Skocz do zawartości

heco 700 czy kef q750 ?


michal40

Recommended Posts

Czesc

Czy do 15m pokoj 5,25 x3m wybralibyście heco 700 czy kef q750?

w kefie kusi zamknięta obudowa i bez problemów z tylnim BR jak w heco. glosniki na dluzszej scianie, wiec trochę od nich uciekam na kanapie po drugiej stronie- ok 2,5m od moich uszu

heco obawiam ze nie rozkręcę na tyle zeby grały fajnie w tym pomieszczeniu bo glosniej bas zabije. i jakość góry i szczególow pewno bedzie gorsza niz w kef.

kefa nie sluchalem, heco w studio zrobily wrazenie nowymi szczegolami ktore słyszalem.

Yamaha as701 , muzyka przekroj - pop, rock,  brak jazzu i techno.

chcialem ocieplone. monitory nie dają mi tego co chcę, mialem zensor 3 i oberon 3

pomocy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Heco 700 na 20 m i nie uważam że te kolumny zabijają basem.Sprawuja się wręcz idealnie u mnie.Ale to oczywiście zależy od elektroniki podłączonej do tych kolumn.Dudnienie czasem się pojawi na tidalowych plikach gdzie często jakość jest ukierunkowana głównie na niskie tony.Z CD nigdy nie zadudniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem kefow, i to nie to.

aurory za to w niektorych nowoczesnie wyprodukowanych kawalkach wzbudzaja spory bas.. skrecilem trochę na wzmaku.

jaki kabel glosnik-wzmak kupic o auror?chord clearway zeby trochę obciac bas, ale miec szczegoly bardziej wyraziste?

melodika purple to w drugą stronę, basu doda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michal40 napisał:

Czesc

Czy do 15m pokoj 5,25 x3m wybralibyście heco 700 czy kef q750?

w kefie kusi zamknięta obudowa i bez problemów z tylnim BR jak w heco. glosniki na dluzszej scianie, wiec trochę od nich uciekam na kanapie po drugiej stronie- ok 2,5m od moich uszu

heco obawiam ze nie rozkręcę na tyle zeby grały fajnie w tym pomieszczeniu bo glosniej bas zabije. i jakość góry i szczególow pewno bedzie gorsza niz w kef.

kefa nie sluchalem, heco w studio zrobily wrazenie nowymi szczegolami ktore słyszalem.

Yamaha as701 , muzyka przekroj - pop, rock,  brak jazzu i techno.

chcialem ocieplone. monitory nie dają mi tego co chcę, mialem zensor 3 i oberon 3

pomocy ;)

Jak miałeś dali to idź w opticony mk2 właśnie pije piwo leci bilinski i jest mega i góra i bas a i z disco daja świetnie rade

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal40 napisał:

Czesc

Czy do 15m pokoj 5,25 x3m wybralibyście heco 700 czy kef q750?

w kefie kusi zamknięta obudowa i bez problemów z tylnim BR jak w heco. glosniki na dluzszej scianie, wiec trochę od nich uciekam na kanapie po drugiej stronie- ok 2,5m od moich uszu

heco obawiam ze nie rozkręcę na tyle zeby grały fajnie w tym pomieszczeniu bo glosniej bas zabije. i jakość góry i szczególow pewno bedzie gorsza niz w kef.

kefa nie sluchalem, heco w studio zrobily wrazenie nowymi szczegolami ktore słyszalem.

Yamaha as701 , muzyka przekroj - pop, rock,  brak jazzu i techno.

chcialem ocieplone. monitory nie dają mi tego co chcę, mialem zensor 3 i oberon 3

pomocy ;)

To ja niedawno stałem przed podobnym wyborem, i zamiast KEF q750 wybrałem Fyne audio f501. 

Mniej średnicy, punktowe niskie, przyjemna góra i bass reflex z dołu kolumny. 

Może warto posłuchać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A czego brakowało Ci w tych monitorach ? 

kurcze przestrzeni, z auror slysze wszystko wyraznie.. stero itd. w zensorach bylo w miare ok. no i trochę ciepla. moze pokoj ktory mam jest pozeraczem basu bo to co niby powinno grac fajnie dolem u mnie wypada tak sobie.

Kefy odpuszczam, sluchalem ich wczoraj - detale gorzej slyszalne niz w heco, a to mnie w heco kręci.

 

Teraz szukam przystepnego kabelka do polaczenia auror ze wzmakiem as701

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JaZz napisał:

Jak czytam o stereo, szczegółach i detalach w aurorach to... No nie wiem co mam myśleć, serio 🤯

Pod tymi względami zensory czy oberony (które też nie nie są uważane za demony tych wartości) biją aurory z łatwością. 

moze po prostu mialem zbyt salby kabel zensory3 - yamaha 701, a aurory grają na kazdym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem Heco Aurora 700 na KEF Q750 

KEFY to zupełnie inne granie, lepsze, dla mnie bardziej detaliczne i bardziej szczegółowe niż Heco 700. Heco Aurora 700 to fajne uniwersalne kolumny, dobrze mi się słuchało na tym rapów bo potrafiły basiorem walnąc, średnica i góra też spoko. Spoko było ale do czasu jak posłuchałem u znajomego Q750 i wiedziałem że to właśnie że KEFY będą idealne pod mój rodzaj muzyki - bez zastanowienia zamieniłem swoje Heco na KEFY. W muzyce elektronicznej mam więcej detalu, instrumenty grają naturalniej i wszystkiego jest „szybciej” więcej na Kefach. Z Kefami trzeba się bardziej przyłożyć w ustawianiu, z Heco tam gdzie je ustawiłem to zagrały ok. Ale jak się już KEFY ustawi dobrze to dla mnie zjadają Heco :) (dla mnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco na pewno maja wiekszy potencjal, ktory na ogol nie jest optymalnie wykorzystany i stad wynikaja niektore niepochlebne opinie na ich temat. Generalnie zeby wlasciwie ocenic kolumny trzeba podlaczyc je pod godny tor, ktory pozwoli im rozwinac skrzydla. Ja bym sie nie zastanawial i bral Heco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam całkiem fajnie opisane szczególnie końcówka 

https://m.facebook.com/S4Home/posts/1478724975572811

wciaz nie rozumiem jak można kefa stawiać obok heco ale efekciarsko i cenowo na bank wygra - subiektywna ocena żeby nie bylo

 

6 godzin temu, JaZz napisał:

Jak czytam o stereo, szczegółach i detalach w aurorach to... No nie wiem co mam myśleć, serio 🤯

Pod tymi względami zensory czy oberony (które też nie nie są uważane za demony tych wartości) biją aurory z łatwością. 

Czy nie zauważyłeś ze ogólnie dali jest pomijane ja naprawdę mając do odsłuchu focal i dali (kolumny w tym samym przedziale cenowym 10k) nie wiedziałem i nie mogłem zrozumieć co ludzie widza w focali:( moja subiektywna ocena

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej cytat z recenzji AV nt. prekursora auror czyli music style 900:

"To, co potrafią pokazać Heco Music Style 900 w optymalnych warunkach, mogłoby posłużyć za lekcję pokazową w dobrych salonach audio, które zechciałyby zaprezentować te kolumny w połączeniu z high-endową elektroniką, na tle high-endowych kolumn (nie, to nie jest żart!). Jestem przekonany, że wielu audiofilów przekonanych o nieporównywalnie wyższej klasie tych drugich mogłoby zweryfikować swoją opinię, robiąc przy tym nietęgą minę. O ile jeszcze kilka lat temu dałbym się „pokroić”, głosząc tezę, że na tym pułapie cenowym zdecydowanie lepiej dołożyć 5 tysięcy złotych do kolumn niż do elektroniki, o tyle dziś – po przesłuchaniu między innymi tych właśnie kolumn – w żadnym wypadku bym tego nie zrobił. Obawiam się wręcz, że zainwestowanie tejże (przykładowej, ale nieprzypadkowo wybranej) kwoty we wzmacniacz i źródło przyniosłoby większe korzyści. Music Style 900 są bowiem na tyle dobrymi kolumnami, że w towarzystwie wzmacniacza za 2500 zł ukażą jedynie część swojego potencjału. Naprawdę warto sparować je z czymś drogim – choćby dla ogólnego rozeznania przedzakupowego."

@JaZz ustosunkuje sie jutro.

Edytowano przez jsp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jsp napisał:

Ponizej cytat z recenzji AV nt. prekursora auror czyli music style 900:

"To, co potrafią pokazać Heco Music Style 900 w optymalnych warunkach, mogłoby posłużyć za lekcję pokazową w dobrych salonach audio, które zechciałyby zaprezentować te kolumny w połączeniu z high-endową elektroniką, na tle high-endowych kolumn (nie, to nie jest żart!). Jestem przekonany, że wielu audiofilów przekonanych o nieporównywalnie wyższej klasie tych drugich mogłoby zweryfikować swoją opinię, robiąc przy tym nietęgą minę. O ile jeszcze kilka lat temu dałbym się „pokroić”, głosząc tezę, że na tym pułapie cenowym zdecydowanie lepiej dołożyć 5 tysięcy złotych do kolumn niż do elektroniki, o tyle dziś – po przesłuchaniu między innymi tych właśnie kolumn – w żadnym wypadku bym tego nie zrobił. Obawiam się wręcz, że zainwestowanie tejże (przykładowej, ale nieprzypadkowo wybranej) kwoty we wzmacniacz i źródło przyniosłoby większe korzyści. Music Style 900 są bowiem na tyle dobrymi kolumnami, że w towarzystwie wzmacniacza za 2500 zł ukażą jedynie część swojego potencjału. Naprawdę warto sparować je z czymś drogim – choćby dla ogólnego rozeznania przedzakupowego."

@JaZz ustosunkuje sie jutro.

Szkoda ze nie ma opisu kef przez tego samego recenzenta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaZz A700 gra lepiej niz MS900, MS900 mial podkreslone skraje pasma, a dzwiek z A700 jest bliski neutralnemu.

Powtarzam tu i owdzie do znudzenia, ze gra caly tor audio wlacznie z kablami i zasilaniem. Tzn. jesli ktos porownuje kolumny X i Y podlaczone do wzmacniacza typu wspomniana tutaj yamaha as701 i gra np. z chromecasta to nie moze dokonac ich rzetelnej oceny, co najwyzej moze je zestawic w tych budzetowych warunkach. W zadnym wypadku nie oznacza to, ze jezeli wtedy kolumny Y, ktore przykladowo sa trzykrotnie drozsze niz X, wypadna lepiej to obiektywnie sa lepszym produktem. Moze sie okazac, ze po podlaczeniu do zdecydowanie lepszego toru X wypadnie znacznie lepiej niz Y, czyli X ma zdecydowanie wiekszy potencjal, ktory po prostu wczesniej byl zamaskowany przez reszte sprzetu, ktora tworzy przeciez jedna calosc.

W audio pieniadze niekoniecznie graja, tzn. drozej nie zawsze oznacza lepiej. Niezaleznie od ceny zestawu sa udane kompozycje i kompletne porazki.

W Aurorach drzemie olbrzymi potencjal, o czym zreszta pisal tez cytowany przeze mnie redaktor. Najlepiej graja zestawione ze wzmacniaczem lampowym w topologii SE opartym na lampach EL34 lub 300b, wedle preferencji. Nie mozna przy tym zapomniec o adekwatnym zrodle. Z moich doswiadczen wynika rowniez, ze calosc potrafi niezle zepsuc jeden zle dobrany kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tak na prawdę zarówno Kefy q750 jak i Heco Aurora 700 zagrają bardzo dobrze z Yamahą as701. Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter brzmienia to Aurora 700 mogą bardziej przypaść Ci do gustu. Kefy q750 to szybszy i lepiej kontrolowany bas oraz większa przestrzeń z nieco mocniejszą górą pasma. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam oczywiście na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal40 Za duzo zmiennych, nie wiem jaka jest reszta toru, a nawet gdybym wiedzial to pozostaje jeszcze kwestia akustyki. Ten sam zestaw w innych warunkach zagra inaczej.

Naczelna zasada to ufaj wlasnym uszom, a wszystko inne traktuj raczej jako sugestie niz pewnik. Moglbym doradzic kabel, ale najpierw musialbym wiedziec co chcialbys zmienic w brzmieniu. Na start wyprobuj Chord Clearway, to dobry punkt wyjscia, ale pamietaj zeby dobrze wygrzac wszystkie elementy toru i dopiero wsluchuj sie w muzyke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...