Skocz do zawartości

PMC DB1 gold vs Dynaudio excite x18


KrólKiczu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Po czterech dniach niezbyt intensywnego słuchania mam już swojego faworyta. Ale żeby dokonać wyboru w pełni świadomego muszę jeszcze trochę posłuchać 🙂. Ale, mam juz kilka wniosków jesli chodzi o miniaturki PMC. Jak na tak małe kolumny grają naprawdę dużym i dojrzałym dźwiękiem. Bas mimo że (być może) mniejszy niż w dynaudio, jest o wiele bardziej zróżnicowany. Instrumenty są pięknie oddane a wokale bardzo realne. 

No i oczywiście ta złota tabliczka z tyłu 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2021 o 09:00, seba3002 napisał:

W jakimś artykule redaktora Pacuły wyczytałem, że tak wytrawny audiofil jak on potrzebuje kilkunastu sekund aby ocenić jak grają dane konstrukcje. Ja niestety tego poziomu jeszcze nie osiągnąłem 😝

No i całe szczęście :)

Seba ale za co głównie polubiłeś się z PMC?

To brand który nie jest tani. Trzeba to powiedzieć otwarcie. Słusznie jak zauważył kolega na stronie wcześniej podobnie jak Audio Physic. Dynaudio jest mniej mierzalne bo ma swoje przetworniki. ale zapewne "kosztują" tyle samo.

Cena użytych elementów a realna cena kolumn odbiega od rzeczywistości od lat. Kupujemy jednak finalny produkt. Z wyglądem oraz logiem.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Seba ale za co głównie polubiłeś się z PMC?

Po pierwsze zaskoczył mnie bas, którego mi o dziwo nie brakuje a jeszcze ma dodatkową zaletę gdyż jest bardziej zróżnicowany niż w dynaudio. Po drugie, fantastyczne oddanie barw instrumentów (przede wszystkim gitar, chociaż nie wiem tak naprawdę jak powinny brzmieć 😉 ale tak sobie to wyobrażam) no i bardzo realistyczne wokale. Nie jest to co prawda wszystko tak miękkie i aksamitne jak w dynaudio ale za to bardzo namacalne. 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Cena użytych elementów a realna cena kolumn odbiega od rzeczywistości od lat. 

Z tym że chyba nie tylko to liczy się przy wycenie. Stolarka, wykończenie, "myśl techniczna", robocizna, transport, marża dystrybutora, marża salonu itd, i tak robi się nam całkiem pokaźna sumka. Zresztą cena katalogowa, jak już wiemy, często odbiega od tej realnej.

15 godzin temu, Dedal75 napisał:

Musiała by to być telenowela Brazylijska żebym się nie domyślił co wybrałeś 🤔🤣 . Pzdr

Ale ja jeszcze nie wybrałem 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MobyDick napisał:

Dynie również mają sporo zalet :) .

Ależ oczywiście, że mają. I pewnie gdybym dysponował troszkę grubszym portfelem chętnie zostawiłbym dwie pary kolumn 🙂. Ale że są wydatki ważne i ważniejsze, a wakacje tuż tuż, dlatego wolałbym zostać przy jednych paczkach. Tym bardziej, że na mojej liście "do odsłuchu", zostało już niewiele firm. Monitor audio, Elac, Paradigm, Heco. No i kilka rodzimych konstrukcji ale te jakoś wybitnie mnie nie kręcą. Może jeszcze outsiderzy jak Buchardt Audio czy Jean Marie Reynaud. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak po tygodniu słuchania PMC przyszedł moment na podsumowanie. Pewnie się powtórzę ale uważam, że malutkie PMC to świetne monitory. Dzięki swojemu studyjnemu rodowodowi potrafią dać doskonały wgląd w nagranie. Przedstawić wspaniałą, bogatą w detale górę, pokazać charakter poszczególnych instrumentów a także, o dziwo jak na tak małe monitory, zagrać mocnym, zwinnym i bardzo zróżnicowanym basem. Jednak, jako że ja wolę odrobinę spokojniejsze i zmiękczone granie, pozostaję przy swoich dynaudio 😝.

20210421_160627.jpg

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że mój marantz wcale nie jest jakiś "zimny". Co najwyżej neutralny. Poza tym być może ogólnie jestem przyzwyczajony do cieplejszego grania z niżej schodzącym ale mniej punktowym i zróżnicowanym basem. Chociaż nie można też powiedzieć że ten bas jest w dynaudio jakis jednolity i bez wyrazu. Po prostu jest "dyniowaty". Troszkę bardziej ciągnący, wolniej wygaszany ale za to dajacy wiecej ciepła i mięsa. Takie jest moje zdanie 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Do bani te zdjęcia z maskownicami:(

Tak lepiej Panie Jarku 😉?

IMG_20210421_181538.jpg

13 minut temu, MobyDick napisał:

Gdyby dać im wzmacniacz bardziej utwardzający bas z dobrym kopem, to i on mógłby stać się nieco bardziej zróżnicowany w Dynaudio. Podobnie bardziej detalicznie grający wzmak moze im nadać bardziej skupione na szczegółach brzmienie.

Uważam, że jak na budżetowy wzmacniacz mój Marantz dość przyzwoicie trzyma w ryzach bas dynaudio a i góry im nie brakuje. Pewnie można byłoby dużo lepiej ale ile to "lepiej" musiałoby kosztować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej;) Ale jeszcze przydałoby się trochę boczno-przedniego światła, bo zdjęciu brak plastyki. Nie niesie zbyt wielu informacji. Nie uwidacznia szczegóły budowy (np. nie widać nakładki przeciwpyłkowej w Dynkach czy kołnierza tweetera w PMC). Ale kierunek dobry.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Lepiej;) Ale jeszcze przydało by się trochę boczno-przedniego światła, bo zdjęciu brak plastyki. Nie niesie zbyt wielu informacji. Nie uwidacznia szczegóły budowy (np. nie widać nakładki przeciwpyłkowej w Dynkach czy kołnierza tweetera w PMC). Ale kierunek dobry.

A telefonem to tak się da 😝? Nie mam bladego pojęcia o robieniu zdjęć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś je skręcił przednią ścianką w stronę okna, wtedy byłby bardziej plastycznie oświetlone. No i trzeba by pomiar ostrości/światła ustawiać na ciemne fragmenty, bo teraz ujęcia są niedoświetlone. Dobrze widać szczegóły białego dywanu, ale słabo czarnego sprzętu. A nam zależy, żeby było odwrotnie (w końcu to forum "Audio", a nie nie "Mój dywan") 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, seba3002 napisał:

Tak lepiej Panie Jarku 😉?

IMG_20210421_181538.jpg

Uważam, że jak na budżetowy wzmacniacz mój Marantz dość przyzwoicie trzyma w ryzach bas dynaudio a i góry im nie brakuje. Pewnie można byłoby dużo lepiej ale ile to "lepiej" musiałoby kosztować? 

Głównie trzeba by poświecić trochę czasu na poszukiwania. Bardzo możliwe że znalazł by się lepszy wzmacniacz w podobnej cenie do posiadanego. Wśród droższych pewnie łatwiej było by coś znaleźć.

A zdjęcie kolumn bez maskownic jest całkiem ok jak na amatora fotografii :) . Profesjonalista zapewne zrobił by to lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MobyDick napisał:

Głównie trzeba by poświecić trochę czasu na poszukiwania. Bardzo możliwe że znalazł by się lepszy wzmacniacz w podobnej cenie do posiadanego. 

A masz jakieś typy kolego @MobyDick. Nie to żebym miał jakąś ogromną potrzebę zmiany, ale chętnie poznałbym Twoje typy 🙂

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie warto by szukać wśród używek. Słyszałem kiedyś o jakiejś manufakturze z za zachodniej granicy. Nazwy jej jednak nie pamiętam. Może jakieś wyższe modele Yamahy? Tylko niezbyt wiekowe. Penie znalazło by się wiele jakichś unikatowych wzmacniaczy. Takie poszukiwania można sobie zostawić na bardzo długi czas. Pośpiech nie jest tu dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...