeniu poczuć na ile się da fajną scenę, by dźwięk mnie otaczał. Lubię ciepłe granie, z możliwie nisko schodzącym i wyraźnym basem. 
Muzyki czy filmów jak wspomniałem nie słucham głośno. Kawałki, których słucham są mniej akustyczne, raczej w tle lecą kawałki z podkreślonym basem, pop, r&b, soundrtacki.

Budżet?
Powiedzmy, że jest elastyczny w granicach rozsądku, między 3-5k. 

Jakieś moje typy?

-klipsch-r-51pm (boję się, że trochę za mało basu)
-Audio Pro A26 (nie wiem też czy wystarczy)
-Audio Pro A36 (może postawiłbym w te luki po 30cm z każdej strony i delikatnie skierował ku środkowi)
-System audio saxo 7 active (sam nie wiem czy warto tyle dać za aktywne głośniki)
- Monitor Audio Bronze 100
-KEF q350 (mój faworyt, chociaż jak pomierzyłem i przemyślałem, to może lepiej sprawdzi się u mnie q150)
-Elac Debut 2.0 B6.2
-Indiana Nota 550x
-Pearl Monitor
-Pylon Pearl 25 (wydaje się dość zgrabny i bardzo mi się podoba wizualnie, opinie w tej cenie też ma dobre)
-Polk Audio t50
-Pylon Opal 23
-Opal Monitor
-Heco Aurora 300 (wszędzie się przewijają, coś w tym musi być)
-Polk Reserve r100 (nowy model, głównie widziałem na Youtube)

Oraz:

-NAD c338
-NAD c328
-Audiolab a6000
-Denon PMA-800NE
-Denon DNP-800NE
-Marantz MCR511
-MusicCast WXA-50
-Magnat MR 780 (chyba mój faworyt na podstawie forum)
-Onkyo NS-6170
-Onkyo NS-6130
-Pioneer N-30AE
-MusicCast NP-S303
-Marantz nr1200
-Yamaha RX-V4A
-CAMBRIDGE AXR85

Sprzęt może być nowy, może używany. Nie chcę przepłacać za coś czego nie wykorzystam w takim pomieszczeniu, a jednocześnie być zadowolony z wydanych pieniędzy:)
Przemyślę chętnie każdą propozycję. Z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

serii Q do Revolution, jednak brakuje.  

Prawdopodobnie masz rację, ale mogłoby się okazać że tak zwaną lepszą synergię stworzy jednak chińczyk z angielskimi kolumnami. Porównywałem te q350 z moimi dynaudio i naprawdę te kefy to wg mnie bardzo solidne paczki. Warto sprawdzić obydwa połączenia 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę coś od siebie żeby nie było za nudno 😉 Warto wziąć pod uwagę tego malucha relacja cena jakość wypada znakomicie 👍 Smsl Q5 PRO + Elac BS 244 ( używane )  

https://a.aliexpress.com/_uJ55Tl

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-elac-bs244-CID99-IDIs4fS.html 

Kolumny że standami i kablami w komplecie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arekszcz napisał:

Znajomy ma Q z marantzem i szału nie ma jednak Q to trochę budżetowy glosnik

Oczywiście, że to podstawowy model. Ale przypuszczam, że porównujesz je do swojego systemu a tam masz zdaje się opticony z arcamem 🙂. A to znowu, z tego co piszesz dźwięk rozdzielczy i rozjaśniony na górze pasma. KEFy tej góry nie mają zbyt wiele, ale w tym budżecie to dość bezpieczne kolumny. A jeśli kolega czegoś nie posłucha to możemy się tutaj przerzucać propozycjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Oczywiście, że to podstawowy model. Ale przypuszczam, że porównujesz je do swojego systemu a tam masz zdaje się opticony z arcamem 🙂. A to znowu, z tego co piszesz dźwięk rozdzielczy i rozjaśniony na górze pasma. KEFy tej góry nie mają zbyt wiele, ale w tym budżecie to dość bezpieczne kolumny. A jeśli kolega czegoś nie posłucha to możemy się tutaj przerzucać propozycjami.

Ja ich absolutnie nie neguje znajomy który je ma jest zachwycony , co do mojego zestawu jasny ciężko powiedzieć dla mnie jest tu wszystko nie chciałem jasnego grania typu silvery i ciemniejszego typu diamond 30 to takie wypośrodkowanie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne opinie o magnacie ja bym podkreślam ja wziąłbym magnata nada denona arcama na odsłuchy z kef r3 q350 dali oberon 3 lub 5  w salonie oczywiście żeby mieć jakiś pogląd później mieszanie jednego z drugim i pozostanie przy przykładowo 2-3 konfiguracjach wybranie z tego dwóch i pożyczenie do domu 

jezeli oczywiście monitory wchodzą w grę 

gdybys mieszkał w mieście bez salonów audio to ok ale tak żaden z nas nie powie Tobie kup ten lub ten bo jeden lubi ogórki drugi sołtysa córki ;) 

I do tego przygotuj dobie zestaw najbardziej znanych Tobie utworów bo utwory do testów podawane w salonach tez są na odpowiednim poziomie 

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalne brzmienie z dobrą sekcją cyfrowo analogową to Audiolab 6000a w połączeniu z Q Acoustic 3030i byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem. Alternatywą może być NAD C356BEE, który zagra nieco potężniej ale w tym przypadku musiałbyś dokupić dodatkowo DACa takiego jak np. Topping D50s. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, że jesteście z Pabianic, więc tylko wysyłkowo wchodziło by w grę. Audiolab 6000a trochę mnie wystraszył gdy na Yt ktoś mówił o nim, że słychać jak pracuje/chłodzi z bliskich odległości i przy cichym odsłuchu, a głównie tak chcę użytkować. Czy tak jest z każdym wzmacniaczem wydajności klasy A? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiozaraza napisał:

A powiesz coś więcej? co masz do niego podłączone i jak oceniasz?

Posiadam zestaw Audiolab 6000a i CDT6000 i do tego DIT2100MSBT Hama . Kolumny to Mission ZX2 . Muza różna , lata 70 i wzwyż , elektronika JM Jarre , M. Oltfield , pomieszczenie około 16 m2 i jestem bardzo zadowolony. Po zakupie Audiolab 6000a i CDT 6000 grały z Triangle Borea02 i było nie źle , następnie Focal Chora 806 ale nie było to na co czekałem. Znajomy posiada  Mission ZX1 i przytargałem je do siebie i po 3 dniach zdecydowałem się na zakup ale ZX 2 i dla mnie strzał w dziesiątkę. Warto takie zestawienie odsłuchać , dodam że znajomy również jest zadowolony z tego zestawienia tylko w pomieszczeniu 20m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft ja jednak nie polecam Yamahy AS 301 do Celan Revolution 3. To fajne kolumny które nie mogą być napędzone prostym wzmacniaczem o dość specyficznym brzmieniu.

Monitor audio Silver 100 / Celan R3 + Denon PMA 800

albo Magnat MR 780 + Bronze 100.

Podjedź do nas na odsłuch albo wypożycz sprzęt na testy domowe.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2021 o 19:10, audiozaraza napisał:

Patrzę, że jesteście z Pabianic, więc tylko wysyłkowo wchodziło by w grę. Audiolab 6000a trochę mnie wystraszył gdy na Yt ktoś mówił o nim, że słychać jak pracuje/chłodzi z bliskich odległości i przy cichym odsłuchu, a głównie tak chcę użytkować. Czy tak jest z każdym wzmacniaczem wydajności klasy A? 

Być może było coś nie tak z tym konkretnym egzemplarzem. Trafo zazwyczaj głośniej słychać podczas uruchomienia, później jest praktycznie niesłyszalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dziś tego co miałem możliwość na miejscu:

1) Marantz PM5005 + Dali Zensor 3 /sklep/ 
Przyjemnie, nie nachalnie, myślę, ciężko porównać w obu różnych pomieszczeniach, ale wydawała mi się trochę za mała podstawa basowa, szczególnie kiedy przypominam sobie Paradigmy monitory (nie pamiętam modelu), które zrobiły jakiś czas temu wielkie wrażenie na mnie, z fajnie głęboko schodzącym basem, nawet przy netflixie przyjemnie się na nich oglądało. Chyba moje ucho szuka właśnie takiego dźwięku jak z nich by go teraz odtwarzać u siebie.

2) Harman Kardon AVR 270 + JBL Arena 180 /pokój ok 20m2/
Bardziej podoba mi się dźwięk z tego zestawu gdy słuchaliśmy głośniej, przy cichym odsłuchu było ok. Bas był już fajny, dźwięk całkiem przestrzenny, chociaż chyba mniej melodyjny jak na moje ucho. 

Edytowano przez audiozaraza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...