Skocz do zawartości

pytanie o dac


zaspa

Recommended Posts

Witam mam pytanie. Uzywam amplituner yamacha rx-v479 głownie do filmów i seriali czasem radia internetowego,spotify itd.Sygnal audio podaje z PC kablem hdmi mam tam kartę muzyczna zintegrowana. Czy jest sens dokupywania karty muzycznej na usb lub daca?Czy poprawi mi to jakość audio? Poprosze o wasze porady w doborze tych dodatków jesli cos to zmieni na odczuwalny plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz przydźwięku / brumienia, to zmieniając kabel HDMI na inny cyfrowy raczej nic w stopniu słyszalnym nie zmienisz.
Kupując DACa do wpięcia przed amplitunerem też nie, ponieważ i amplituner prawdopodobnie i tak będzie nadal korzystał z konwersji AD/DA i sekcji pre-amp tego amplitunera.
Różnica być może byłaby w stereo, gdybyś jeszcze poza DACiem kupił osobny wzmacniacz (tzw. końcówkę mocy) i podłączył DACa bezpośrednio do niej.
Ale jak duża to nie sposób ocenić. Zależy m.in. od tego jaki DAC, jaki amp, jakie masz kolumny, jak dobry / wymagający słuch, itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam aplituner denon avr 2400h kolumny monitor audio silver 200, c150, 50. Chciałbym polepszyć dźwięk i znalazłem takie rozwiązanie dokupić sprzęt hagel h100 dac jest tam napisane że jest osobno wyjście aby podłączyć kino domowe. 

Moje pytanie czy to coś mi pomoże jest sens kupna takiego sprzętu i jeżeli tak to jak go połączyć z aplitunerem.

Proszę o pomoc może ktoś jest wstanie mi doradzić? Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x2400 nie ma wyjść pre-out dla frontów, więc nie wiem czy da się skorzystać z wejść HT bypass w tej integrze, w celu skorzystania z tych samych frontów w KD.
Poczytaj dokładnie instrukcję x2400. Tam są pre-outy dla Zone2. Jeśli da się skonfigurować Zone2 tak, aby grała jednocześnie z Main (tryb "Bi-Amp albo coś takiego), to wówczas może tak.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Levy1508 napisał:

Sąsiad ma denon 4600 i ma podłączonego do denon pma 1520ae i działają fronty ale jak ogląda film to przednie grają pod tym wzmacniaczem a tyle i centralny gra ale z aplitunera i sądziłem że ten wzmacniacz co znalazłem też tak zagra zaraz wyślę jak on ma podłączone

Nie masz wyjścia pre-out z amplitunera i tu jest pies pogrzebany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taniej będzie przeczytać instrukcję obsługi najpierw:

1 godzinę temu, TomekN napisał:

x2400 nie ma wyjść pre-out dla frontów, więc nie wiem czy da się skorzystać z wejść HT bypass w tej integrze, w celu skorzystania z tych samych frontów w KD.
Poczytaj dokładnie instrukcję x2400. Tam są pre-outy dla Zone2. Jeśli da się skonfigurować Zone2 tak, aby grała jednocześnie z Main (tryb "Bi-Amp albo coś takiego), to wówczas może tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu albo dzielnik napięcia. Co dobrej jakości elektronik zrobi Ci za grosze. U nas to kolega robił i do tej pory słuzy w jednym systemie.

Albo kupić po prostu rozdzielnik sygnału.

Kino zostawiasz w kinie, a stereo jest osobno.

https://www.playstereo.com/en/selettori-audio-video/2197-beresford-tc-7220-mkii-selector-for-amplifiers-speakers-8012420123100.html

Albo przepinać kable na bananach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię po prostu wyższy model i tak będzie prościej. Wybrałem 2 modele nie wiem który lepszy. Denon avr x4500h lub avc x3700h??? 

3700 jest nowszym modelem z 8 k ale czy opłaca się kupować jak nie posiadam takiego telewizora i jest słabszy. 

Avc X 4700 h powiedzmy ze byłby idealny jak dla mnie ale ta kwota.

Edytowano przez Levy1508
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Levy1508 napisał:

Kupię po prostu wyższy model i tak będzie prościej. Wybrałem 2 modele nie wiem który lepszy. Denon avr x4500h lub avc x3700h??? 

3700 jest nowszym modelem z 8 k ale czy opłaca się kupować jak nie posiadam takiego telewizora i jest słabszy. 

Avc X 4700 h powiedzmy ze byłby idealny jak dla mnie ale ta kwota.

Zobacz sobie yamaha rx-v685 (następca to chyba yamaha rx-v6a). U mnie gra od roku i jestem bardzo zadowolony. Resztę kwoty zainwestowałem w wzmacniacz stereo i przyzwoity DAC (a już prawie kupiłem amplituner za 7.000). Decyzji i rozłożenia budżetu nie żałuję :-). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę dużo kosztują i jest żal ale kupić raz a coś fajnego i co będzie dawało mi przyjemność. Druga sprawa to taka będę robił system 7.1 a w przyszłość chcę zrobić 7.2.2 i czytałem że przy zamontowaniu całego zestawu wartość wyjściowa spada dlatego chcę już nie kombinować tak jak na początku co kupiłem słabszy model no ale nie wiedziałem i człowiek uczy się na błędach. Wcześniej też mogłem się popytać ludzi co lepiej się znają niż ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie tylko do tego. Stwierdziłem jeżeli mam już kupić następny to tym razem coś lepszego i do rozbudowy w przyszłości aby nie okazało się że znowu bym musiał kupować. Chodzi mi o jakość dźwięku w kinie i na pełnym podłączeniu aby nie było dużej straty mocy. Chyba że coś źle zrozumiałem gdzieś się mylę to poprawcie mnie. Ogólnie to potrzebuję aplitunera do zestawu monitor audio silver  200, 150, 50, sub 12. A w przyszłości dojdą 2× 50 i sufit. Pomieszczenie 35m2. Co byście dobrali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co więcej, mój wzmacniacz nie ma funkcji końcówki mocy. Nie jest to jednak przeszkodą, we wzmacniaczu stereo zaznaczyłem położenie pokrętła głośności na czas strojenia i już ma ubogą funkcję końcówki mocy :-). Bardzo chciałem integrę z w.w funkcją, jednak jedynie obecnie wybrany mi w moim budżecie zagrał akceptowalnie - vincent sv500.

Co do DAC, proponuję wypożyczyć na testy, z resztą jak wszystko przed zakupem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...