Skocz do zawartości

Gdzie umieścić głośniki surround?

lfajer

Recommended Posts

Witam, 

od jakiegoś czasu zastanawiam jak rozwiązać problem z montażem głośników surround dla zestawu 5.1 w moim salonie, który obecnie wygląda jak na załączonym obrazku.

Zarówno sofa stojąca na środku jak i okno oraz otwarta przestrzeń nie bardzo dają możliwość ustawienia głośników.

Myślę czy da się jakoś w suficie zamontować i czy warto? Może ktoś na forum miał podobne problemy i jakoś je rozwiązał? 

13HG7DX.png

Ja mam trochę podobnie, tylko kanapa bliżej ściany, i nie mam dzieci. Wyciągnąłem więc kable przy ścianie i czekają na małe surroundy na standach. Będę je rozstawiał tylko do filmów. Dużo roboty nie będzie a nie będą zawadzały. Niestety, nie mam innej opcji. A może z resztą nie będa zawadzały?...

4 godziny temu, S4Home napisał:

No i teraz pytanie czy kolega się nie wystraszył?

Jesteś tam jeszcze autorze wątku?

chcemy dla ciebie dobrze.

Haha jestem jestem i jak zwykle cenie sobie wasze rady, ale o dziwo przestałem dostawać powiadomienia o nowych postach. Pewnie sam coś wyłączyłem 🤦‍♂️

O tylnej ścianie sam myślałem bo to jeszcze jakoś da się zrobić, ale zastanawiam się jaki to będzie dawało efekt.

Odległość do sofy będzie gdzieś w okolicach 3m, a do tego głośniki nie będą umiejscowione symetrycznie.

Standy to za jakieś 10 lat :D Bo przestrzeń między stołem, a sofą to główny ciąg komunikacyjny moich dzieci. Musiałbym do sofy przyspawać te głośniki.

8 minut temu, S4Home napisał:

No to wypożycz sprzęt i zobacz jakby to u Ciebie grało. Puścisz kable bez montażu. Na luźno. Do testów

Dobrze mówisz, tak zrobię. Ocenię efekt i zobaczę czy brzmi to dobrze.

A tak uzupełniając. Mam obecnie fronty UNI-FI FS U5 podpięte do Cyrus One. Do niego przez AV wchodzi Marantz NR1710. Do tego subwoofer Klipsch R-100SW

Tymczasowo na testy mogę sobie to uzupełnić głośnikami Teufel bo mam cały zestaw 5.1.2. Ale szukam czegoś dla siebie na stałe i może poradzicie jakie głośniki do powyższego będą pasowały?

• 2 weeks later...