Skocz do zawartości

Zasilanie liniowe (LPS) vs impulsowe (SMPS)


TomekN

Recommended Posts

Przed chwilą, Wito76 napisał:

Nie chcę cię atakować personalnie bo niepotrzebne nam to, ale zdajesz sobie sprawę, wszyscy wygramy wzajemną życzliwością włącznie z tą zauważoną przez ciebie zaoszczędzoną kasą w portfelu.

Pisząc niedawno o "obleśnych błyśnięciach" Fafniaka też chciałeś z nim wygrać życzliwością? Albo pisząc o "frajerstwie" i "ograniczeniu umysłowym" w temacie o kablach? Wybacz te uwagi, po prostu zaskoczyłeś mnie tym nagłym, pozytywnym tonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

30 minut temu, Wito76 napisał:

Po to tu jesteśmy, zarejestrowaliśmy się, czytamy je, bo mamy dużo większe zaufanie do bezpośrednich osobistych (subiektywnych) opinii użytkowników, Krzyśka, Mariana, Jacka niż opłaconych recenzji

Jakich opłaconych recenzji? Sugerujesz, że pomiary ASR, czy np. Archimago są opłacane przez producentów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik Nie będę się tobie tłumaczył ze sposobu obrony przed czyimś niefajnym atakiem. Nie chcę do tego wracać, ale jeśli uważnie czytałeś to wiesz kto prowokował. Ustaliliśmy że traktujemy się z Fafniakiem jak powietrze, nie cytujemy, nie oznaczamy i tyle w temacie. A " frajerstwo" wyrywasz z szerszego kontekstu. Wiesz, że mogę się teraz skupić, poszukać i wycytować tu perełki Nekroskopa vel Dzika w jednej osobie. I zrobi się syf z tej mimo wszystko całkiem ciekawej dyskusji. Nie wiem jak ty, ale staram się wyciągnąć wnioski i jeśli nie zauważyłeś nie podchodzę zbyt emocjonalnie do dyskusji. Na pewno masz rację, ale Ameryki nie odkrywasz, że często jesteśmy manipulowani przez sprzedawców, przez recenzje, opinie i takie rzeczy trzeba obnażać i punktować. Branża audio bezczelnie doi, wybacz to słowo, frajerów sadząc poetyckie opisy . Ale nie zawsze trzeba dopatrywać się teorii spiskowych. Są produkty warte swojej ceny a najlepszym przykładem ostatnich lat jest chińskie audio, ich wzmacniacza czy DACi.

Jakich opłaconych recenzji? Sugerujesz, że pomiary ASR, czy np. Archimago są opłacane przez producentów?
Mówię o HFC, WhatHiFi czy jakieś Stereoikolorowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wito76 napisał:
22 minuty temu, TomekN napisał:
Jakich opłaconych recenzji? Sugerujesz, że pomiary ASR, czy np. Archimago są opłacane przez producentów?

Mówię o HFC, WhatHiFi czy jakieś Stereoikolorowo

Nigdy nie brałem pod uwagę tego typu źródeł "wiedzy" i wątpię, aby którykolwiek z obecnych tu obiektywistów brał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Każde Forum opiera się na doświadczeniach piszących.

Fora opierają się po prostu na dyskusji i wymianie informacji, do których zaliczają się osobiste doświadczenia, ale przecież nie tylko.

IMO nikt nie „bierze w łapę”, a przynajmniej nie w dosłownym rozumieniu. Oficjalni recenzenci, jeśli wystawią zbyt negatywne noty, mogą po prostu potem nie dostać od producenta kolejnego zestawu do recenzji i na niej nie zarobić. Zresztą dobre stosunki z producentami i dealerami H-Fi są ważne z wielu powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dzik napisał:

Fora opierają się po prostu na dyskusji i wymianie informacji, do których zaliczają się osobiste doświadczenia, ale przecież nie tylko.

Tylko , że to "nie tylko" , przeważa nad " osobistymi doświadczeniami " , a co za tym idzie, nic nie wnosi do życia Forum. W ten sposób można spokojnie pisać na każdym z For tematycznych , o zegarkach , nożach , rowerowym , akwarystycznym ....... Wystarczy dostęp do netu , wyszukiwarka i za pięć minut mogę zacząć pisać na forum wędkarskim, doradzając na podstawie linków do innych forów , opinii innych osób , jaką przynętę , wędkę zastosować , nie mając żadnego doświadczenia w tym temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Tylko , że to "nie tylko" , przeważa nad " osobistymi doświadczeniami " , a co za tym idzie, nic nie wnosi do życia Forum.

IMO przesadzasz i znowu w meta sposób sugerujesz, że tylko prywatne doświadczenia mają jakąkolwiek wartość. Wymienianie się ciekawymi artykułami, ofertami, rzetelnymi recenzjami itd. wnosi wiele, bo nie każdy ma tyle czasu, żeby przetrząsać cały Internet w poszukiwaniu info o nurtujących go kwestiach.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dzik napisał:

IMO przesadzasz i znowu w meta sposób sugerujesz, że tylko prywatne doświadczenia mają jakąkolwiek wartość.

Nie przesadzam , spójrz na choćby swoje podwórko , ile w ciągu zaistnienia na Forum udzieliłeś konkretnych porad opartych na własnych doświadczeniach w jakiejkolwiek sprawie. Przeważają akademickie rozważania poparte opiniami innych. @Dzik wartość dodana dla tego Forum  z takiej dyskusji jaką obecnie toczymy jest zerowa . A tak niestety wygląda większość twojej dyskusji w wątkach . Nie traktuj tego jako atak na Twoją osobę , po prostu lubisz pogadać , ale nikt na tym nie zyskuje . Już pisałem , zaufajmy ludzkości , większość potrafi pisać i jak wystuka w okienku przeglądarki to z pewnością ' wyskoczy" to co chce znaleźć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wito76 napisał:

Ale mając na jednej szali oh ah recenzję tego Chorda z równoległego wątku co TomekN wkleił, poetyckie opisy i na drugiej szali załóżmy negatywną opinię tego kabla np Tomka4446 i kilku innych doświadczonych forumowiczów czyim głosem powinienem się sugerować? Oczywiście że zaufam chłopakom.

Tomek4446 czasami też błądzi (patrz np. kable zasilające z ekranem, listwy filtrujące, itd), czy raczej powinienem powiedzieć "eksperymentuje", żeby nie wprowadzać waśni 😉 A poza tym ma chyba hipsterski gust brzmieniowy oraz kieruje się w głównej mierze subiektywnymi ocenami, które (jak pokazało życie) są czasami mylne. Dlatego osobiście jego opiniom nie ufam 😜 choć oczywiście jest 100x bardziej wiarygodny, niż audiofilskie opisy wypełnione czystym bullshitem. Tak więc owszem, z dwóch subiektywnych źródeł Tomek4446 jest lepszy. Ale w skali wiarygodności oba te źródła w mojej ocenie stoją dużo niżej, niż obiektywne recenzje, pomiary i testy.

Przy okazji, proponuję żeby z tego typu dyskusją przenieść się jednak do wątku "Ocena obiektywna a subiektywna", a tutaj wrócić bardziej do istoty tematu, czyli zasilaczy LPS vs SMPS.
 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce to zawsze można znaleźć odjechane teorie i je linkować. Od ręki każdy znajdzie w necie fora gdzie piszą że covid to globalna ściema i spisek Żydów z Nowego Jorku a zdjęcia z Brazylii są zmanipulowanie. Przepychamy się czyja prawda jest lepszą prawdą a jak koledzy zauważyli wyżej, nikomu nie pomagamy teraz tylko popisujemy się swoimi ciętymi bądź cienkimi ripostami. Ze swojej strony cenię dużo wyżej czyjeś życiowe zdanie na temat danego sprzętu poparte osobistym kontaktem z nim niż kwestionowanie wszystkiego tak dla zasady. Ktoś mi ostatnio polecił pewne lampy, opinie forumowiczów super, opinie kupujących, opinie z zagranicy też, kupuję w ciemno. I trochę jednak są dla mnie za jasne, tzn nie do końca sprawdzają się w moim systemie. I co teraz? Kupiłem równolegle inne i te pasują mi aż do opadu szczęki. Nie mam pretensji do nikogo, mam jasne kolumny i myślałem że mimo wszystko będzie ok. Ale gdybym wszedł na forum o lampach i zamiast opisów ich brzmienia, subiektywnych opinii, przykładów znalazłbym to co np w tym wątku to bym się załamał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie przesadzam , spójrz na choćby swoje podwórko , ile w ciągu zaistnienia na Forum udzieliłeś konkretnych porad opartych na własnych doświadczeniach w jakiejkolwiek sprawie. Przeważają akademickie rozważania poparte opiniami innych. @Dzik wartość dodana dla tego Forum  z takiej dyskusji jaką obecnie toczymy jest zerowa . A tak niestety wygląda większość twojej dyskusji w wątkach . Nie traktuj tego jako atak na Twoją osobę , po prostu lubisz pogadać , ale nikt na tym nie zyskuje . Już pisałem , zaufajmy ludzkości , większość potrafi pisać i jak wystuka w okienku przeglądarki to z pewnością ' wyskoczy" to co chce znaleźć. 

Lubię akademickie dyskusje, zawsze lubiłem (zwłaszcza że mam sporo wiedzy na różne dziwaczne tematy) i wg mnie w ich toku można dowiedzieć się wielu cennych rzeczy. Przykładowo, ten artykuł, który dziś zlinkował nowy78, jest IMO lekturą, na którą warto poświęcić te 15-20 minut.

Ty też nie traktuj tego jak atak, a jedynie szczerą opinię, ale to, co często wy tutaj wypisujecie trąci populizmem i takim… „ekspierstwem”. To wzajemne poklepywanie się po plecach, gratulowanie sobie doświadczeń jak w jakiejś grupie wsparcia… Nie moje to klimaty, zresztą dlatego nie mam konta w żadnych mediach społecznościowych. Wolę czarny humor, cynizm i chłodny intelektualizm. Na dodatek wiele z tutejszych ekspertyz to czysto subiektywne gawędzenie, którego podważanie kończy się wyśmiewaniem czyjegoś sprzętu czy niedostatecznego osłuchania, jakby ktoś się denerwował, że jego sprzęt i osłuchanie (jakim się chwali) nie rzuciły kogoś na kolana. A przecież powinno.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Pisząc niedawno o "obleśnych błyśnięciach" Fafniaka też chciałeś z nim wygrać życzliwością?

No niestety nie doczekałem sie ani sprecyzowania ani słowa przepraszam.

A w kwestii formalnej z .............76 na nic się nie umawiałem. Do umowy potrzebne są dwie strony

Postrzeganie subiektywne jest całkowicie normalne, nienormalne jest negowanie obiektywizmu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...