Skocz do zawartości

Streamer - porady w temacie wyboru


mariol

Recommended Posts

Mariol, jeśli nie obsługiwałeś jeszcze streamera, to czekam Cię dziwne przeżycie:). Przyzwyczaisz się szybko do obsługi z telefonu i aplikacji.

Ja tak szczerze nie przepadam. W cd miesiąc temu padły mi baterie i jakoś nie czuje potrzeby ich wymiany. Jak puszcze plytè, to leci w całości. Jak mam telefon w ręce, to cały czas korci mnie żeby przełączyć.

Może kiedyś pojawi się Soundgenic io-data. Pewnie też będzie poza budżetem nawet używana ale też możesz rozważyć.

Funkcjonalność podobno nadrabia dźwiękiem. Apka fidaty nienajlepsza ale możesz skorzystać z apki lumina lub z linn kazoo.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

U mnie jak mam korekcję modów na PC to poprawa jakości jest olbrzymia. Bez korekt ciężko mi odróżnić PC, Chromecast Audio i CD (które sprzedałem dość dawno temu) 

Nie za bardzo wiem co tam masz porobione i jak podłączone.

Ale to nie wątek o tym. W jakimś pobocznym możemy się spotkać na boksy, jest ich sporo ostatnio o cyfrze ;)

Tylko trzeba uważać bo jak się pisze nie "po linii" to można wyłapać bana. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie proponuję używanego Auralic Aries Mini (nowych niestety już nie ma). Ma wyjścia zarówno analogowe RCA, jak również coaxial, toslink i 2x usb. Może być więc i źródłem i transportem, a także serwerem (jest możliwość instalacji dysku hdd/sdd). Aplikacja i obsługa bardzo dobra (minus, że tylko na iPhone/iPad). Obsługuje MQA.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Trzy streamery , każdy gra inaczej

Yamaha RX-A 3030

Pioneer N-70A

Dwie Malinki :) / sorry za bałagan /

 

Fajnie pięknie, ale DAC-a tu nie widzę. Te stremery pod co są podłączone? 

Edytowano przez RoRo
Nie ma potrzeby cytować całego postu wraz ze zdjęciami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audiowit napisał:

Ale już n50ae mieści się w budżecie. Jest 2 krotnie tańszy. Mój kolega na nim gra i jest zachwycony.

 

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich urządzeń. Kończy się wsparcie dla stremera i można go wtedy wyrzucić na śmietnik. Wolę mieć oddzielnie, streamer + Dac. W tej kwocie wybrałbym malinę lub Chromecasta plus Hegla HD 10 lub może nawet hd11. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz gotowy pasujący sprzet to Magnat może cie zadowolić. Jeśli znajdziesz gdzieś uzywany Onkyo 6170 to też.

Ale patrząc na Twój sprzet to wolał bym nieco oszczedzić i kupić faktycznie Malinkę Albo IEAST M30 PRO którą także podłączysz cyfrowo a budżet skierować na wymianę kolumn.

Czy Magnat z tymi konkretnymi Magnatami nie gra dla Ciebie za mało rozdzielczo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie onkyo jest tu niezłym wyborem. Byłby to pierwszy krok w rozwoju.

Paul, jak podliczysz koszty, to okaże się, że malina + dac i okablowanie okaże się droższe. Jeszcze jedna ważna sprawa. Połączenia typu streamer + dac uważam, że są dla bardziej doświadczonych. Chodzi o to, że naprawdę można skiepscić dźwięk od razu u źródła.

Gotowy kombain oferuje określone brzmienie. Wsparcie kończy się po kilku latach. 6170 akurat nie jest starym użadzeniem i chyba nawet flagowym ( dokładnie nie znam oferty onkyo) więc o wsparcie nie obawiałbym się. Do śmietnika daleka droga.

Mariol, malinę żeby złożyć musisz liznąć trochę oprogramowania.

Są jeszcze kwestie estetyczne... Ale to już kwestia gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Dlatego właśnie onkyo jest tu niezłym wyborem. Byłby to pierwszy krok w rozwoju.

Paul, jak podliczysz koszty, to okaże się, że malina + dac i okablowanie okaże się droższe. Jeszcze jedna ważna sprawa. Połączenia typu streamer + dac uważam, że są dla bardziej doświadczonych. Chodzi o to, że naprawdę można skiepscić dźwięk od razu u źródła.

Gotowy kombain oferuje określone brzmienie. Wsparcie kończy się po kilku latach. 6170 akurat nie jest starym użadzeniem i chyba nawet flagowym ( dokładnie nie znam oferty onkyo) więc o wsparcie nie obawiałbym się. Do śmietnika daleka droga.

Mariol, malinę żeby złożyć musisz liznąć trochę oprogramowania.

Są jeszcze kwestie estetyczne... Ale to już kwestia gustu.

Hold on hold on hold. 

Składając malinę NIE TRZEBA liznąć oprogramowania w ogóle. Czytanie ze zrozumieniem - owszem. Akurat linuxowe środowisko jest na tyle dziwne, że problemy trudne rozwiązuje jednolinijkowym poleceniem a problemy trywialne są rozwiązane w dziwny sposób. Volumio jest naprawdę dojrzałym produktem, który o dziwo! działa. Sam jestem w szoku. Jedyny problem miałem przy podłączaniu wyświetlacza - ale to wina instrukcji u chińczyka i na stronie botlandu, jest po prostu błędna. 

Różnica na linii Chromecast Audio a Malina paradoksalnie najbardziej wychodzi jak się coś zjebie. Najczęściej jak chromecast przestanie działać to pomaga seria resetów - bo właściwie tyle tylko można zrobić. Malinę przynajmniej można podłączyć do wyświetlacza i coś chociaż zadetetektować.


Malina dodatkowo pozwala na podłączenie dysku, zasobów sieciowych i tak dalej, oraz pozwala na sterowanie z komputera. Do tego dochodzi wsparcie. Malina będzie wspierana jak długo będzie linux. Jeśli chodzi o ieasty czy inne streamery firmowe. Wielki znak zapytania. 

Minusem maliny na pewno jest brak Tidala w rozwiązaniach typu Volumio. Opcja z przesyłaniem przez bubble server jest bólem w dupie i też nie do końca działa. 

Z rzeczy grających muzyką z sieci zaposiadam

kino domowe Denona - porażka. Z telefonem mojej żony w ogóle nie współpracuje, z moim telefonem zazwyczaj działa. Plus za wystawienie interfajsu na stronie www w sieci lokalnej. 

Yamaha rn 602 - działa, wystawiony interfejs do połączeń sieciowych po www. Aplikacja do obsługi jest okej, aczkolwiek Tidal to porażka. Bywa chimeryczna, szczególnie jeśli jest podpięta do kiepskiej jakości routerów (defaultowe routery od dostawcy internetu typu netia/gsmowe badziewie/upc i tak dalej właściwie tylko po kablu). Gdzieś czytałem jakiś czas temu że ma być update do obsługi tidala jak spotka (bo ponoć już jest) ale, no cóż. Czekamy. 

Chromecast - wow. Najlepsze urządzenie jakie miałem jeśli chodzi o prostotę użycia i cenę (kupiłem za 100 pln). Podpięta do toppinga d50 po optyku gra świetnie. Podpięta po jacku, gra gorzej :)

Malina - raspberry 3 + zasilacz + wyświetlacz + karta pamięci, koszt 400 pln. Działa, gra. Przyjemne w obsłudze. Mogę sterować z poziomu komputera, telefonu, wyświetlacza. Czy gra lepiej od chromecasta? Nie wiem. Nie umiem powiedzieć. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bahzell napisał:

Minusem maliny na pewno jest brak Tidala w rozwiązaniach typu Volumio. Opcja z przesyłaniem przez bubble server jest bólem w dupie i też nie do końca działa. 

A używałeś volumio free czy sprawdzałeś też ten ich plan z tidalem, bodajże virtuoso? Myśle o tym czasem... Swoją drogą jak dla mnie najlepszy post w temacie  jak do tej pory 👍👍👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bahzell napisał:

 

Chromecast - wow. Najlepsze urządzenie jakie miałem jeśli chodzi o prostotę użycia i cenę (kupiłem za 100 pln). Podpięta do toppinga d50 po optyku gra świetnie. Podpięta po jacku, gra gorzej :)

 

 

A zmieniłeś opcję, która uwalnia pełne pasmo na jacku? Defaultowo jest zawężone. Jak jeszcze miałem CA, to po odblokowaniu nie słyszałem różnicy...

Z iOS'em CA nie jest takie idealne - dość często traciłem połączenie z iPada, zwłaszcza w Tidalu. No i nie ma pilota :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RoRo napisał:

Nie chodzi o to, że nie można dyskutować-ale gdy takie osoby notorycznie rozbijają wątki i denerwują większość aktywnych użytkowników-to niestety coś jest nie tak..

Tak tylko napiszę dla potomności. Podobnie jak kilku innych kolegów nie mogę nie zauważyć, że administracja jest bardzo elastyczna w rozumieniu zwrotu "notorycznie rozbijają wątki". Pewne przejawy trollowania, ubliżania, wyśmiewania pozostają przez administrację niezauważone. Inne, nawet bardziej wątpliwe, kończą się banem. Zależy kto, kogo i w jakim temacie. Jednym wolno wszystko. Innym mniej. Myślę, że właśnie ta skrzywiona optyka i przymykanie oka jest jednym z powodów złej atmosfery na forum. Ale komu ja to mówię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klimkr napisał:

A zmieniłeś opcję, która uwalnia pełne pasmo na jacku? Defaultowo jest zawężone. Jak jeszcze miałem CA, to po odblokowaniu nie słyszałem różnicy...

Ta zmiana , to nie pełne pasmo, ale 2V na wyjściu analogowym (full dynamic range). Standardowo jest obniżone bo cześć głośniczków może przesterować przy standardowych 2V. 

U mnie przy 2V gra zaskakująco dobrze 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariol Zauważyłeś pewnie ostatnie tendencje na forum. Jest grupa zaradnych inaczej, którzy od razu doradzają, że w audio nie ma żadnych różnic czy masz taki czy taki streamer, takie czy takie kable, zasilanie, po co przepłacać itd. Oczywiście uprościłem to nieco, proszę nie łapać mnie za słówka. Może i intencje są dobre, by nie dawać się wydoić naiwnie czytając audio poezję czy tendencyjne recenzje, ale poczytaj trochę forum, potestuj sam i wyrobisz sobie własne zdanie. Ja ze swojej strony mogę potwierdzić, że transporty różnią się brzmieniem i to istotnie. Może na pierwszy rzut oka wydawać się, że pozornie cyfra to cyfra, zera i jedynki zawsze takie same są przecież. Z własnych doświadczeń wiem, że transporty różnią się brzmieniem. Nie poruszałem się w półce drogich streamerow (pytanie zawsze to samo ile to drogo, czy słoń jest duży). Zaczynałem jak wielu tutaj od super transportu w sensie stosunku jakości do ceny czyli chromecast. Byłem bardzo zadowolony,ale ciekawość nie dała za wygraną. Pożyczyłem od kolegi a potem kupiłem używkę Raspberry za 120zł i grałem po usb. Lepiej, detaliczniej, ale trochę bez pazura. Kupiłem polecaną nakładkę transport HiFiBerry Digi+Pro. Zaczęło się dziać dużo więcej, fajniejszy bas, dociążenie, dużo ciekawsze granie. Wiedziałem już wtedy, że chromecast jest fajny, ale już do niego nie wrócę. Znowu swędzą ręce i wypożyczam nakładkę transport Allo DigiOne za 430zl.Dużo lepsza detaliczność względem chromecast czy HiFiBerry, separacja instrumentów, trochę jednocześnie analogowo, mniej ostro niż hifiberry. Mam do dzisiaj, ale myślę o kroku dalej czyli DigiOne Signature lub Pi2aes. Nie namawiam na raspberry, bo czasem trochę upierdliwe jest, ani nie ustosunkuje się do Twoich pomysłów, bo nie znam tych odtwarzaczy. Ale mój przekaz jest taki, że tak jak pisało już tu kilka osób oraz Q21 są różnice między transportami. Kwestia aplikacji, chipsetu, zasilania - bez dwóch zdań są różnice. Jeśli ktoś pisze że "bzdury" albo "udowodnij" to po szuka zaczepki i chce kolejny wątek wykoleić , na szczęście administracja jest czujna. Wywołuję @Mar Ka, który jeszcze więcej testował nakładek oraz usb bridge, zmieniał zasilania i myślę, że również potwierdzi moje wnioski.

Owszem, zaraz może zostanę zaorany, że mi się wydawało, że w ślepym teście... i generalnie w tej narracji jak to widziałeś na początku swego wątku. Podobało mi się, gdy napisałeś, że nie będziesz robił ślepych testów :). 

P. S. 

Odpisałem Ci na priv na wczorajszą wiadomość. Ale mnie zaskoczyłeś propozycją przetestowania Twojego Kimbera. Super pomysł. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Zauważyłeś pewnie ostatnie tendencje na forum. Jest grupa zaradnych inaczej, którzy od razu doradzają, że w audio nie ma żadnych różnic czy masz taki czy taki streamer, takie czy takie kable, zasilanie, po co przepłacać itd.

Zastanawiam się, czemu ty jeszcze nie poszedłeś na przymusowy urlop za ciągłe obelgi i rozwalanie dyskusji przez wmawianie w innych ludzi głupot, których nigdy nie mówili, po to, aby walnąć o tym jakiś głupawy wykład.

Pewne rzeczy w audio mają wpływ jakość, inne nie mają żadnego. Kable i transport zaliczają się do tej drugiej kategorii, więc TomekN słusznie sugerował, że nie należy się tym przejmować, tylko kupić to, co będzie najbardziej funkcjonalne i niezawodne.

Puszczałem muzę z komputera, z odtwarzacza, ze starego (i trzeszczącego) telewizora przez tego samego DACa - żadnych różnic.

Na koniec pytanie za 100 punktów: jak to jest, że można pobrać idealną, bezbłędną, cyfrową kopię czegokolwiek z serwera na drugim końcu świata albo pobrać torrenta ze 150 źródeł naraz - pauzując w międzyczasie - który też będzie idealną, bezbłędną kopią, a do transportu cyfrowej muzy potrzeba super drogiego sprzętu i kabli?

Tak, warto słuchać ludzi uzależnionych od placebo...

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiowit napisał:

Paul, jak podliczysz koszty, to okaże się, że malina + dac i okablowanie okaże się droższe. Jeszcze jedna ważna sprawa. Połączenia typu streamer + dac uważam, że są dla bardziej doświadczonych. Chodzi o to, że naprawdę można skiepscić dźwięk od razu u źródła.

Tu się nie zgodzę, uważam że trudne to nie jest. A på drugie świat na malinie się nie kończy. Pamiętajmy że taki system jak Volumio ma też wersję x86. Daje to spore możliwości, ja na przykład bardzo długo używałem w systemie słuchawkowym system Volumio x86 . Płyta była Intela na Stronie, a ostatnio jak widziałem ją na olx, kosztowała 50 PLN. Ja te graty miałem w szufladzie, więc tylko złożyłem wszystko do kupy, zainstalowałem system i działało to lepiej niż malina.

Poniżej masz fotkę jak kiedyś robiłem sobie i dla siebie porównanie Volumio x86 do Sotma.

IMG_20200930_115340.jpg

Edytowano przez paul klacska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wito76 napisał:

Tylko to już kolejny wątek, gdzie ktoś pyta i zamiast rad dostaje kwestionowanie uznanych powszechnie faktów i przekierowanie wątku na inny temat. Sorry, odruch.

A jakie to są te "uznane powszechnie fakty"?   

I skoro nazywasz część ludzi o odmiennym zdaniu/doświadczeniach "grupą zaradnych inaczej" to w jakiej grupie Ty się plasujesz? Chcesz abym też Cię nazwał po swojemu?  Widzę, że lubisz prowokować i często gdzie się pojawisz są awantury.

Od siebie dodam, że testowałem transporty - Chromecast vs Node vs NUC (roon) podłączone do RME ADI-2 DAC i nie zauważyłem absolutnie najmniejszych różnic. Głuchy nie jestem i na badziewiu nie testowałem. 

Wyluzuj czasem człowieku i kiedy piszesz o swoich doświadczeniach - to tak je nazywaj a nie "uznane powszechnie fakty".

To forum jest dla wszystkich a nie tylko dla "wszystkosłyszących" jak Ty. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...