Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio Bronze 2 do 4 tys.


Watchmaker

Recommended Posts

Cześć,

Tak jak w temacie, szukam wzmacniacza do MA Bronze 2 do 4k zł. Obecnie kolumny grają z Cambridge Audio Azur 540A z Chromecastem Audio (dac chromecasta) oraz z gramofonem Audio-Technica AT-LPW40WN. Fajnie by było jakby nowy wzmak obsługiwał dwa toslinki (chromecast + TV), miał przedwzmacniacz phono oraz wejście USB(ale to już opcjonalnie). Obecny Azur ma 60W i na obecny pokój jest to wystarczające, jednak zapas mocy na przyszłość może się przydać. Jeśli chodzi o samą muzykę to tutaj jest wszelaka różnorodność od klasyki przez pop i elektronikę kończąc na mocnym metalu. Ostatnio leciały: Ludovico Einaudi, Madonna, Mumford and Sons, Parov Stelar i Tool. 

Co do mojego szukania do tej pory mam kilka typów:
1. CAMBRIDGE AUDIO AXR100D
2. Magnat MR 780
3. Yamaha A-S801
4. Yamaha MusicCast R-N803D
5. NAD C368
6. Magnat MA 900

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem przyjemnosci słuchac akurat tych wzmacniaczy (poza rn803 ampli) ale jesli Yamaha a-s801 charakterem brzmienia jest podobna do Rn803 to moim zdaniem Yamaha niezbyt sie komponuje z serią Bronze , jest zbyt technicznie i sterylnie i zbyt mało muzykalnie jak dla mnie , wydaje mi sie ,ze tutaj potrzeba cieplejszego wzmacniacza do tych kolumn

sam jestem ciekaw co inni sądzą na ten temat 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku Monitor Audio Bronze 2 warto wybrać wzmacniacz o cieplejszej sygnaturze brzmieniowej. Tutaj świetnie sprawdziłby się Magnat MR780, który doda energii oraz uspokoi nieco górę. Możesz także rozważyć muzykalnego NADa C356BEE + Topping D50s, który zapewni dynamikę oraz wyciągnie więcej szczegółów z nagrań. 

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalnie spisuje się świetnie. Ma dokładnie wszystko czego potrzebowałem, a nawet odrobinę więcej. Dźwiękowo również jest bardzo dobrze. Świetnie radzi sobie ze wszystkim czego słucham. Faktycznie wzmacniacz dodał więcej dynamiki i wyciągnął więcej z kolumn. Bas jest donośny i wszechobecny ale nie przyćmiewa reszty. Przedwzmacniacz phono jest dużo lepszej jakości niż ten wbudowany w samym gramofonie no i tutaj teraz naprawdę jest już bardzo fajnie. Regulacja bas, mid i treble też mocno wpływa na dźwięk więc można spokojnie dokręcić pod swoje gusta. Przy cichym słuchaniu podbicie basu i środka pomaga utrzymać dynamikę jak przy mocniejszym rozkręceniu. 

Jedyna moja obawa to jak dobrze sobie MR 780 poradzi w większym pomieszczeniu i już z podłogowymi kolumnami? W tej chwili to pokój 18m i słuchanie jest na połowie (prostokątny pokój, połowa to kącik do muzy/TV/konsoli), jednak pewnie w ciągu roku/dwóch lat będzie coś większego i zastanawiam się czy jest on wystarczający pod większą przestrzeń? Jeśli tak to jestem zdecydowany wzmacniacz zatrzymać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2021 o 10:30, Watchmaker napisał:

Funkcjonalnie spisuje się świetnie. Ma dokładnie wszystko czego potrzebowałem, a nawet odrobinę więcej. Dźwiękowo również jest bardzo dobrze. Świetnie radzi sobie ze wszystkim czego słucham. Faktycznie wzmacniacz dodał więcej dynamiki i wyciągnął więcej z kolumn. Bas jest donośny i wszechobecny ale nie przyćmiewa reszty. Przedwzmacniacz phono jest dużo lepszej jakości niż ten wbudowany w samym gramofonie no i tutaj teraz naprawdę jest już bardzo fajnie. Regulacja bas, mid i treble też mocno wpływa na dźwięk więc można spokojnie dokręcić pod swoje gusta. Przy cichym słuchaniu podbicie basu i środka pomaga utrzymać dynamikę jak przy mocniejszym rozkręceniu. 

Jedyna moja obawa to jak dobrze sobie MR 780 poradzi w większym pomieszczeniu i już z podłogowymi kolumnami? W tej chwili to pokój 18m i słuchanie jest na połowie (prostokątny pokój, połowa to kącik do muzy/TV/konsoli), jednak pewnie w ciągu roku/dwóch lat będzie coś większego i zastanawiam się czy jest on wystarczający pod większą przestrzeń? Jeśli tak to jestem zdecydowany wzmacniacz zatrzymać :)

Magnat MR780 nie jest demonem mocy ale jeśli wybierzesz kolumny o większej skuteczności to nie powinno być problemu w większych pomieszczeniach. Nie ma co martwić się na zapas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...