Skocz do zawartości

głośniki podłogowe, max 35k PLN do 50m2 - wysoki salon


beb

Recommended Posts

Hej,

szukam głośników podłogowych; mam sporo czasu niemniej chciałbym podjąć dobrą decyzję, dlatego już teraz pytam; zakupu chcę dokonać w okolicy października - listopada tego roku.

Pomieszczenie: salon 6.5m na 7m. Wysoki, więc spora kubatura.

Myślę poważnie nad tym zestawem: https://www.pylonaudio.pl/jasper-25-pylon-audio

 

Typ muzyki:

- klasyczna głównie;

- pewnie czasem coś ostrzejszego: metal etc.

niemniej głównie zależy mi na muzyce klasycznej.

 

budżet: max 30k

Edytowano przez beb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś tych kolumn?

Powiem szczerze nie spotkałem nikogo na kim robiły by one wrażenie.

Owszem użyte w nich przetworniki są bardzo dobrej jakości. Ale finalnie oceniasz kolumny po reprodukcji dzwieku. A realnie to nie granie na 20 K

Mogę Ci wskazać kilka punktów gdzie szukać co odsłuchać.

Ale czy coś do tej pory sprawdzałeś? Skąd ten typ? Jaki dźwięk Ci się podoba?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Być może nie słyszałeś pozytywnych opinii, bo nie masz w ofercie? Mamy je u siebie od premiery i w dalszym ciągu jest duże zainteresowanie. Nie są to kolumny dla każdego. Basu jest dużo, mamy świetną przestrzeń, soczystą średnicę i łagodną górę ( w niektórych przypadkach aż za łagodną). Ostatnio mieliśmy klienta, który nie mógł uwierzyć w to, że kolumny Pylona kosztują aż 20k zł ale po przesłuchaniu innych konstrukcji także droższych wybór padł na "przeceniony" model Jasper 25, ponieważ klient nie mógł znaleźć alternatywy, no może po za Klipsch Cornawall ale tutaj gabaryt był problemem. 

Napisz proszę jakiego brzmienia oczekujesz oraz z jakim wzmacniaczem będą grały nowe kolumny? 

Jeśli byłaby taka możliwość to oczywiście zapraszam na odsłuch w naszym salonie ściągniemy dla Ciebie kilka propozycji ale musimy poznać więcej szczegółów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie napisałeś nic z jaką elektroniką miałoby to zagrać, a to dość istotne. Moim zdaniem przy takim repertuarze i wielkości pomieszczenia posłuchałbym kolumn Opera Grand Callas oraz Audio Physic Midex. Jedne to świetna barwa, detal, ogromna dynamika i masa emocji. Drugie to świetna przestrzeń, szybkość, rozdzielczość, stereofonia.

Pozdrawiam,

Michał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Słuchałeś tych kolumn?

Tak, ale w pomieszczeniu, które było mocno przygotowane do odsłuchu. Spora mat etc. Miejsce u znajomego, więc nie jakaś typowa sala odsłuchowa, ale mimo wszystko ja w salonie nie będę miał możliwości instalacji takich elementów.

9 godzin temu, S4Home napisał:

Powiem szczerze nie spotkałem nikogo na kim robiły by one wrażenie.

Owszem użyte w nich przetworniki są bardzo dobrej jakości. Ale finalnie oceniasz kolumny po reprodukcji dzwieku. A realnie to nie granie na 20 K

Mogę Ci wskazać kilka punktów gdzie szukać co odsłuchać.

Ale czy coś do tej pory sprawdzałeś? Skąd ten typ? Jaki dźwięk Ci się podoba?

Nie, jeszcze nic nie sprawdzałem poza odłuchem 3 zestawów w cenach za głośniki w przedziale od 12k do 40k. - wszystko u znajomych.

Co do zasugerowania pylon jasper 25, to jak wyżej; słyszałem i zrobiły na mnie dobre bardzo wrażenie.

Co do tematu dźwięku i tego jaki mi się podoba: warto, żebym od razu napisał, że nie jestem w stanie opisać tego na forum; nie mam doświadczenia, żeby np. technicznie to sformułować odpowiednio. Natomiast używanie różnych pojęć typu czy dziwięk ma być pełny itp, nie do końca ma sens w moim przypadku, ponieważ mam zbyt małe doświadczenie.

 

Mam w planach posłuchanie większej ilości zestawów, tak żeby decyzja była przemyślana. Jeżeli możesz polecić jakieś punkty, to będę bardzo wdzięczny; najlepiej gdzieś w okolicach Polski południowo-zachodniej.

 

Dzięki za czas i pomoc.

8 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Być może nie słyszałeś pozytywnych opinii, bo nie masz w ofercie? Mamy je u siebie od premiery i w dalszym ciągu jest duże zainteresowanie. Nie są to kolumny dla każdego. Basu jest dużo, mamy świetną przestrzeń, soczystą średnicę i łagodną górę ( w niektórych przypadkach aż za łagodną). Ostatnio mieliśmy klienta, który nie mógł uwierzyć w to, że kolumny Pylona kosztują aż 20k zł ale po przesłuchaniu innych konstrukcji także droższych wybór padł na "przeceniony" model Jasper 25, ponieważ klient nie mógł znaleźć alternatywy, no może po za Klipsch Cornawall ale tutaj gabaryt był problemem. 

Napisz proszę jakiego brzmienia oczekujesz oraz z jakim wzmacniaczem będą grały nowe kolumny? 

Jeśli byłaby taka możliwość to oczywiście zapraszam na odsłuch w naszym salonie ściągniemy dla Ciebie kilka propozycji ale musimy poznać więcej szczegółów.

 

Na pewno będę zawracał głowę z odsłuchiwaniem bliżej daty zakupu. Nie chcę marnować czasu ludzi. Póki co chciałem popytać o opinię ludzi, którzy się znają na temacie lepiej ode mnie. Wybrać coś sensownego, poczytać więcej odnośnie różnych propozycji i wtedy zacząć szukanie konkretnych rozwiązań.

Więc na pewno się odezwę za jakiś czas w zakresie: "Jeśli byłaby taka możliwość to oczywiście zapraszam na odsłuch w naszym salonie". Dzięki za propozycję.

Co do wzamacniacza - celowo zaczynam od głośników; chciałbym wybrać wstępnie kilka opcji i najlepiej posłuchać danych głośników z różnymi wzmacniaczami.
Do tej pory użtkowałem kilka yamah; były zawsze ok, natomiast były to modele raczej tańsze i wydaje mi się średnio by się sprawdzały z mocą w pomieszczeniu tej wilkości.

Na ten moment dość mocno się zastanawiam nad czymś, co do czego będę mógł podpiąć kabel lan tak, żeby odtwarzać muzykę prosto z NAS. Przeglądam mocno opcje od Linn. Niemniej jak piszę  - chcę rozpocząć od zawężenia wyboru głośników.

5 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Nie słuchałem tej konkretnej ale jeżeli kolor Ci odpowiada to Eltheria S10 powinna dać radę w takim pomieszczeniu i jest na niezłej promocji :)

https://en.equiaudio.com/okazje

Ja jestem absolutnie zachwycony ich produktami.

dzięki za url. Ciekawa opcja, chociaż pewnie finalnie wybiorę nie 'second hand'. Raz jeszcze dzięki za czas i podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...