Skocz do zawartości

Streamer - porady w temacie wyboru


mariol

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A z jakiego dysku najlepiej słuchać muzyki - Samsung, Toshiba, Segate, Western Digital? No i jakiej pojemności, bo ja odnoszę wrażenie, że przy więcej niż 4TB bas staje się jakby rozmyty i gorzej kontrolowany, a góra robi się ostrzejsza...

Absurd? Temat o różnicach między WAV i FLAC już mamy - ktoś słyszy!

Niedługo za pisanie, że takie rzeczy to absurd będą leciały bany, bo będzie dyskusja zamiast porady, jaki dysk kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, bo to jest "uznany powszechnie fakt", że droższe transporty grają lepiej

4 emotikony byłyby silniejszym argumentem. Chłopaki, ogarnijcie się. Od zawsze padały tu pytania co kupić, od tego jest forum. Ktoś nie ma wiedzy, doświadczenia i pyta o wzmacniacze, cd, gramofon, streamer, kable. I ludzie doradzają co lepiej co gorzej, przybliżając często nawet co jak gra. Oczywiście są to opinie subiektywne, indywidualne ale zbierając je do kupy są spójne i tworzą pewną rzeczywistość opartą na doświadczeniach setek ludzi. Ja również mam swoje odsłuchy, swoje eksperymenty i jakim prawem ktoś je podważa, wali emotki, przesłyszałem się niby? Jest was nie wiem, kilku i od jakiegoś czasu wpadacie czy też napadacie na wątki "co kupić" i zamiast dawać rady obśmiewacie osoby doradzające i kwestionujecie to co ludzie już dawno przećwiczyli, nazwijmy to wiedzą powszechną. To że jeden czy drugi nie słyszy różnic to nie znaczy że ma robić głupka z każdego doradzającego, łapać go za słówka, drażnić, irytować (żeby nie powiedzieć mocniej) pytaniami o ślepe testy. Mi do niczego one nie są potrzebne. Słucham to i tamto, wybieram to co bardziej mi się podoba i nie będę marnować czasu na bzdety. Żeby było karykaturalnie lecą przykłady z twardymi dyskami, a w ścianie aluminium i podobne. Już nie pamiętam, chyba Dzik właśnie mi zarzucił, że wpadam i robię awanturę. Chwila, wpadam zawsze w rozkręcony już przez was wątek, wpadam w oko cyklonu,gdzie już zdążyliście napisać o ślepych testach i całej reszcie. Idę spać, jutro wstaję o 4. Proszę mnie nie cytować. Wystarczy już tu bałaganu. Kolejny wątek, gdzie autor nie może pogadać z ludźmi na interesujący go temat tylko rosną strony z kłótniami.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wito76 napisał:

Chłopaki, ogarnijcie się. Od zawsze padały tu pytania co kupić, od tego jest forum. Ktoś nie ma wiedzy, doświadczenia i pyta o wzmacniacze, cd, gramofon, streamer, kable.

Ktoś nie ma wiedzy i pyta, a ktoś, kto nie ma wiedzy mu odpowiada – tak, mowa m.in. o tobie. Najśmieszniejsze jest to, że określiłeś się niedawno mianem ratownika portfeli.

Zanim ktoś znowu wyskoczy z „nie dyskutuj tylko doradzaj” oświadczam, co następuje:

Gdybym zamierzał kupić jakiś sprzęt audio, to wiedza o tym, że nie ma on wpływu na jakość odtwarzania byłaby dla mnie istotną informacją. Naprawdę istotną! Tak więc w zgodzie z moim doświadczeniem doradzam nie kierować się tą przesłanką przy zakupie streamera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony tyloma odpowiedziami. Pragnę przeprosić Was, że zadałem pytanie i do tej pory milczę. Wczoraj zasnąłem z tabletem w ręku a dzisiaj po prostu jestem wykończony tym dniem (praca oraz teściowie - rodzinka ma swoje pomysły) Na wszystkie pytania postaram się jutro odpowiedzieć. Przeczytałem kilka świetnych pomysłów, i zamiast zawęzić orientację do jednego może dwóch urządzeń zrobiła się długa lista. Dzisiaj rano (mam taki nawyk sprawdzam sprzęt w ogłoszeniach) znalazłem to:

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-odtwarzacz-sieciowy-hi-res-audio-fabrycznie-nowy-CID99-IDJqo4A.html#75bf2ef682 

Cena jak na mój budżet duża, ale jeżeli to jest wow, może warto się zastanowić. Przy wyborze streamera na pewno jednym z głównych czynników będzie prostota obsługi (wł/wył, vol+/vol-) Jeszcze raz dzięki za Wasze rady. Póki co do jutra. I proszę bez zbędnej agresji. 

PS

Zdanie TomekN również sobie cenię. Wcześniej z małym żartem doradził mi z kablem, i tak zrobiłem. Podchodzę do tematu tak jak to świetnie ujął Wito76. Zbieram w całość wszystkie informacje i zliczam plusy i minusy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, więc się wypowiem;)

Najlepszym sposobem na dobór sprzętu to odsłuchy i eksperymenty.Wprowadzilem mnóstwo zmian w swoim systemie,wraz z jego całkowitą wymianą.Widzę dużo teoretyków-pseudo-praktyków.Przykre,że tyle jadu ostatnio na forum.Każda zmiana w systemie była charakterystyczna.Tak jak Chromecast audio wydawał się szczytem,tak samo szybko został zastąpiony maliną, której niektórzy nienawidzą,a ja nie zamieniłbym na nic innego.Proszę,pełna dowolność i kształtowanie brzmienia według własnego uznania.Mnogość nakładek i różnorodność brzmienia,wg mojej opinii adekwatnie do poniesionych nakładów.W chwili obecnej mam dokładnie to co chciałem,a wymagało to czasu.Audiofilska równowaga?;)

Czego Wam i sobie nadal życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mar Ka napisał:

Widzę dużo teoretyków-pseudo-praktyków.

Jeśli już tak piszesz to sprecyzuj którzy to. W przeciwnym razie nie pisz tak w ogóle znawco! 

Malina ze swoim "milionem grających różnie nakładek"  to najgorszy syfilis mentalny niejednego forum. To jak by ktoś twierdził, że różne aplikacje (playery) na Winows grają różnie. Sprowokowałeś mnie do takiej odpowiedzi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś dopiszę. Idąc tropem Wito76, że droższe gra lepiej - aplikacja Roon kosztuje 600 dolarów (czy ileś tam). W porównaniu do Winamp czy innych na Windows - Roon powinien wyrwać mnie z butów 🤑🤑🤑    Tak? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za brak odpowiedzi, ale lockdown przedszkoli i żłobków daje sie we znaki.

@marcinmarcin

Na razie jest plan free. Dopiero mam malinę od 2 miesięcy i obsłuchuję się z nią. Widząc mnogość rozwiązań nie chciałem się wiązać z jednym systemem, jest jeszcze daphile, moodeaudio. Pogra mi ta malina z miesiąc jeszcze, dokupię kartę i będę żonglował systemami. Zobaczę co jest lepsze. 

@klimkr

Tak. Do testów robiłem podpięcie chromecast po jacku, po optyku do toppinga i po otpyku do dac magica. Imho lepiej do grało po optyku. Aczkolwiek różnica między toppingiem a dac magicie już taka oczywista nie była. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Jeśli już tak piszesz to sprecyzuj którzy to. W przeciwnym razie nie pisz tak w ogóle znawco! 

Malina ze swoim "milionem grających różnie nakładek"  to najgorszy syfilis mentalny niejednego forum. To jak by ktoś twierdził, że różne aplikacje (playery) na Winows grają różnie. Sprowokowałeś mnie do takiej odpowiedzi. 

 

LoL😂

Precyzja w tym przypadku jest niepotrzebna.Uderz w stół,a nożyce się odezwą.Poza tym napisałem że się nie znam.

Zapytam tylko czy miałeś? "Syfilis mentalny"?Znam odpowiedź,nie miałeś.Pluj jadem jak inni,tylko to nie to forum.Powodzenia.

Wolny wybór,nikt nie każe używać maliny.Możesz grać nawet na skrzypcach jak się podoba i nic mi do tego.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mar Ka masz rację, sam po czasie zreflektowałem się, że takie (użyte przeze mnie) słownictwo było tu nie na miejscu. Byłem chyba pod wpływem emocji dyskusji z innym użytkownikiem, którego szczerze nie trawię. Przepraszam najmocniej.

Jeśli chodzi o samą malinę to nigdy nie miałem ani nie mam na myśli, że to urządzenie jest słabe.  Ciągle jednak uważam, że malina (dźwiękowo) wcale nie jest lepsza od Chromecast. Nie wziąłem też pod uwagę (lub raczej zapomniałem), że ludzie podpinają malinę pod różne DAC'ki gdzie efekty mogą być inne niż u mnie. W tym wątku jest rozmowa o różnych streamerach/transportach i niektóre z nich sam testowałem, tak więc nie jestem teoretykiem-pseudo-praktykiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz i teraz możemy wejść w merytoryczną dyskusję.Zgadzam się z powyższym że różne zestawienia mogą dać mierzalne efekty lub nie.Sam tego doświadczyłem.Wniosek może być jeden,że nie ma reguły która zagwarantuje zawsze mierzalne/namacalne efekty naszych zmian.W moim systemie był to efekt 2-letnich poszukiwań.Od jakiegoś już czasu nie szukam,nie zmieniam,nie kombinuję.Moje stereo jest kompletne.

Właśnie doświadczenie powinno kierować tych mniej osłuchanych w kierunku samodzielnego odsłuchu i testowania.To że nam pasuje,nie znaczy że komuś musi i na odwrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2021 o 20:42, audiowit napisał:

Z mojego doświadczenia.

Jeśli chodzi o Onkyo to 6170. Wyrywa z butów. Dla mnie trochę zbyt ofensywne ale może Ci się spodoba. W tej cenie ( choć nie sądzę żebyś 6170 kupił za 1500) petarda. Przyzwoita apka.

Polecę Pioneer n50ae. Spokojniejszy, ładny, dobrze zbudowany. Kiepska apka. 

Maliny nie polecam. Udręka w użytkowaniu. Chyba, że jesteś majsterkowiczem.

Jeśli ktoś Ci mówi, że streamer grają tak samo, daruj sobie dyskusję z nim. 

I stało się. Zdecydowanie wybrałem opcję ONKYO-6170 ( jest właśnie do mnie w drodze). Budżet lekko przekroczony, więc przez jakiś czas kucam z zakupami. Dziękuję za Twoje zdanie. Szczególnie utkwiło mi w pamięci "wyrywa z butów".

Dnia 14.04.2021 o 07:06, S4Home napisał:

Jeśli chcesz gotowy pasujący sprzet to Magnat może cie zadowolić. Jeśli znajdziesz gdzieś uzywany Onkyo 6170 to też.

Ale patrząc na Twój sprzet to wolał bym nieco oszczedzić i kupić faktycznie Malinkę Albo IEAST M30 PRO którą także podłączysz cyfrowo a budżet skierować na wymianę kolumn.

Czy Magnat z tymi konkretnymi Magnatami nie gra dla Ciebie za mało rozdzielczo?

 

Tak kolumny są mało rozdzielcze. Traktuję je jako przejściowe. Jak wspomniałem na początku wątku będę je wymieniał z końcem roku. Jak Twoim zdaniem mogą zagrać z magnatem Heco celan revolution 7 lub 9?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że kupiłeś to onkyo. U mojego kolegi grało w dobrym zestawie i naprawdę wstydu nie było.

 

Dodatkowo ma fajna funkcjonalność, nie jest aż tak dźwiekowo techniczny jak np Aurender ale ma fajny bas. Jak będziesz chciał kiedyś może podpiąć osobno dać, też możesz. Odtwarza dsd itd. 

Dobry początek do tego żeby powoli ulepszyć tor. Z kolumnami coś musisz zrobić, bo będą ograniczały. Ale powoli i z głową. 

Daj znać czy sprostał Twoim oczekiwaniom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mariol napisał:

Tak kolumny są mało rozdzielcze. Traktuję je jako przejściowe. Jak wspomniałem na początku wątku będę je wymieniał z końcem roku. Jak Twoim zdaniem mogą zagrać z magnatem Heco celan revolution 7 lub 9?

Przeskok olbrzymi na +

Fajnie że udało Ci się dorwac tego Onkjacza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...