Skocz do zawartości

Budżetowe słuchawki ze słyszalną gitarą basową


Recommended Posts

Witam, wszystkich.

Jestem fanem gitary basowej i przysłuchaniu muzyki koncentruję się głównie na słuchaniu linii gitary basowej. Słucham rocka progresywnego i progmetalu.

Słucham na kilkunastoletnim komputerze ze zintegrowana kartą i ze słuchawkami Panasonic RP-HT 161.

Chciałbym choć minimalnie polepszyć słyszalność w utworach gitary basowej. Dysponuję kwotą  ok 350 zł ( max 400 zł ). Z różnych względów głośniki odpadają, zostają tylko słuchawki.

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:

1. Dragonfly black + te słuchawki co mam

2. Jakieś lepsze słuchawki - szczególnie myślę o ISK HD9999 lub Encore Rockmaster OE

Które rozwiązanie może sprawić, że gitara basowa będzie lepiej słyszalna w utworach ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym raczej na Encore Rockmaster OE ze względu na ich wysoką skuteczność, w przypadku korzystania z układu wbudowanego w komputer. Myślę że nawet do tych słuchawek dobrze by było użyć przynajmniej wzmacniacz słuchawkowy. Dragonfly black nie dysponuje zbyt dużą mocą. Do podłączenia bezpośrednio słuchawek lub do Dragonfly black dobrze mogą sprawdzić się słuchawki dokanałowe o wysokiej skuteczności np. JadeAudio (FiiO) EA3 o bardzo nisko i dość równo schodzącym basie. Do słuchawek wokułuszonych i nausznych warto zaopatrzyć się w np. taki wzmacniacz słuchawkowy: https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html. W przypadku muzyki której słuchasz możliwość uzyskiwania wysokich poziomów głośności wydaje się bardzo potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...