Skocz do zawartości

PMC DB1 gold vs Dynaudio excite x18


KrólKiczu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A masz jakieś typy kolego @MobyDick. Nie to żebym miał jakąś ogromną potrzebę zmiany, ale chętnie poznałbym Twoje typy 🙂

 

 

Zanim puścisz dalej w świat PMC może wypożycz jeszcze od Pana Michała Sugdena A21. Jak lubisz ciepłe granie to z tymi PMC będziesz w domu. Tylko nie wiem czy nie pogonisz wtedy Marantza i Dynaudio aby kupić Sugdena pod DB1gold. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczadupa napisał:

Zanim puścisz dalej w świat PMC może wypożycz jeszcze od Pana Michała Sugdena A21. Jak lubisz ciepłe granie to z tymi PMC będziesz w domu. 

Bardzo fajna propozycja. Tylko żeby kupić ten wzmacniacz, musiałbym sprzedać nie tylko marantza i dynie ale jeszcze telewizor, blusounda, amplituner, konsolę i ze 2 rowery 😉. A pewnie i tak nie uzyskałbym tej miękkości, którą tak bardzo lubię w dynaudio. Ale nie zmienia to faktu, że do listy systemów moich marzeń dołączyły PMC (z tym, że te na 17 cm średnioniskotonowym) i jakis mocny wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie myślałem o żadnym konkretnym wzmacniaczu. Gdy szuka się wśród używanych sprzętów lepiej nastawić się na jakiś kierunek niż na konkretny model. Czasem moze trafić się coś nieoczekiwanego. Trzeba tylko mieć możliwość odsłuchać i porównać z posiadanym sprzętem.

Do Dynaudio są potrzebne dość specyficznie brzmiące wzmacniacze. PMC ma chyba jednak tak brzmieć jak brzmi i zmiękczanie jego charakteru wydaje mi się nie mieć większego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Ciesze się że je sprawdziłeś, nawet jak zostały nadal Dynaudio.

Czyli co, Ty byś wybrał maluchy PMC 😉

 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Będziesz szukał czegoś dalej?

Na pewno jeśli trafi się coś co mnie zainteresuje to nie omieszkam tego posłuchać. Jeśli miałbym przeskoczyć poziom wyżej to pewnie kupiłbym PMC 25.22 (bądź starsze 20.22) i do tego jakiś mocny wzmacniacz. Bądź też z drugiej strony dynaudio specjal 40. Ale zdaję sobie sprawę, że przeskoczenie na wyższy poziom wiąże się z ryzykiem chęci przeskoczenia na jeszcze wyższy poziom, w związku z czym na razie z ogromną przyjemnością delektuję się dźwiękiem moich dynaudio i PMC dopóki jeszcze u mnie są 🙂

Mam też pytanie do branży, zwłaszcza do @Q21, jak mają się kolumny Jean Marie Reynaud Lucia do moich dynaudio. Czy ktoś kto lubi rozdzielcze ale nie natarczywe granie z miękkim i dość obszernym basem może stać się fanem francuskich kolumn? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 pewnie też odpowie ale jako, że znamy X14 i x18 powiem Ci, że ilość średniego basiku X14 pomniejsz o jakieś 30%, do tego weź go troszkę lepiej trzymaj w ryzach i masz niskie z JMR Lucia. Nie tyle niskie tony z Lucia Cię zaskoczą co całkiem inna prezentacja średnicy (w tym wokali) oraz góry w odniesieniu do X18. Bardzo duża zwiewność, otwartość, rozdzielczość góry i lekkość środka JMR Lucia vs przeciwieństwo tego w X18. Spójność lepsza w Dyniach ale rozdzielczość to już wyraźna przewaga JMR. Francuskie paczki to większe uwodzicielki, czarodziejki ale mają swój wyraźny charakter, to raczej paczki na zakończenie audiofilskiej podróży, gdy już znudziliśmy się szukaniem tzw. studyjnego ideału a chcemy wyjątkowego, może trochę  nierealistycznego muzycznego piękna. Edyta Bartosiewicz czy George Michael śpiewają na JMR wyjątkowo emocjonalnie. A słuchanie muzyki  jazzowej na Luśkach to odlot. Takie mam doświadczenia w połączeniu z Cyrusem 8.2 DAC (niestety bez psxr2) a coś czuję, że z psxem byłoby jeszcze ładniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej o wdzięcznym pseudonimie :) właściwie wyczerpał temat. Bas w JMR Lucia jest dość subtelny, bardzo dobrze kontrolowany raczej przeciwieństwo Dynaudio. Śpiewny środek i detaliczna, lecz w ogóle nie kłująca góra. Zakochać się w nich można bez dwóch zdań jeśli nie szukamy bardzo dynamicznego i dużego basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...