Skocz do zawartości

Dylemat, Heco Celan Revolution 3 czy Heco aurora 700


Konrad123

Recommended Posts

Witam forumowiczów,  niedawno przeprowadziłem się do nowego mieszkania na szczęście już własnego i mam pewny dylemat, obecnie posiadam zestaw

heco aurora 300+ nad326+
Cambridge audio 100 w kartonie leży jeszcze sobie Yamaha a-s701,

gra to teraz w salonie 21m2 czyli coś na granicy podstawkowych a podłogowych kolumn,

muzyki jakiej słucham to głowie utwory z lat 80;90 tak z 50% reszta to świeże radiowe hity coś mocniejszego klubowego, sporo muzyki Polskich twórców,

Miejsce odsłuchowe tworzy trójkąt równoboczny 2,8m

W obecnym zestawie brakuje trochę mocy przy niskich tonach, ale ogólnie jestem zadowolony

I teraz pytanie czy wymiana na większe podstawkowe celany revolution 3 czy już może pójść w podłogowe Aurory 700 ?

IMG_20210411_173702.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niewątpliwie wyższa kultura brzmienia jest po stronie Revolution ale pełniejsze brzmienie uzyskasz na podłogowych Aurora 700. Jeśli odpowiada Ci charakter brzmienia Aurora 300 i chciałbyś uzyskać potężniejsze brzmienie to Aurora sprawdziłyby się idealnie. Jeśli nie zależy Ci na mocniejszym dole pasma i chciałbyś poprawić szczegółowość i prezentację sceny dźwiękowej to poszedłbym w kierunku Revolution 3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolution 3 gra lepiej. W każdym zakresie poza ilością basu.

Jeśli ktoś go lubi to może jednak podłogowe będą słusznym kierunkiem.

Revolution grają bardziej oderwanym dźwiękiem od kolumn, lepsza stereofonią i szybszym i bardziej zmiennym basem.

Jeśli chcesz to możesz od nas wypożyczyć i jedne i drugie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej jestem skłonny pójść w kierunku auror 700 bo jedyne co chce zmienić to te niskie tony, ewentualnie myślę jeszcze nad małym subwooferem, do filmów jak znalazł w muzyce klubowej i rozrywkowej też pewnie by się odnalazł ?

Czy jednak nie kombinować i lepiej zmienić Aurory 300 na 700 ??? Budżetowo pewnie wyszło by podobnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...