Skocz do zawartości

Izolacja akustyczna stropu


andyet

Recommended Posts

Witam,

Mieszkam w bloku z 1962 roku i mam duży problem z izolacją akustyczną stropu, słyszę każde słowo sąsiadów mieszkających nade mną i oni moje. Chodzi mi wyłącznie o hałas powietrzy, pozatykałem przejścia w stropie na rury CO, ale nic to nie dało, w łazience i kuchni jest wentylacja, wiec to rozumiem, ale w pokojach już nie do końca. Słychać dosłownie ciche rozmowy, dźwięk dzwonka telefonu itd. itp.. Jak można chociaż trochę poprawić akustykę? Podwieszane sufity odpadają ponieważ mieszkanie jest niskie i obniżenie go o 15cm to dużo, jakieś kasetony akustyczne, maty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, nie udało mi się uzyskać takiej informacji, jedyne co mogę powiedzieć to to, że jest 'miękki' jak wierciłem dziury na żyrandole to wchodziło jak w masło. Budynek jest z cegły, większość dziurawka, ale jeśli chodzi o odgłosy z boku to też słychać, ale jest znacznie lepiej niż przy stropach.

Edytowano przez andyet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyet napisał:

Niestety nie wiem, nie udało mi się uzyskać takiej informacji, jedyne co mogę powiedzieć to to, że jest 'miękki' jak wierciłem dziury na żyrandole to wchodziło jak w masło. Budynek jest z cegły, większość dziurawka, ale jeśli chodzi o odgłosy z boku to też słychać, ale jest znacznie lepiej niż przy stropach.

Drewniany mozesz wykluczyć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno nie jest to drewniany, u mnie w domu kładziona była instalacja elektryczna i w przedpokoju jest w podłodze, była na początku warstwa betonu i potem papa, dalej się nie przebijaliśmy, wykute tyle, co na peszel, który miał średnicę CHYBA 32mm, więc 4-5cm było wykuwane jak nie więcej.

Edytowano przez andyet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyet napisał:

Tak, na pewno nie jest to drewniany, u mnie w domu kładziona była instalacja elektryczna i w przedpokoju jest w podłodze, była na początku warstwa betonu i potem papa, dalej się nie przebijaliśmy, wykute tyle, co na peszel, który miał średnicę CHYBA 32mm, więc 4-5cm było wykuwane jak nie więcej.

No to niestety bez wykonania sufitu podwieszanego sie nie obejdzie. To jedyna skuteczna metoda. https://www.audiostereo.pl/topic/135784-wygluszenie-sufitu-uciążliwy-sąsiad-nad-głową/

Edytowano przez grzegorz8370
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
17 minut temu, andyet napisał:

A czy jest możliwa sytuacja, że sąsiad z góry słyszy praktycznie każde moje słowo, rozmowy, a w drugą stronę jest znacznie "lepiej", ja ich aż tak bardzo nie słyszę.

Jesli Ty ich słyszysz to moim zdanoem duze prawdopodobienstwo ze Oni Ciebie też :/

 

Dnia 13.04.2021 o 12:10, grzegorz8370 napisał:

No to niestety bez wykonania sufitu podwieszanego sie nie obejdzie. To jedyna skuteczna metoda. https://www.audiostereo.pl/topic/135784-wygluszenie-sufitu-uciążliwy-sąsiad-nad-głową/

Faktycznie jesli chcesz sie nieco "oddzielić" od Nich to faktycznie chyba najlepiej zrobic ten sufit i żyrandole zamienić na np. Halogenki wbudowane by nie przeszkadzały przy poruszaniu sie po pomieszczeniu.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andyet napisał:

A czy jest możliwa sytuacja, że sąsiad z góry słyszy praktycznie każde moje słowo, rozmowy, a w drugą stronę jest znacznie "lepiej", ja ich aż tak bardzo nie słyszę.

Jeśli tak słychać to znaczy ze masz pustkę między stropami, tzn między jego podłogą a Twoim sufitem nie ma wypełnienia. Ta pustka działa jak rezonator dlatego tak słychać głosy w te i wewte :) .

 Jeśli chcesz to wytłumić musisz od swojej strony zdjąć sufit i wypełnić watą mineralną - to mnóstwo roboty i kosztów. Taniej i szybciej wyjdzie jednak obniżyć sufit o warstwę waty mineralnej + na to regipsy...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...