Skocz do zawartości

Atmos nakładkowy czy sufitowy? Zestaw głośników do filmów i muzyki


hipis_1

Recommended Posts

23 minuty temu, hipis_1 napisał:

A trzymać się tego, że atmosy mają być na wprost frontowych?

tu bardziej chodzi o właściwe proporcje względem pomieszczenia, niż względem frontów - ale jedno drugiego nie wyklucza przy właściwym rozstawieniu całego systemu. W każdym razie, jeżeli ustawisz to tak, ja na swojej propozycji, z uwzględnieniem przesunięcia głośników górnych w stronę TV, to możesz to tak zmontować i będzie ok. 

32 minuty temu, hipis_1 napisał:

Hotspot to pozycja słuchacza?

tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Markcox napisał:

tu bardziej chodzi o właściwe proporcje względem pomieszczenia, niż względem frontów - ale jedno drugiego nie wyklucza przy właściwym rozstawieniu całego systemu. W każdym razie, jeżeli ustawisz to tak, ja na swojej propozycji, z uwzględnieniem przesunięcia głośników górnych w stronę TV, to możesz to tak zmontować i będzie ok. 

tak

Te atmosy wypadłyby na wysokości ud. Kolan przy pewnym odsunięciu ich od szyny.oświetlenia. Musiałbym dokładnie sprawdzić. Korekcja warta zachodu i popsucia estetyki sufitu?

Jakie są w ogóle wielkości typowych atmosów na sufit?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2021 o 12:24, Q21 napisał:

Cześć,
Szkoda Twoich pieniędzy na atmosy działające na zasadzie odbicia. Jest to marketing i nic poza tym. Zdecydowanie lepiej postawić na kino domowe 5.1 

Tutaj możesz rozważyć Yamahę RX V4a + Heco Aurora 300 (4szt) + center 30 + Sub 30a. Alternatywą może być Denon 2700 w połączeniu z Monitor Audio Silver 100 + Bronze FX + Bronze center. 

Cenowo bardziej bym mierzył w Monitor Audio Monitor 200 lub 300. Sensowny wybór do muzyki+filmy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2021 o 08:41, S4Home napisał:

To prostsze kolumny. Ale wieksze. Dadzą lepsze wrażenie w kinie. Ale czy w stereo też? No nie byłbym taki pewien.

Możesz do nas podjechać na odsłuch? Pokażemy Ci kilka konfiguracji.

Piotr

Niestety mam kawał drogi do Was, żeby zajrzeć na odsłuch.

Muszę się zdecydować na amplituner, a trochę mnie zraziły informacje o problemach z HDMI2.1. Teraz bym nie korzystał, ale za jakiś czs kto wie.

Rozpracowuję też możliwości podłączenia odtwarzacza SACD do nowych ampiltunerów, bo ten nośnik jest dla mnie istotny jeśli chodzi o 5.1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kilkunastu wzmacniaczy? Mamy na stanie teraz takowe z podstawowej półki jak i wyższej.

22 godziny temu, hipis_1 napisał:

a trochę mnie zraziły informacje o problemach z HDMI2.1.

No to musiał byś czekac na nowe modele.

22 godziny temu, hipis_1 napisał:

Rozpracowuję też możliwości podłączenia odtwarzacza SACD do nowych ampiltunerów, bo ten nośnik jest dla mnie istotny jeśli chodzi o 5.1

Pod katem grania na 5 kanałach ok. Ale nie odczujesz jakości SACD na amplitunerze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Pod katem grania na 5 kanałach ok. Ale nie odczujesz jakości SACD na amplitunerze.

Piotr

Zawsze sie rozchodzi o finanse. Tylko Marantz sr6015 ma analogowe wejścia 7.1, oczywiście atmosa od którego zaczęła się rozmowa, ale też wysoką cenę i dwa dodatkowe kanały, których raczej nie potrzebuję. Liczę, że sr6015 czy Denon X2700H lub X3700H zagrają dobrze muzycznie, ale brak 7.1 RCA in.

Widziałem w salonie Denona SACD i ze zdziwiniem stwierdziłem brak HDMI czy analogowego wyjścia 5.1. W zasadzie miał RCA na stereo plus coaxial i optyczne, ale z tego co kojarzę, to tędy 5.1 nie pójdzie. Więc taki odtwarzacz nie wypuszcza 5.1?? Dlatego albo zostanę przy swoim ponad 10 letnim odtwarzaczem dvd z SACD, albo kiedyś kupię jakieś kombo np. Pioneer LX500.

WIęc moje przygotowania są pod atmosa 5.1.2 i standardowe 5.1 z filmów plus muzyka 2.0 i 5.1 cd/dvdaudio/sacd. Fronty pod stereo muszą coś sensownego reprezentować do powyższych amplitunerów, ale para na obecna maks. 3-4 tys. Wolałbym bliżej 3tys., bo ten Marantz sr6015 może mi nieplanowanie bardzo podnieść koszt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurek5551 napisał:

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym SACD. To powinien odtwarzać każdy odtwarzacz i dekodować każdy amplituner. 

To, że w moim obecnym odtwarzaczu dźwięk 5.1 z SACD wychodzi tylko po analogowym 5.1 RCA, więc muszę mieć analogowe wejście 5.1 (7.1) w amplitunerze. Tak wnioskuję z instrukcji i zebranych informacji. Mam tam starą wersję HDMI 1.1, które nie przesyła dźwięku z SACD (dzisiaj może zrobię test u kolegi by to potwierdzić).

Dowiedziałem się, że w późniejszych odtwarzaczach można jednak wysłać cyfrowo dźwięk np. po HDMI, w różnych wariantach tj. z konwersją lub konwersji. Skoro bawię sie w płyty SACD, to chciałbym jednak zachować jak najwięcej jakości, a nie zrzucić DSD od razu do niskiego PCM (zależy to od odtwarzacza jaką będzie miał częstotliwość próbkowania PCM, czy 44,1kHz czy więcej).  Tak więc np. Denon X2700H najprawdopodobniej przyjmie tylko sygnał PCM z nowego odtwarzacza SACD, a czystego DSD już nie. Natomiast Denon X3700H już oba sygnały. Ale tutaj dopiero się dokształcam, więc mogę do końca nie wiedzieć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że teraz nie produkuję się płyt SACD z ściezką 5.1. Przy najmniej z tego co kojarzę.

16 godzin temu, hipis_1 napisał:

Tak więc np. Denon X2700H najprawdopodobniej przyjmie tylko sygnał PCM z nowego odtwarzacza SACD, a czystego DSD już nie. Natomiast Denon X3700H już oba sygnały. Ale tutaj dopiero się dokształcam, więc mogę do końca nie wiedzieć.

To raz. A dwa czy realnie to poznasz.

To amplitunery kina. Służą do kina. Nie "napalaj" się na odbiór wysokiej jakości muzyki na tych urządzeniach

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Chodzi o to że teraz nie produkuję się płyt SACD z ściezką 5.1. Przy najmniej z tego co kojarzę.

To raz. A dwa czy realnie to poznasz.

To amplitunery kina. Służą do kina. Nie "napalaj" się na odbiór wysokiej jakości muzyki na tych urządzeniach

 

 

Może trochę racji, tylko nie wiem na jaki nowszy odtwarzacz później trafię, a nie po to kupowałem płyty SACD, żeby od razu były "spłaszczane" do 44,1KHz jak w zwykłym cd.

Muszę to przekalkulować, bo albo wejście analogowe 5.1 w amplitunerze, albo nowy odtwarzacz SACD z wyższym HDMI. Ale wtedy to pewnie kupiłbym combo bluray 4k z obługą SACD, wiec oba warianty są dodatkowymi kosztami tak czy siak.

A polecasz Marantza czy Denona do muzyki i kina? Mówią, że niby zawsze Marantz bardziej muzyczny niż Denon, co dla mnie jest istotne.

Edytowano przez hipis_1
gramatyka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hipis_1 napisał:

Może trochę racji, tylko. Tylko nie wiem na jaki nowszy odtwarzacz później trafię, a nie po to kupowałem płyty SACD, żeby od razu były "spłaszczane" do 44,1KHz jak w zwykłym cd.

Muszę to przekalkulować, bo albo wejście analogowe 5.1 w amplitunerze, albo nowy odtwarzacz SACD z wyższym HDMI. Ale wtedy to pewnie kupiłbym combo bluray 4k z obługą SACD, wiec oba warianty są dodatkowymi kosztami tak czy siak.

A polecasz Marantza czy Denona do muzyki i kina? Mówią, że niby zawsze Marantz bardziej muzyczny niż Denon, co dla mnie jest istotne.

O ile mi wiadomo, to oba przytoczone przez Ciebie amplitunery fatalnie grają stereo. Jeśli chcesz mieć jedno urządzenie do kina i stereo, to niestety musisz przewartościować swój budżet i zainwestować w amplituner Arcama lub Anthema. Akurat modele z poprzedniej serii można kupić za całkiem rozsądne pieniądze, choć mają one swoje ograniczenia, gł. jeśli chodzi o funkcjonalność.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hipis_1 napisał:

A polecasz Marantza czy Denona do muzyki i kina? Mówią, że niby zawsze Marantz bardziej muzyczny niż Denon, co dla mnie jest istotne.

To teraz jedna firma. Ale barwa dwieku inna. Marantz jest równiejszy. Mniej daje od siebie. Denon dodaje więcej dynamiki na dole, ciepła, gra po prostu gęściej.

I tak tu się zgodze chcesz amplituner do stereo to NAD, Arcam, Anthem

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To teraz jedna firma. Ale barwa dwieku inna. Marantz jest równiejszy. Mniej daje od siebie. Denon dodaje więcej dynamiki na dole, ciepła, gra po prostu gęściej.

I tak tu się zgodze chcesz amplituner do stereo to NAD, Arcam, Anthem

 

 

Zerknałem na Arcama i Anthema. Inne ceny i do tego mniej opcji na pierwszy rzut oka. Arcam ma jeszcze jakiś model (AVR390) za KILKA tysięcy, o ile jest dostępny, ale Anthem już ponad 10 tysi z tego co widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...