Skocz do zawartości

Nagłośnienie do kawalerki


Edeko

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

Potrzebuje pomocy w dobrze nagłośnienia do kawalerki, pokój w którym będzie się znajdowało ma ok: 12m2. 

Sprzęt głownie będzie używany do oglądania filmów i słuchania muzyki. Tak na prawdę do wszystkiego, wiec myślę o czymś bardziej uniwersalnym :D  

(jeśli chodzi o muzykę to nie mam ulubionego gatunku). 

Miejsca też nie ma za wiele. Myślałem o jakimś wzmacniaczu. Max dwie kolumny podłogowe (chyba że znajdzie się coś fajnego wiszącego, to nawet lepiej), subwoofer i może głośnik centralny? Jeśli chodzi o system 5.1 to raczej odpada, chodź jest możliwość poprowadzenia kabli pod drewnianą podłogą. Budżet: 5000-6000 zł, (myślę że do kawalerki nie ma co więcej inwestować, początkowo myślałem nad sprzętem do 10k, ale zacząłem się wahać czy warto :P) Może być to używany sprzęt. 

Dodatkowe pytanie, czy wygłuszać ścianę za sofą? (jakieś plastry miodu z pianki akustycznej) Czy raczej gra warta świeczki i nie ma co się w to bawić. 

Z góry bardzo dziękuje za rady i pomoc 🥰

Niżej zdjęcie poglądowe rzutu pomieszczenia 😆 (żaden ze mnie artysta haha 🙄 )

174346616_153286743385020_5124568925603181317_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W tym przedziale cenowym moim zdaniem lepiej iść w kierunku lepszego zestawu stereo niż niepełnego kina domowego. Jeśli kino domowe wchodziłoby w grę to bierz pod uwagę system 5.1. 

Polecam posłuchać Audiolab 6000a Play w połączeniu z Q Acoustic 3030i. Uzyskasz przestrzenne brzmienie ze szczegółową ale nie natarczywą górą. Jeśli uznasz, że basu jest za mało to w każdej chwili będziesz mógł dokupić subwoofer do zestawu. Jeśli nie zależałoby Ci na opcjach sieciowych to polecam Cyrus One HD + Kef Q150.  Kef R3 to niewątpliwie wyższa kultura brzmienia ale kogoś poniosła fantazja aby w kwocie 6000zł zmieścić się z takim zestawem. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty byłeś w salonie posłuchać różnic w zestawie za 5k vs. 10k czy tak sobie czytasz tylko co ludzie gadajO ?

Problem tego miejsca jest taki że ludzie często nie wiedza czego szukają, wiedza natomiast ile nazbierali pieniędzy. A Ci którzy doradzają nie znają potrzeb klienta a poradę tworzą na podstawie kwoty.

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet kilka razy :D Ogólnie obcowałem z dość drogim sprzętem, więc wiem że będzie to przepaść :P Jednakże nie stać mnie na nic droższego. Po za tym to też małe mieszkanie i nie wymagam jakiegoś hi-end'u. Po przemyśleniach po prostu uznałem że mogę kupić trochę droższy zestaw i go ze sobą zabrać przy ewentualnej przeprowadzce.

Co do tego co poszukuję, to napisałem że coś uniwersalnego (wiem że jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do niczego). Lecz w takim przydziale cenowym, według mnie nie ma co wymyślać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy jak byłeś na odsłuchach. W temacie nic o tym nie piszesz, ani co słuchałeś, ani co się Tobie podobało. Na co się w końcu zdecydowałeś ?

Druga sprawa to te 12m2 w Twoim pokoju, wybierając zestaw pod taki metraż, co zrobisz jak po przeprowadzce będziesz miał salon 40m2 ? Patrzysz pod tym kątem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...