Skocz do zawartości

Stereo z HDMI


stereosalon

Recommended Posts

Cześć

Planuje wydać mniej więcej 10k PLN na zestaw wzmacniacz + kolumny.

Uparłem się z jakiegoś powodu aby ten zestaw zastąpił głośniki w TV i chce aby sterowanie poziomem głośności odbywało się jednym pilotem. Ot taka kosmiczna technologia.

Jednocześnie chciałbym aby moje stereo grało na jakimś względnie przyzwoitym poziomie.
Wydaje mi się że w tym budżecie nie poszaleje ale raczej będę chciał nowy sprzęt.
Słuchamy żoną wszystkiego, czasem leci MTV ze wszystkimi dobrodziejstwami, czasem leci koncert "tribute to.." czasem nagrania PolAndRock.
Źródłem dźwięku najczęściej jest spotify, YT i inne tym podobne. (Planuje na swoim NASie zbudować bibliotekę lepszej jakości plików - tych „fajniejszych” utworów więc jest szansa, że wykorzystam potencjał zestawu)

 

Po przeczytaniu większej liczby wątków widziałem połączenie Maranza PM7000N z Fyno F501 jako polecane rozwiązanie. To chyba nawet mniej więcej w budżecie by się mieściło no ale… Brak HDMI w Maranzie no i estetyka tych kolumn. Chyba bardziej mi się podoba wykończenie Focal Chora 826 (coś ala piano black)

 

Kolumny chcę postawić blisko ściany, myślę że w walce o przestrzeń z moimi dziećmi kolumny stoją na przegranej pozycji. Z tego punktu widzenia wydaje mi się że kolumny z bass reflexem z przodu/dołu to dobry pomysł.

 

Pomieszczenie w jakim będzie to ustawione niestety nie jest budowane jako sala odsłuchowa a niestety miejsce do spędzania czasu o powierzchni 25m5. (15m2 salonu + 10m2 jadalni)

Załączam poglądowy rysunek dla ułatwienia.

salon_jadalnia_2_4.thumb.jpg.0c5d4007d39014ebb547cc58a1ef0750.jpg

 

Po tym wszystkim co napisałem czas na pytania:

Jakie kolumny?

Jaka elektronika?

Trochę sobie myślałem o wspomnianych Focal 826 zasilonych Cyrus One Cast tylko czy serio muszę wydać 6k na „wzmacniacz”? No i kolumny jakoś na tym forum nie pojawiają się na liście polecanych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w przypadku Marantza 7000N ,połączenie optykiem będzie ci działało tak samo jak by to było Hdmi .Mam w domu dwa urządzenia all in one Arcama SA30 z Hdmi i marantza mcr612 połączonego z tv właśnie optykiem i działa to świetnie .Gdy włączasz tv automatycznie włącza się marantz i idzie z niego głos z tv .Głośnośc też można sterować pilotem tv ,tylko trzeba je ze sobą sparować.U mnie oba urządzenia połączone są z tv i ich obsługa jest praktycznie taka sama ,czyli optyk może ci wystarczyć,no chyba że będziesz potrzebował wejścia optycznego do innych celów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec stoisz teraz przed bardzo ważnym dylematem.

Czy chcesz kupić to co dobrze gra vs to co spełnia Twoje i zony założenia (HDMI)

Rozumiem że sterowanie głośnością jest tak ważne że nie przejdzie inny sprzet?

Każdy , prawie, TV podłączysz do szerszego grona amplitunerów za pomocą optyka. Ale fakt sterowanie jest osobne. Albo z pilota albo z aplikacji na telefon.

Wówczas połączenie Marantz 7000N + Fyne F 501 jest bardzo dobrym pomysłem.

Koniecznie chcesz HDMI? No ot wybór masz Denon DRA 800 + Monitor audio Silver 300

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Największym problemem będzie HDMI, ponieważ mało jest na rynku wzmacniaczy z wejściem HDMI. Większość podłączysz kablem optycznym ale niestety będziesz zmuszony do korzystania z dodatkowego pilota, chyba że dokupisz pilota uniwersalnego. 
Jeśli chciałbyś coś z HDMI to miałbyś Marantza NR1200, który zagra przejrzyście z szybkim dołem i mocną górą lub Denona DRA800, który będzie muzykalny. 

W przypadku Denona polecam rozważyć Monitor Audio Silver 300 lub Audiovector QR3 ale w tym przypadku przekroczysz nieco zakładany budżet. 
Marantz NR1200 potrzebuje bardziej muzykalnych kolumn i tutaj świetnie sprawdziłyby się polskie Pylon Audio Diamond 25 lub Jean Marie Reynaud Lunna. 

Z klasycznych wzmacniaczy mógłbyś postawić na Marantza PM7000n + Fyne Audio F501. Możesz także rozważyć Audiolab 6000a Play w połączeniu z Focal Chora 826. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

14 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Głośnośc też można sterować pilotem tv ,tylko trzeba je ze sobą sparować

To rozwiązanie 0/1 - jak nauczę pilota sterowania głośnością wzmacniacza to "oduczę" go sterowania poziomem w TV a wtedy każde włączenie TV i oglądanie wiadomości leci przez kolumny. Nie mam przekonania że to konieczne.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Czy chcesz kupić to co dobrze gra vs to co spełnia Twoje i zony założenia (HDMI)

Trochę mnie martwi że jest tu postawione stwierdzenie albo. Ja bym chciał i coś co gra dobrze i ma HDMI (e/ARC). Skoro nikt do teraz nie wypowiedział się na temat Cyrus to mam to rozumieć jako przemilczane "chłopie nie pchaj się w to... to zuo i dźwięk z tego to jakaś katastrofa"? (ludzie co dp tego sprzętu są podzieleni ale większość jednak chwali)

 

53 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś coś z HDMI to miałbyś Marantza NR1200, który zagra przejrzyście z szybkim dołem i mocną górą lub Denona DRA800, który będzie muzykalny. 

Sprawdzę tego NR1200, czy jego dziwięk jest porównywalny do 7000n? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, stereosalon napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

To rozwiązanie 0/1 - jak nauczę pilota sterowania głośnością wzmacniacza to "oduczę" go sterowania poziomem w TV a wtedy każde włączenie TV i oglądanie wiadomości leci przez kolumny. Nie mam przekonania że to konieczne.

Trochę mnie martwi że jest tu postawione stwierdzenie albo. Ja bym chciał i coś co gra dobrze i ma HDMI (e/ARC). Skoro nikt do teraz nie wypowiedział się na temat Cyrus to mam to rozumieć jako przemilczane "chłopie nie pchaj się w to... to zuo i dźwięk z tego to jakaś katastrofa"? (ludzie co dp tego sprzętu są podzieleni ale większość jednak chwali)

 

Sprawdzę tego NR1200, czy jego dziwięk jest porównywalny do 7000n? 

 

Nie bardzo ciebie rozumiem ,czy ty do oglądania wiadomości ,wyłączasz wzmaka z kolumnami i chcesz żeby dźwięk leciał tylko przez tv? To trochę bez sensu .Ja mam oba urządzenia połączone z tv i gdy włączam tv to one się włączają automatycznie i głos idzie z kolumn .Po co na wiadomości to wyłączać .Druga sprawa jest taka ,że w praktyce oba piloty zawsze i tak leżą obok siebie i do regulacji głosem (przynajmniej ja) zawsze wolę używać pilota od urządzenia bo on lepiej leży w dłoni i łatwiej się go obsługuje.

Co do NR1200 to lepiej sobie odpuść to jest duży poziom niżej niż PM7000N.

Jeśli chcesz naprawdę dobry sprzęt i żeby miał Hdmi eArc to musisz zwiększyć trochę budżet bo na takie urządzenie musisz wydać powyżej 7500zł ,a jeszcze przecież trzeba dokupić kolumny i jakieś kabelki.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, stereosalon napisał:

Wydaje mi się że do oglądania wiadomości albo żeby cokolwiek w tle leciało można zostawić dziek z TV. 

jaki masz na myśli? 

Choćby tego Arcama SA30 ,niby cena jest dużo wyższa ,ale już ponad pięciu osobom poleciłem salon ,w którym kupili go właśnie za 7500zł.

Nie studiowałem czy te pozostałe mają wersję eARC ale Hdmi mają.

Naim Unity Atom wersja z Hdmi.

Lyngdorf TDIA-1120

Pewnie jeszcze coś się znajdzie ale nie chce mi się szukać.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, maxredaktor napisał:

Jest też jeszcze Cyrus One Cast z HDMI (ARC). Do niego Fyne Audio 501 i będzie ekstra.

No właśnie od niego wyszedłem ;) 

19 godzin temu, stereosalon napisał:

Trochę sobie myślałem o wspomnianych Focal 826 zasilonych Cyrus One Cast tylko czy serio muszę wydać 6k na „wzmacniacz”? No i kolumny jakoś na tym forum nie pojawiają się na liście polecanych. 

w popularnym serwisie aukcyjnym pod hasłem: "ZESTAW FYNE AUDIO F501 WZMACNIACZ CYRUS ONE CAST" napisane jest 11k i "we wtorek u Ciebie" 
 

Niestety nie umiem znaleźć jednoznaczej informacji odpuść Cyrus bierz Maranza zapomnij o HDMI żyj z wieloma pilotami i nie zawrazacj... gitary. 
(umówiłem się na poniedziałek na posłuchanie Cyrus plus F501/AP CLASSIC 8 i tu znów.. to inaczej zagra u mnie i naczej w salonie ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, stereosalon napisał:


 

Niestety nie umiem znaleźć jednoznaczej informacji odpuść Cyrus bierz Maranza zapomnij o HDMI żyj z wieloma pilotami i nie zawrazacj... gitary. 
 

Do pilotów i tak z czasem się przyzwyczaisz .U mnie leżą cztery obok siebie i nikomu to już nie przeszkadza(nawet żonie).W razie czego możesz dokupić potem jednego dobrego i przy tym bardzo ładnego pilota uniwersalnego ,nie wiem czy dobrze wymieniam nazwę "Harmony" i nim wszystko zastąpić .Do tv nie masz dodatkowo żadnych pilotów na przykład do sterowania Cyfrą + ,lub innymi dekoderami dostawców tv?

Pamiętaj jeszcze jak będziesz chciał rozbudować system o cd lub dvd,może streamer  to jeszcze ci jakiś ,przynajmniej jeden pilot jeszcze wskoczy.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, stereosalon napisał:

No właśnie od niego wyszedłem ;) 

w popularnym serwisie aukcyjnym pod hasłem: "ZESTAW FYNE AUDIO F501 WZMACNIACZ CYRUS ONE CAST" napisane jest 11k i "we wtorek u Ciebie" 
 

Niestety nie umiem znaleźć jednoznaczej informacji odpuść Cyrus bierz Maranza zapomnij o HDMI żyj z wieloma pilotami i nie zawrazacj... gitary. 
(umówiłem się na poniedziałek na posłuchanie Cyrus plus F501/AP CLASSIC 8 i tu znów.. to inaczej zagra u mnie i naczej w salonie ) 

Tak, rzeczywiście, nie zauważyłem że wspomniałeś także Cyrusie.

Słuchałem Marantza 7000n z paroma zestawami kolumn (Chora 828, Monitor Audio Silver 300 i Dali) i przypadł mi on do gustu. Odpuściłem go jedynie z tego względu, że nie miał wejścia AV/Main in do którego można podpiąć amplituner kina domowego. Dlatego wybrałem po kolejnych odsłuchach Cyrusa HD oraz Blusounda 2i. Casta też miałem wypożyczonego do domu, jednak go oddałem ponieważ trochę drażniła mnie aplikacja Google'a, zdecydowanie bardziej wolę BluOS.  

Całość graz z Audio Physic Classic 8. Mnie takie połączenie bardzo odpowiada.

Cyrus niestety w ostatnich miesiącach mocno zdrożał, pewnie ma to związek z brexitem, niemniej jednak forumowi sprzedawcy mogą Ci pewnie zaoferować lepsze oferty niż te, które znajdziesz w internecie. Warto ich o to spytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Do tv nie masz dodatkowo żadnych pilotów na przykład do sterowania Cyfrą +

właśnie staram się to ogarnąć w obsłudze jednym pilotem, mam Zgemme do satelity i swietnie gada z moim android tv od sony po HDMI (CEC).

Trochę mnie kusi ten zestaw Marantza PM7000N z FYNE AUDIO F501 do tego pilot uniwersalny. Tylko chyba dostępność jest tego średnia?
U kogo warto zapytać o dostępność i dobrą cene?  
 

Edytowano przez stereosalon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno PM7000N może działać z pilotem telewizora, cytat z Salonydenon:

Wszystkie wejścia cyfrowe mogą automatycznie aktywować PM7000N po wykryciu sygnału audio, a pilot telewizora można zaprogramować do bezpośredniego sterowania główną regulacją głośności, wyciszeniem, włączaniem / wyłączaniem zasilania i wyboru źródeł wzmacniacza PM7000N.

W instrukcji też jest to opisane, ale pewnie najlepiej pożyczyć i sprawdzić. No i sam na czas wiadomości się nie wyłączy... :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stereosalon napisał:

do kogo warto się odezwać? 

@S4Home, @Q21 i @Na Temat Audio - to moi faworyci.

Nie wiem, skąd jesteś, ale jeśli z Warszawy, albo masz tu blisko, to bardzo fajnym salonem jest też Planeta Dźwięku. Sprzedażą sprzętu i to z fajnymi upustami zajmuje się także chłopak, który na Youtube ma kanał Technikarium. Mam gdzieś na namiary do niego, jakby co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem warto posłuchać Cyrusa One Casta ( można też zawsze pomyśleć o wspomnianym tu wyżej One HD + Bluesound Node 2i ale rezygnując z HDMI ). Moim zdaniem ten wzmacniacz zarówno z Fyne Audio jak i Audio Physic potrafi pokazać dużo dobrego. Bardzo lubimy go łączyć również z kolumnami Opera Grand Mezza. Co do ceny, w tym momencie się nie przejmuj, jeśli jakiś zestaw przypadnie Ci do gustu przygotujemy atrakcyjną ofertę. Po odsłuchu będziemy mogli również porozmawiać o wypożyczeniu sprzętu do domu byś mógł się upewnić co do wyboru.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okolic Warszawy jestem, Do audiopolis (to chyba od Technikarium) dzwoniłem, nie mieli Cyrusa. Do @Na Temat Audio wybieram się w poniedziałek (Ci z kolei chyba nie mają Marantza)

@S4Home, @Q21 do Was po ofertę dzwonić czy wysyłać maila? (jaką drogą będzie taniej ;) ? ) 

Coraz bardziej przez Was skłaniam się do PM7000N + F501 -teraz trzeba mnie poklepać po ramieniu i jak rasowy sprzedawca potwierdzić "świetny wybór - będziesz zadowolony 😜 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...