Skocz do zawartości

Czy ten gramofon jest wart zakupu?


Recommended Posts

Cześć, ustawiłem na tym szablonie który mialem do sl q2 technicsa, i gra ale jest jedno ale po zakończenie płyty ramię niekiedy nie podnosi się do góry i nie wraca, a jeśli wraca to minimalnie igla przy powrocie pociera o płytę, chyba trzeba szablon dedykowany do tego denona? na oryginalnym headshlu jest ok. 

 

Edytowano przez RoRo
Usunąłem zdublowany fragment postu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zbynio napisał:

ustawiłem na tym szablonie który mialem do sl q2 technicsa, i gra

Nie wątpię :) Szablon z linku jest po prostu precyzyjniejszy , bo dedykowany do ramienia Twojego gramofonu , łatwiej jest ustawić właściwy overhang , sprawdzić prawidłowe śledzenie igły. 

20 minut temu, zbynio napisał:

ale po zakończenie płyty ramię niekiedy nie podnosi się do góry i nie wraca, a jeśli wraca to minimalnie igla przy powrocie pociera o płytę,

Być może trzeba przesmarować windę.

ve_denon_gt-700_de.pdf

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję przełożyć jutro tęgo ortofona do oryginalnego headshela denona widzę że różnią się profilem ten technicsa delikatnie bardziej schodzi w dół od czoła, może to być powodem tego jednak co oryginał to oryginał 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2022 o 20:05, zbynio napisał:

przełożyć jutro tęgo ortofona do oryginalnego headshela denona widzę że różnią się profilem ten technicsa delikatnie bardziej schodzi w dół od czoła,

headshell nie powinien mieć żadnego znaczenia jeżeli chodzi o funkcjonowanie windy. Nie znalazłem serwisówki do tego modelu drapaka. A jak masz ustawione VTA , czyli czy ramię jest równoległe do płyty po opuszczeniu , czy schodzi w dół ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , że koniec headshella spada w dół nic nie znaczy, ważne jest by ramię było równolegle do płyty. Igła ma być pod kątem 90 st. w płaszczyźnie pionowej do rowka płyty . Jak nie masz bloczka , wystarczy linijka i zmierzenie odległości ramienia do płyty w kilku punktach , powinieneś mieć identyczne wartości.

20210119_065847.jpg

20211204_205901.jpg

IMG_2743.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zbynio napisał:

a jeśli wraca to minimalnie igla przy powrocie pociera o płytę, chyba trzeba szablon dedykowany do tego denona? 

Kalibracja wkładki tutaj nie ma nic do rzeczy. Najprawdopodobniej winda za mało podnosi ramię. Jak założysz wkładkę o niższym profilu, to wszystko jest ok, a jak dasz troszkę wyższą wkładkę, to będzie ona ocierać o płytę (szkoda igły i płyt).

Zrób zdjęcie windy od góry. Nie znam tego modelu, więc nie wiem czy da się windę wyregulować bez rozbierania, ale może da się to w miarę łatwo ogarnąć :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chodzi o smarowanie. Trzeba będzie podnieść tłoczek, tak żeby winda wyżej podnosiła ramię. No, ale faktycznie raczej trzeba coś tam rozkręcić żeby się do tego dostać :) Chyba, że na górze windy jest śruba do regulacji? Nie widzę nigdzie tego fragmentu na zdjęciach w sieci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DSC_0916.JPG

Witam, przełożyłem ortofona do headshela denona i kalibracja i jest gitara, różnica w brzmieniu tych wkładek jest ogromna na korzyść ortofona oczywiście, i znów pokusa że może być lepiej , jeszcze lepiej tylko czy jest sens, wszak ten gramofon to nie jakaś wyższa półka, ale jest piękny oczywiście to moje subiektywne odczucie, może coś byście polecili jeśli chodzi o wyższa półkę wkładek tak do 1000 zł, aha jeśli chodzi o powrót ramienia po tym zabiegu wymiany wymiany headshela na oryginalny jest już ok, igla przy powrocie jest min.  5 mm, nad płytą,, pozostaje mi cieszyć się nowym drapakiem, jeszcze raz dziękuję za pomoc kolegom, później jeszcze wrzucę filmik jak to ramię powraca, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. 

Edytowano przez RoRo
Usunąłem zdublowany fragment postu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...