Skocz do zawartości

Zestaw stereo do muzyki - budżet 3/4000 zł


L3gion

Recommended Posts

Wyciągając wnioski z mojego poprzedniego wątku, chciałbym zobaczyć co można by złożyć jedynie do muzyki przy budżecie jak w tytule (tzn 3 do 4000 zł max) :)

Co chciałbym:

Kolumny podstawkowe + wzmacniacz / amplituner z funkcjami sieciowymi + w przyszłości odtwarzacz CD

Wymagania:
- odpowiednie do szerokiego zakresu muzyki lecz głównie do elektroniki (dubstep, trap, house aż po chill i garage), rock ("nowy" jak Linkin Park czy BMTH), alternatywa szeroko pojęta, rap (Polski, raczej new school) czy nawet neofolk
- nie ukrywam, lubię dobry bass. Nie natarczywy czy przejmujący całe pasmo ale.. dosadny ;)
- podoba mi się brzmienie idące w uśmiech / V niż analityczne, neutralne
- niezbędne funkcje sieciowe, cała moja muzyka leży we FLAC na lokalnym NAS i korzystam z Tidal. Ostatecznie teraz może być sam wzmacniacz a później dodam odtwarzacz sieciowy
- co do kolumn, mile widziany przedni bass reflex
-  wygląd jest ważny, nie w 100% ale lubię estetyczny sprzęt w salonie

Co wpadło mi w oko:
Monitor Audio Bronze 100, Q Acoustics 3030i, Klipsch RP-600M
MusicCast WXA50, NAD 338

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć CD to może kup wieżę Yamahy, np. 670d, i wymień kolumny. Jeśli to mają być monitory z basem to sprawdzą się Elac b5.2 lub b6.2. Osobiście MAB 100 nie lubię, nie warte swojej ceny w ogóle, w przeciwieństwie do QA 3030i, choć one wcale tego basu o którym piszesz nie mają za wiele, ale są niezwykle uniwersalne. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może starszy używany wzmacniacz + dac + transport? Jakbyś był zainteresowany to mam na sprzedaż yamaha as700 i dac smsl 10th mk2. Pozostanie Ci jedynie dokupić tani transport z wifi. Wątpię żebyś w założonym budżecie znalazł coś lepiej grającego. Tym bardziej, że zostanie Ci całkiem sporo na kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne brzmienie z bliższą średnicą to zestaw Yamaha RN602 + Kef Q350 byłby dobrym rozwiązaniem. Alternatywą dla Kefów mogą być Q Acoustic 3030i, które zapewnią lepszą dynamikę. 

Monitor Audio Bronze 100 to detaliczne brzmienie w związku z czym warto byłoby pokusić się o cieplejszy wzmacniacz taki jak Denon DRA800h czy Magnat MR780 ale w tym przypadku miałbyś jedynie DACa oraz bluetooth. 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli nowe to Yamah RN 602 + ELAC Debut Reference albo KEF Q 350

Ewentualnie Denon DRA 800 + Monitor Audio Bronze 100

Zapraszam na odsłuch

 

12 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne brzmienie z bliższą średnicą to zestaw Yamaha RN602 + Kef Q350 byłby dobrym rozwiązaniem. Alternatywą dla Kefów mogą być Q Acoustic 3030i, które zapewnią lepszą dynamikę. 

 

12 godzin temu, petroff napisał:

Nie daj się wpuścić w te MAB 100, to słabe monitory. ;) B&W 607, Q Acoustics 3030i, ELAC Debut 2.0 B6.2 będą dużo lepszym wyborem. 

 

Cześć i dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;) Widzę że ostateczny pojedynek będzie pomiędzy Kef Q350 (wyglądają fenomenalnie!) a QA 3030i. Mówicie więc że oba modele oferują zbliżony dźwięk? O MAB 100 słyszałem wiele dobrych słów @petroff , czemu uważasz że są słabe?

Co do amplitunera postawię na R-N602 o ile nie pojawi się nic lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, L3gion napisał:

 

 

Cześć i dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;) Widzę że ostateczny pojedynek będzie pomiędzy Kef Q350 (wyglądają fenomenalnie!) a QA 3030i. Mówicie więc że oba modele oferują zbliżony dźwięk? O MAB 100 słyszałem wiele dobrych słów @petroff , czemu uważasz że są słabe?

Co do amplitunera postawię na R-N602 o ile nie pojawi się nic lepszego.

Tutaj pewnie chodzi o preferencje brzmieniowe i oczywiście nie każdemu przypadną do gustu. Jak bym miał się kierować swoimi preferencjami to wybór byłby bardzo okrojony ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, L3gion napisał:

O MAB 100 słyszałem wiele dobrych słów @petroff , czemu uważasz że są słabe?

Co do amplitunera postawię na R-N602 o ile nie pojawi się nic lepszego.

To jest forum, na którym branża rozpycha się w każdym poście i wiele osób tu wchodzących spotyka podobny los. Wyobraź sobie, że wchodzisz do sklepu z myślą, że kupisz sobie coś wyjątkowego, a po rozmowie ze sprzedawcą wychodzić z coca-colą. Pomimo tego, że oczywiście generalizuję i tylko dla żartu posądzam branże o spisek, warto mieć to i owo z tyłu głowy :)  

Po drugie, jeśli ktoś pisze, że kolumny mają detaliczne brzmienie, to co sobie myśli przeciętny zjadacz chleba? Że to fajnie chyba, prawda?

A gdyby napisał inaczej - np., że te kolumny brzmią sucho i surowo, to zabrzmiałoby to zachęcająco? Chyba nie...

Po trzecie. Po trzecie to powinieneś zaufać sobie i nie raz, ale parę razy udać się na odsłuch lub wypożyczyć sprzęt od kolegi lub... od branży :D 

Nie przekonam Cię przez internet, że MAB 100 nie tyle są słabe, co słabe są tym, że konkurencja jest lepsza i często dużo tańsza. 

Nie przekonam Cię też, że połączenie r-n602 z MAB 100 to ryzykowny ruch. Mogę jedynie zwrócić Twoją uwagę na kilka elementów, ale decyzję podjąć musisz już sam, byle, jak już pisałem, nie przez internet. Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, petroff napisał:

To jest forum, na którym branża rozpycha się w każdym poście i wiele osób tu wchodzących spotyka podobny los. Wyobraź sobie, że wchodzisz do sklepu z myślą, że kupisz sobie coś wyjątkowego, a po rozmowie ze sprzedawcą wychodzić z coca-colą. Pomimo tego, że oczywiście generalizuję i tylko dla żartu posądzam branże o spisek, warto mieć to i owo z tyłu głowy :)  

Po drugie, jeśli ktoś pisze, że kolumny mają detaliczne brzmienie, to co sobie myśli przeciętny zjadacz chleba? Że to fajnie chyba, prawda?

A gdyby napisał inaczej - np., że te kolumny brzmią sucho i surowo, to zabrzmiałoby to zachęcająco? Chyba nie...

Po trzecie. Po trzecie to powinieneś zaufać sobie i nie raz, ale parę razy udać się na odsłuch lub wypożyczyć sprzęt od kolegi lub... od branży :D 

Nie przekonam Cię przez internet, że MAB 100 nie tyle są słabe, co słabe są tym, że konkurencja jest lepsza i często dużo tańsza. 

Nie przekonam Cię też, że połączenie r-n602 z MAB 100 to ryzykowny ruch. Mogę jedynie zwrócić Twoją uwagę na kilka elementów, ale decyzję podjąć musisz już sam, byle, jak już pisałem, nie przez internet. Pozdrawiam 

 

 

I to jest odpowiedź 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko się zgodzić.. 

Własne ucho jest najlepsze dla każdego z nas. Ja zanim kupiłem sprzęt to odsłuchałem ze 4 wzmacniacze i z 13-14 zestawów kolumn zanim wybrałem to co mi odpowiada a zapewniam Cie, z czego sobie pewno nie zdajesz nawet sprawy, że kolumn potrafią z danym wzmacniaczem grać bardzo ale to różnie i od nich w największym stopniu zależy brzmienie całego zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, petroff napisał:

100 nie tyle są słabe, co słabe są tym, że konkurencja jest lepsza i często dużo tańsza. 

Nie przekonam Cię też, że połączenie r-n602 z MAB 100 to ryzykowny ruch. Mogę jedynie zwrócić Twoją uwagę na kilka elementów, ale decyzję podjąć musisz już sam, byle, jak już pisałem, nie przez internet. Pozdrawiam 

 

 

Masz rację petroff, dzięki za pomoc w wątku :)

Przeglądając recenzje, testy i dziesiątki po głowie zaczęła mi też chodzić myśl o na razie wyborze czystego wzmacniacza a potem za jakiś czasu dobranie osobnego odtwarzacza sieciowego... Czy przy tym budżecie i z tej klasy kolumnami wzmacniacz będzie słyszalnie lepszy? A może to zbytnia kombinacja, brać Yamahę 602 i cieszyć się życiem? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, L3gion napisał:

A może to zbytnia kombinacja, brać Yamahę 602 i cieszyć się życiem? ;)

Audio nie jest dla niecierpliwych. Ale żeby nie było tak czarno i ciemno, to zobacz sobie ten filmik: 

Możesz cieszyć się życiem - zwłaszcza jeśli jesteś na początku. Droga do tego co tak naprawdę sprawi Ci przyjemność jest długa i wyboista, więc nie powinieneś się bać tego, że za jakiś czas zmienisz zdanie.

Jeśli zainteresowały Cię kolumny Monitor Audio, to może posłuchasz wersji Bronze 2. W połączeniu z Marantz 6006, 6007 będzie to fajny zestaw. Fajny, ale dla mnie. DLA MNIE. A dla Ciebie? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...