Skocz do zawartości

Gdzie umieścić głośniki surround?


lfajer

Recommended Posts

Witam, 

od jakiegoś czasu zastanawiam jak rozwiązać problem z montażem głośników surround dla zestawu 5.1 w moim salonie, który obecnie wygląda jak na załączonym obrazku.

Zarówno sofa stojąca na środku jak i okno oraz otwarta przestrzeń nie bardzo dają możliwość ustawienia głośników.

Myślę czy da się jakoś w suficie zamontować i czy warto? Może ktoś na forum miał podobne problemy i jakoś je rozwiązał? 

13HG7DX.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę podobnie, tylko kanapa bliżej ściany, i nie mam dzieci. Wyciągnąłem więc kable przy ścianie i czekają na małe surroundy na standach. Będę je rozstawiał tylko do filmów. Dużo roboty nie będzie a nie będą zawadzały. Niestety, nie mam innej opcji. A może z resztą nie będa zawadzały?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No i teraz pytanie czy kolega się nie wystraszył?

Jesteś tam jeszcze autorze wątku?

chcemy dla ciebie dobrze.

 

Haha jestem jestem i jak zwykle cenie sobie wasze rady, ale o dziwo przestałem dostawać powiadomienia o nowych postach. Pewnie sam coś wyłączyłem 🤦‍♂️

O tylnej ścianie sam myślałem bo to jeszcze jakoś da się zrobić, ale zastanawiam się jaki to będzie dawało efekt.

Odległość do sofy będzie gdzieś w okolicach 3m, a do tego głośniki nie będą umiejscowione symetrycznie.

Standy to za jakieś 10 lat :D Bo przestrzeń między stołem, a sofą to główny ciąg komunikacyjny moich dzieci. Musiałbym do sofy przyspawać te głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

No to wypożycz sprzęt i zobacz jakby to u Ciebie grało. Puścisz kable bez montażu. Na luźno. Do testów

 

Dobrze mówisz, tak zrobię. Ocenię efekt i zobaczę czy brzmi to dobrze.

A tak uzupełniając. Mam obecnie fronty UNI-FI FS U5 podpięte do Cyrus One. Do niego przez AV wchodzi Marantz NR1710. Do tego subwoofer Klipsch R-100SW

Tymczasowo na testy mogę sobie to uzupełnić głośnikami Teufel bo mam cały zestaw 5.1.2. Ale szukam czegoś dla siebie na stałe i może poradzicie jakie głośniki do powyższego będą pasowały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
2 minuty temu, lfajer napisał:

Czy możecie podpowiedzież jak prawidłowo je rozmieścić?

Jaki masz amplituner? Jeśli chcesz tylko dwa Atmosy, to bezpośrednio nad głową, lekko z przodu, rozstaw zblizony do kolumn frontowych. jeśli cztery, to dwa 45 stopni przed Tobą, dwa 45 stopni za Tobą. Jeśli sześć, to łączysz obie poprzednie opcje w całość. Poniżej info Dolby.

5.1.2.thumb.PNG.cea29f0089755c457e6483dfc30f20a6.PNG

5.1.4.thumb.PNG.48c89465b20f519a0c659bdd79b4515e.PNG

1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz typowe płaskie on-wall (np. Heco Ambient 11F, Dali Oberon On-Wall)., to w przypadku rozszerzonego Atmosa będzie trochę kłopot ze skierowaniem je w miejsce odsłuchu. Ale ludzie montują.

Kolejną opcją są satelitki (np. Canton Plus MX.3, Cabasse Alcyone 2 satellite) które po zamocowaniu podstawy do sufitu, można obrócić w kierunku uszu.

Masz jeszcze w odwodzie kolumny z uchylną ścianą (Klipsch Reference R-40 SA, HECO AM 200), pozwalają ona w jakimś stopniu skierować głośnik we właściwą stronę. 

Dobre konstrukcje instalacyjne przeznaczone do Atmosa mają przetworniki pozwalające na wychylenie ich pod odpowiednim kątem, lub są wręcz mają wychylone głośniki (Magnat Magnat Signature ICT 62 czy Klipsch PRO-180RPC LCR). Szkoda że Ci nie pasuje, to optymalna opcja na Atmos.

Marki podałem losowo, chodzi mi tylko o typ konstrukcji jaką możesz użyć.

59 minut temu, lfajer napisał:

Dobra, znalazłem takiego sprytnego excela na stronie Dolby

Podaj linka o który chodzi. Tu masz też fajny symulator https://www.audioadvice.com/home-theater-design#designer

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...