Skocz do zawartości

Dobór amplitunera


Endjru

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Zdecydowałem się na na wymianę kina domowego. W związku z ograniczoną dostępnością amplitunerów w obecnym czasie , zacząłem od kolumn. Wybór padł na Pylon Pearl 27 ( przednie + centralny ).

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera do tych kolumn, budżet max 4000 tyś. Ważnym elementem jest możliwość bezprzewodowego podłączenia małych głośników efektowych. W niedalekiej przyszłości, również zakupię gramofon ( budżet 1500- 2000 ). Na gramofonie będą odtwarzane w większości płyty wyprodukowane w latach 70 i 80 ( w dobrym stanie ).

Zestaw będzie umieszczony w pokoju 25 m2. Muzyka ( głównie pop, rock ) 60%, film 40%.

Proszę o Wasze opinie i pomoc w wyborze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ze wskazanymi głośnikami, ciekawym wyborem może być najnowszy model Yamaha RXV6a https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v6a.html - na pokładzie masz wszystko co jest dziś potrzebne oraz dostajesz nie zły dźwięk w stereo.

-dysponujemy pojedynczymi sztukami, więc mógłbyś do nas przyjechać i posłuchać :) Jeżeli zgłaszasz chęć, to napisz na priv :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Polecam rozważyć jako kolumny frontowe model Pearl 25, które brzmią po prostu pełniej niż 27. Spokojnie zagrają w pomieszczeniu 25m2. Jeśli zależy Ci na bezprzewodowym połączeniu tylnych głośników to Yamaha RX V6a byłaby dobrym rozwiązaniem. W przyszłości będziesz mógł wykorzystać głośniki MusicCast 20 jako tylne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Yamaha daje ci możliwość podłączenia bezprzewodowych tyłów jak na razie.

I muszą to być kolumny od nich. Modele MusiCCast.

Więc model 6A. Na razie jest oferowany tylko z kolumnami więc na solo poczekasz.

Chyba że jednak poprowadzisz kable na tyły i kupisz resztę do pylona. Wówczas Denon X 2700 powinien być wcześniej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto ale modelu 685 nie ma już szans abyś dostał. Jesli tak to będzie jakiś mocno wyeksploatowany model z długiej ekspozycji.

Więc tu nie chodzi o to czy warto dokładać. Po prostu wcześniej złapiesz 6A a i tak na niego poczekasz.

Budujesz kino w małym budżecie. Po co Ci gramofon? Ile będziesz miał tych płyt? Kolekcja płyt wyjdzie cie tyle co ten system kinowy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed samymi świętami na tymże portalu pojawiła się Yamaha 685 za...2100. w święta nie chciałem ludziom tyłka zawracać...i to był błąd bo po już było...po rybach....a taka kwota za ten sprzęt zwłaszcza teraz to "prawie promocja" zwłaszcza że zdaje się był jeszcze na gwarancji trochę. Czasem można już upolować Yamahę 1080 w miarę rozsądnych pieniądzach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2021 o 08:28, S4Home napisał:

Nie wiem czy warto ale modelu 685 nie ma już szans abyś dostał. Jesli tak to będzie jakiś mocno wyeksploatowany model z długiej ekspozycji.

Więc tu nie chodzi o to czy warto dokładać. Po prostu wcześniej złapiesz 6A a i tak na niego poczekasz.

Budujesz kino w małym budżecie. Po co Ci gramofon? Ile będziesz miał tych płyt? Kolekcja płyt wyjdzie cie tyle co ten system kinowy.

Piotr

Teraz już wiem, ze 685 nie znajdę, wiec cierpliwie poczekam na 6A:)
Mam kolekcje około 200 winyli. Dlatego przy zmianie kolumn, pomyślałem o wymianie gramofonu na lepszy, bo teraz mam budżetowy za 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...