Skocz do zawartości
JaZz

Żywotność Nad 355 stand by vs on

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Sprawdziłem dzisiaj ile prądu pobiera mój Nad. 

Stand by ok 17W

On ok 28W

Nie wiem czy chce mi się sięgać po pilota i celować nim dla tych ok 11W oszczędności. 

Czy myślicie że trzymanie go non stop na on skróci jego żywotność? 🤔 

Pozdr. 

Edit: ciekawe dla mnie jest to że jak puściłem teraz muzykę na vol którego nie przekraczam to podskoczyło tylko o max 3W 🤔 

Edytowano przez JaZz

9 minut temu, JaZz napisał:

Sprawdziłem dzisiaj ile prądu pobiera mój Nad. 

Stand by ok 17W

On ok 28W

Nie wiem czy chce mi się sięgać po pilota i celować nim dla tych ok 11W oszczędności. 

Jesli czesto wracasz w ciagu dnia do sluchania muzyki to moim zdaniem mozna go zostawić włączony. Ale sa tu również tacy którzy słuchają kilka godzin tygodniowo. W ich przypadku pokusilbym się  o wylaczenie sprzetu.

Napisano (edytowany)

No to nie wyłączaj. Ja nie wyłączam. Chyba ze nie używam dluzszy czas to sam sie wyłącza - chyba to jest 30min ale nie jestem pewien. Generalnie u mnie głośniki "nie śpią" za dnia :)

Edytowano przez Chyba Miro 84

Napisano (edytowany)

11W to kosmetyka.. olałbym. Wątpię, aby żywotność skróciła się z tego powodu. Szybciej z powodu np. zbyt wysokiej temperatury pracy

Edytowano przez TomekN

Zwłaszcza że Nad gra lepiej jak się nagrzeje.

W 356 BEE miałem to sprawdzone na własnej skórze. Więc przeczuwam że w 355 tez tak będzie.

Zostaw włączony.

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, S4Home napisał:

Znaczy z tego co czytałem to dlatego właśnie pobiera tak "dużo" w stand by. Że niby trzyma temp. 

Edytowano przez JaZz

7 godzin temu, S4Home napisał:

To jaką temperaturę osiaga ten wzmacniacz 🤔. Mój, czy to gra jako integra czy końcówka mocy, jest ledwo ciepły. Kiedyś nawet zmierzyłem temperaturę górnej płyty i byłoy to raptem 32 stopnie. 

Sam swojego czasu miałem non stop uruchomionego Densena DM10 i nie było najmniejszego problemu po 3 latach. 

16 godzin temu, seba3002 napisał:

To jaką temperaturę osiaga ten wzmacniacz 🤔. Mój, czy to gra jako integra czy końcówka mocy, jest ledwo ciepły. Kiedyś nawet zmierzyłem temperaturę górnej płyty i byłoy to raptem 32 stopnie. 

Kiedyś to mierzyłem. Ale NAD 356 BEE gdy był zablokowany po bokach a od góry zostawione jakieś 30-40 cm zdarzyło mi się że się wyłączył. Takie coś może skracać jego żywotność. Zmieniłem mu pozycje.W każdym razie potrafił byc podczas grania gorący.

Ciepły był podczas stand by. I faktycznie barwa dzwieku była ciekawsza gdy był ciepły.

Piotr