Skocz do zawartości

Dźwięk przerywa po bluetooth


pawelox01

Recommended Posts

22 godziny temu, krysmal napisał:

Hej,
mam yamahę rn303d i rn803d. W obu występuje opisany problem. Mój tlefon to Xiaomi ale sprawdzalem też z Iphone - to samo. Sprawdziłem z zewnętrzną anteną wifi/bluetooth - to samo. Coś musi byc z softem albo jakością modułu bluetooth.

 

Problem jest tylko z Bluetooth.
Spotify/Tidal/Net Radio dzialaja jak trzeba.

 

UPDATE:
Pobawiłem się dłużej i moje wnioski są takie, że problematyczne jest używanie bluetooth jeśli z internetem połączony jestem po WiFi.
W momencie gdy wyłączyłem połączenie bezprzewodowe WiFi w dowolnym amplitunerze, przestałem mieć problem z jakością połączenia bluetooth.

Dla mnie długoterminowym rozwiązaniem będzie połączenie amplitunera do sieci po kablu LAN.

Warto by było przełączysz WiFi na inny kanał w tym samym paśmie 2.4 GHz, lub jeśli jest taka możliwość przełączysz sieć na 5 GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
ani rn303d ani rn803d nie obsługują 5GHz. Nie łączą się, sprawdzałem specyfikację w instrukcji i tylko 2.4GHz jest wymieniona w obu.
Skakałem po kanałach w ramach 2.4GHz i nie ma takiego który dałby komfortowy odsłuch. Jest jeden, który najmniej przerywa ale to żadne rozwiązanie, bo wciąż jest uciążliwie.
Tak jak pisałem wcześniej tylko połączenie kablem do routera daje oczekiwane wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...