Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze głośników frontowych i amplitunera


jas_grz

Recommended Posts

Witam zacnych forumowiczów,

Przede mną nie łatwa decyzja odnośnie skompletowania zestawu stereo/kina domowego. 

Na ten moment w suficie mam zamontowane już głośniki Monitor Audio CS140 oraz zamówiony TV Sony AG9. W załączniku poglądowy rysunek niewielkiego salonu ok 24m2. 

Potrzebuje teraz zdecydować się na amplituner, głośniki  frontowe i subwoofer. Głośnik centralny myślę użyć z TV ponieważ posiada taką opcję. Czy to dobry pomysł? 

Sam sposób użytkowania zestawu: 30% muzyka z plików audio, 30% muzyka z internetu/przesył strumieniowy, 40% wykorzystanie do kina domowego.

Niestety jestem zmuszony rozstawem mebli by głośniki stereo były w wersji wiszącej. Wiem powoduje to zawężenie wyboru dostępnego sprzętu ale inaczej niestety się nie da (żona).  

Sortując od najbardziej istotnego zależy mi na:

- aby dźwięk stereo był ,,dobrej" jakości  jak na ograniczenia które podałem 

- żeby można było rozpropagować dźwięk po innych pomieszczeniach przez WIFI  

- dostęp do muzyki z internetu z różnych źródeł

- jakość dźwięku w formacie 5.1 w filmach

Na ten moment z głośników rozważam:

Heco Ambient 44F

CHRONO SL 516.2

TAGA Harmony Platinum LCR-60 SL

KEF T301 

Odnośnie amplitunera waham się między :

AVR-X1600H ( brak 8k )

AVR-S960H lub AVR-X2700H - tutaj widzę różnicę w mocy na korzyść AVR-X2700H ale cięzko mi powiedzieć który będzie lepszy w moim przypadku

MusicCast RX-V4A lub jego brat MusicCast RX-V6A

Ciężko mi ocenić jak duże będzie miał znaczenie amplituner przy głośnikach które mogę zastosować. 

Odnośnie subwoofera na ten moment nie mam konkretnych modeli. Zależy mi na czymś co poprawi dół ale nie zajmie za dużo miejsca szczególnie że pomieszcze raczej za duże nie jest. 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi sugestie co powinienem wybrać albo czego lepiej nie wybierać. 

Odnośnie innych sugestii zakupowych prosiłbym żeby mieściły się w budżecie 4k zł za parę głośników i 3.5k za amplituner. 

 

Audio.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej klasie kolumn, montażowych stereo jest raczej dodatkiem. One go grają ale to nie będzie ich priorytet.

Nie wiem czy do tej pory coś słsyzałeś w stereo ale jesli to było chcoiaż średniej klasy to tu powiesz że brakuje. Jeśli nie to może i dobrze.

Moim zdaniem z tej listy Heco Ambient jako 1 miejsce cena jakość albo KEF T301 jako dźwięk.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie bardzo rozumiem ,,Heco Ambient jako 1 miejsce cena jakość albo KEF T301 jako dźwięk" jak Heco komplet 3k zł a za KEF301 1.2k zł za sztukę czyli taniej. 

Mam rozumieć że najlepiej grają KEF? Da się coś więcej wycisnąć z wiszących? 

Niestety słyszałem lepsze stereo. Wiem że muszę się nagimanstykować żeby chociaż to grało na ścianie.

PS jakieś propozycje na zgrabne małe kolumny na szafkę nie rzucające się w oczy? (spróbuje z żoną jeszcze raz porozmawiać)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli wybór miałby paść na kolumny płaskie to rozważyłbym między Heco Ambient 44F a System Audio Saxo 16, które zapewnią lepszą dynamikę. Pamiętaj tylko żeby porozmawiać z żoną odnośnie ewentualnego subwoofera aby zapewnić lepszy efekt w filmach. 
Zamiast rozwiązań On Wall możesz wziąć pod uwagę Q Acoustic 3030i lub Jean Marie Reynaud Lucia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne sugestie co do głośników? 

I co z amplitunerem bo tutaj chciałbym też model co za szybko się nie zestarzeje a jednocześnie nie będzie przesadzony względem możliwości kolumn.  

Tak subwoofer jest w planach ale wersja na bluetooth ( wiem jest opóźnienie ale w filmach nie jest tak ważne). Więc i mniejszy problem z wymiarami bo można go postawić dalej w kącie pod oknem.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2021 o 08:09, jas_grz napisał:

Hej, nie bardzo rozumiem ,,Heco Ambient jako 1 miejsce cena jakość albo KEF T301 jako dźwięk" jak Heco komplet 3k zł a za KEF301 1.2k zł za sztukę czyli taniej. 

No właśnie za sztukę.

Komplet KEF T 205 albo KEF T 05 to jednak wyższa kwota od całego setu Ambient.

Małe kolumny które fajnie zagrają w stereo to

Magnat Humidor, Dali Manuet, PMC Gold, Studio 16 HZ Canto ONE, KEF Q 350, WAcustic 3020i

Masz rozne przedziały cenowe.

Zapraszam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...