Skocz do zawartości
TomekN

Ban, pożegnanie i podziękowania

Recommended Posts

Kilka dni temu dostałem tzw. "bana" (czasowe wykluczenie z forum) za udział w dyskusji o streamerach.
Bo na początku było zaskoczenie, potem irytacja, potem refleksja, a na końcu wdzięczność (!) 🙌
Nie miałem wcześniej możliwości ustosunkować się do tego zdarzenia, dlatego czynię to dopiero teraz, mam nadzieję - we właściwym miejscu forum.

1. Zaskoczenie
Większość postów w oryginalnym wątku została pokasowana, ale chciałbym mieć prawo do wyjaśnienia, że żadna moja wypowiedź w tymże wątku nie była "SPAMem", nie robiła "zamętu" i nie "rozbijała" wątku. Wypowiadałem się tam wyłącznie w temacie różnic pomiędzy streamerami. To jest moja kluczowa wypowiedź, która niczego nie przesądzała, a jedynie poddawała pod rozwagę fakty oraz wyrażała moją opinię (z zaznaczeniem: "w mojej ocenie" - zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami administracji). W pewnym momencie włączył się @audiowit, który przedstawił swoje wrażenia odsłuchowe z różnych transportów, kończąc swoją wypowiedź apodyktycznym stwierdzeniem: "Jeśli ktoś Ci mówi, że streamer grają tak samo, daruj sobie dyskusję z nim." Ponieważ wypowiedź ta dyskredytowała nie tyle moją opinię, co po prostu moją osobę, to pozwoliłem sobie na ripostę jednym zdaniem: "Jeśli ktoś mi mówi że streamery grają inaczej, to proszę tę osobę o jakieś dowody." Moja wypowiedź nie dyskredytowała nikogo, a jedynie przedstawiała skuteczną metodę ustalania stanu faktycznego w sytuacjach mało prawdopodobnych różnic.

I w tym momencie @audiowit wpadł w jakaś furię... 🤷‍♂️ Najpierw wrzucił film YT "Twierdzę kategorycznie że to jest osioł!", który po pierwsze nie był w żaden sposób związany z tematyką wątku (offtop, rozbijanie wątku), a po drugie miał na celu mi ubliżyć. Nie dałem się tym sprowokować i jedynie zgłosiłem jego post do moderacji jako obraźliwy i offtopowy. Tymczasem @audiowit kontynuował swoją ofensywę ("Idź stąd! Czy mam Ci to dosadniej powiedzieć?!", itd).

No i doczekałem się reakcji moderatora.... która ku mojemu zaskoczeniu była następująca:

Dnia 13.04.2021 o 22:28, RoRo napisał:

SPAM właśnie się skończył... i nie tylko

W tej chwili duża ilość postów jest wyłącznie na sporne tematy i mnjej lub bardziej widoczne zaczepki. Forum było i nadal ma być miejscem spokojnym i odprężającym i służyć normalnej wymianie poglądów-a tutaj mamy kilka osób które konsekwentnie robią zamęt. Nie chodzi o to, że nie można dyskutować-ale gdy takie osoby notorycznie rozbijają wątki i denerwują większość aktywnych użytkowników-to niestety coś jest nie tak..

Niniejszym TomekN zaczął kolejne wakacje.. i  żegnamy osobę,  która opacznie rozumie kategorię "Przyjaciel forum"

Zaskakujące było to, że @RoRo:

  • zdawał się nawet nie pochylić nad analizą kto faktycznie stosował zaczepki i spokojną dyskusję próbował zamienić w kolejną awanturę
  • wprost zasugerował się stwierdzeniem wyrażonym przez @audiowit, że rzekomo zamieszczam jakiś "SPAM" (hę ??) i to ja rozbijam wątek...
  • pokasował wszystkie agresywne posty audiowita, nie udzielając mu (przynajmniej publicznie) nawet najmniejszej reprymendy 😳

Reakcja Roro była zaskakująca też dla innych osób, którym dziękuję za odwagę w wyrażaniu swojego zdania: JohnDoe, Kenobi. Ale chyba najtrafniej sytuację podsumował "głos rozsądku tego forum", czyli Kraft:

Dnia 14.04.2021 o 10:25, Kraft napisał:

Tak tylko napiszę dla potomności. Podobnie jak kilku innych kolegów nie mogę nie zauważyć, że administracja jest bardzo elastyczna w rozumieniu zwrotu "notorycznie rozbijają wątki". Pewne przejawy trollowania, ubliżania, wyśmiewania pozostają przez administrację niezauważone. Inne, nawet bardziej wątpliwe, kończą się banem. Zależy kto, kogo i w jakim temacie. Jednym wolno wszystko. Innym mniej. Myślę, że właśnie ta skrzywiona optyka i przymykanie oka jest jednym z powodów złej atmosfery na forum. Ale komu ja to mówię...

2. Irytacja
Całkowicie podzielam tę ocenę i z tego powodu zaskoczenie przeszło w irytację. Jakiś czas temu napisałem kilka swoich refleksji o branży audio, m.in. że "waga obiektywnych ocen w audio będzie sukcesywnie rosnąc". Uważam, że walka środowiska audiofilskiego z opiniami audio-obiektywistów będzie się stawać tu i w innych miejscach coraz bardziej nieskuteczna i daremna. Audiofile (zwłaszcza ci radykalni) mogą z tego powodu przeżywać światopoglądowy kryzys i "denerwować się"… ale litości! Dlaczego to denerwowanie się nie może przebiegać w sposób cywilizowany, zgodnie z regulaminem forum i wytycznymi administracji, bez przelewania swoich frustracji na forum???

A tak już przy okazji, bardzo spodobała mi się wypowiedź Dzika w innym wątku o różnicach pomiędzy transportami, którą pozwolę sobie tu zacytować. W tego typu dyskusji tradycyjnie już pojawiła się kwestia wagi pomiarów i ocen obiektywnych w stosunku wartości poznawczej odsłuchu. A jak mowa o pomiarach, to (tradycyjnie już) były podśmiechujki z ASR, na co @Dzik zareagował tak:

Dnia 16.04.2021 o 11:37, Dzik napisał:

Misją ASR, jeśli już, jest zdemitologizowanie Hi-Fi i wyjście naprzeciw miłośnikom dobrego brzmienia, których niekoniecznie stać na wydatki rzędu dziesiątków tysięcy. To oczywiście boli audiofilów, którym bardziej zdroworozsądkowe podejście do audio odbiera prestiż, poczucie wyjątkowości, a także obrazuje, że wydatki na super drogie kable, listwy, inne gadżety są zbędne. Stąd całkowita negacja obiektywnego podejścia i powtarzanie absurdalnych tez, że sprzęt audio można oceniać wyłącznie na słuch i że tylko najdroższe komponenty przełożą się na dobre brzmienie.

3. Refleksja
Przebywając na wygnaniu miałem okazję spojrzeć na wszystko z dystansu. Dwie powyżej zacytowane wypowiedzi wydają mi się najbardziej trafnymi diagnozami sytuacji na forum. Gdyby administracja traktowałaby wszystkich jednakowo i skupiała się na pilnowaniu formy dyskusji (tak jak obiecywała w oświadczeniu), a nie na pilnowaniu bliżej nieokreślonej atmosfery oraz ochronie określonych racji, dogmatów, czy osób - to byłoby to bardzo fajne miejsce na krajowym rynku audio. Wtedy forum byłoby nie tylko spokojne i odprężające, ale też miejscem wielu pouczających dyskusji, które mogłyby trwale przyciągnąć nowych użytkowników (do tego jeszcze wrócę). No chyba, że administracji chodzi wyłącznie o spokój i dobre samopoczucie pewnej grupy osób, aby mogli poklepywać się po plecach za to co kupili, usłyszeli lub napisali. Może forum wyrosło na takich fundamentach i administracja chce je w takiej formule utrzymać - nie wiem.

Wiem natomiast, że nie jest to już miejsce dla mnie. Jestem w stanie czytać każde wrażenia brzmieniowe Piotrka z @S4Home (że coś brzmi jasno, ciemno, muzykalnie, rozdzielczo, itd - słownik nie ma końca). Jestem w stanie czytać kolejne rozdziały z już 20-letniej podróży po audio @tomek4446 (ilustrowane, koloryzowane). Jestem w stanie czekać w nieskończoność, aż @MariuszZ zrobi w końcu jakiś ślepy test, zamiast obszernie opisywać niesłyszalne dla ucha zakłócenia. Jestem NAWET w stanie powstrzymywać się od podśmiechujków z tego, co potrafią "usłyszeć" @audiowit i @Bogusław Kożyczkowski 🙂 Ale stosowania agresji instrumentalnej wobec osób z obiektywnym podejściem do audio, zarówno przez administrację tego forum jak i wybranych użytkowników - już nie zniese. To dla mnie o jeden most za daleko.

Dlatego podjąłem decyzję o zaprzestaniu aktywnego korzystania z tego forum. Konta usuwać nie będę, bo czasami pewnie jeszcze zajrzę zobaczyć, czy kable nadal grają 😉. Natomiast nie zamierzam już brać aktywnego udziału w dyskusjach, na takich warunkach jakie tu stworzono. Być może niektórzy audiofile właśnie polecieli do lodówki po szampana 😁 bo teraz znowu wszystko będzie mogło brzmieć inaczej - transporty, DACi, listwy zasilające, kable głośnikowe, interkonekty, a nawet kable cyfrowe 😉😁. Chociaż kto wie... może ziarenko wątpliwości u niektórych subiektywistów zostało zasiane... 😜

4. Podziękowania
Przed wszystkim chciałbym podziękować @RoRo. Co prawda opatrznie (nomen omen) zrozumiałeś moją wypowiedź o "Przyjacielu forum" , bo była ona ironicznym żartem... 😉 Ale swoim banem podarowałeś mi coś cennego - odzyskanie sporej ilości wolnego czasu, którą z pewnością mam jak zagospodarować! 😁🙌.

Poza tym chciałbym podziękować wielu osobom ze zdroworozsądkowym podejściem do audio - za wspólny udział w dyskusjach oraz Wasz wkład w informacje zawarte na tym forum. Może kiedyś jeszcze (mam nadzieję!) nasze drogi się skrzyżują. Nadal pozostaję na forum ASR gdzie warunki uczestnictwa bardziej mi pasują, a być może skręcę też jakaś grupę na fb, która byłaby swoistą "strefą zdemitologizowaną" w języku polskim. Ale nie obiecuję, bo na razie cieszę się wolnym czasem 😅

Pozdro!

PS. Przedwczoraj zamówiony R2c w końcu do mnie dotarł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TomekN - tutaj nigdy nie było moderacji która jest obiektywna. Wielokrotnie o tym pisaliśmy, ale nigdy nie doczekaliśmy sie jakiejkolwiek refleksji ze strony administracji. Lokalny góru może pozwolić sobie na ataki personalne, wyśmiewanie adwersarza itp. Nigdy nie został nawet upomniany. Tak, to forum ma być polem bajek i mitów, przecież jest pięknie prawda? A jak wykosi sie wszystkich "obiektywistów" to będzie już audionirwana 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek, przecież całe to audio to tylko hobby i zabawa. Nie napinaj się tak, jakbyś miał do spełnienia misję ratowania świata, bo nie warto. Słuchaj muzyki i baw się dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, TomekN napisał:

Ale stosowania agresji instrumentalnej wobec osób z obiektywnym podejściem do audio, zarówno przez administrację tego forum jak i wybranych użytkowników - już nie zniese. To dla mnie o jeden most za daleko.

TomekN, naprawdę nie ma co rozdzierać szat.

Jako osoba, która nie znosi religii, prawicy, lewicy, teorii spiskowych i innych, już dawno wyrobiłem sobie dystans do świata – nie dlatego, że jest to dobre, tylko dlatego, że jest to konieczne. Inaczej zostałbym persona non grata wszędzie, nawet przy szerszym rodzinnym stole czy w przybytku cateringowym, z którego korzystam, a w którym wisi plakat antyszczepionkowców.

Jak zaoferujesz jakiejś przyjaznej społeczność, która ma swoje wierzenia, racjonalną polemikę, to zostaniesz z uśmiechem, ale zdecydowanie odprowadzony do wyjścia, a potem dostaniesz kilka kopów, jeśli uda się to zrobić tak, żeby nikt nie widział.

Tak było, jest i niestety najprawdopodobniej będzie, bo tak działa świat. Bzdurne wierzenia są dla ludzi ważne, bo spajają ich w grupy/społeczności, zresztą m.in. w tym celu je wymyślono. Tak więc wrzuć na luz i nie angażuj się za mocno.🙂

Edytowano przez Dzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TomekN, to Twój punkt widzenia.

Jeśli chodzi o filmik, to dotyczył on sytuacji. Nie zrozumiałeś jej absurdu bo wygląda na to, że jesteś megalomanem i skrajnym egocentrykiem. Nie dociera do Ciebie nic co nie jest związane z Tobą lub Twoimi teoriami. 

Dzięki Tobie dostało bana kilka wartościowych osób z tego forum. takiej ilości skarg na cały świat jeszcze nie widziałem. Świat się do Ciebie nie nagnie.

Ja żegnam Cię bez żalu. Pierwszy post, który napisałeś był już sygnałem, że należysz do jakiejs sekty lub należysz do tych, którzy nie chcą rozmawiać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, TomekN napisał:

PS. Przedwczoraj zamówiony R2c w końcu do mnie dotarł!

Miłego oglądania 👍🙂 Co do Twoich wakacji, cóż, jesteś po prostu niewygodną osobą, ale chyba zdajesz sobie z tego sprawę 😉 Fajnie, że taka osoba pojawiła się na forum, i mam nadzieję, że będzie więcej tego typu jednostek, a mniej bajkopisarzy i poetów od siedmiu boleści.

17 minut temu, audiowit napisał:

Pierwszy post, który napisałeś był już sygnałem, że należysz do jakiejs sekty

Sekty "technikofilów" 😁 Jest jeszcze ta druga, znacznie groźniejsza - https://nonsa.pl/wiki/Audiofil

🤣

Edytowano przez Adi777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TomekN masz swoje zdanie wychodzi na to że co niektórym osobom z tego forum to nie pasowało.

Jednak to tylko hobby wyluzuj trochę, odpoczniesz i wrócisz 😉 

Znam dwa takie przypadki że osoby powróciły po jakimś czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TomekN napisał:

Zaskakujące było to, że @RoRo:

  • zdawał się nawet nie pochylić nad analizą kto faktycznie stosował zaczepki i spokojną dyskusję próbował zamienić w kolejną awanturę
  • wprost zasugerował się stwierdzeniem wyrażonym przez @audiowit, że rzekomo zamieszczam jakiś "SPAM" (hę ??) i to ja rozbijam wątek...
  • pokasował wszystkie agresywne posty audiowita, nie udzielając mu (przynajmniej publicznie) nawet najmniejszej reprymendy 😳

 

Jeśli było w tej sytuacji coś zaskakującego, to jedynie pokasowanie agresywnych wpisów audiowita. Wcześniej się to nie zdarzało. Poza tym klasyka gatunku. Audiowit i RoRo to zgrany duet. Jeden wpada zrobić zadymkę, a drugi zamyka wątek lub banuje adwersarza. Ale uszy do góry. Historia uczy, że posiadanie resortów siłowych i siepaczy niekoniecznie gwarantuje sukces.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, Adam Wesolowski napisał:

A ja mam pytanie do autora wątku: jest jakiś sposób, że się wypisać z tego forum, bo już szukam od jakiegoś czasu i nie mogę znaleźć?

Napisz tu 

Lub na pw do redakcja audio, RoRo 

 

Btw. Ja płakać, za Tomkiem nie będę. User od początku niepotrzebnie wchodził z butami do wielu, wątków.  Wyśmiewał innych użytkowników, a teraz wybiela się ostanim tematem z jego udziałem, gdzie może kontrolował się bardziej niż zwykle. Jak można tego nie widzieć? 

Każdy może mieć swoje zdanie, ale każdy też musi umieć je wyrazić w sposób kulturalny i nie w prawie każdym nowym wątku założonym przez nowego użytkownika który po prostu chciał polecenia sprzętu. Po wpisach Tomka zaczynała się jazda - nie obchodzi mnie kto miał rację. Tomek ją prowokował. 

Jest teraz jakiś temacik o źródle i tam sobie możecie wojować IMO i nawet przez 500 stron. Byle z kulturą. 

Papatki TomekN 👋 

Edytowano przez JaZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kubakk napisał:

Nie wiem ile autor tematu ma lat ,ale więcej jak 15 umysłowo nie daje ;) bez obrazy :P 

PS: ładne przedszkole tu widzę

Właśnie takie zachowania i wypowiedzi, na które stale przymyka oko administracja, są jednym z powodów mojego odejścia z tego forum.
Powstrzymam się od riposty, bo skoro osoba prezentująca taki poziom jest "pod ochroną", to znowu mógłbym dostać bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z reguły, ludzie przestają się udzielać na forum w ciszy, a tu post-rozgoryczenie co niestety pokazuje prawdziwą osobowość Tomka.

Cytat

Jestem NAWET w stanie powstrzymywać się od podśmiechujków z tego, co potrafią "usłyszeć" @audiowit i @Bogusław Kożyczkowski 🙂 Ale stosowania agresji instrumentalnej wobec osób z obiektywnym podejściem do audio, zarówno przez administrację tego forum jak i wybranych użytkowników - już nie zniese. To dla mnie o jeden most za daleko.

Ja napiszę ... NAWET jest mi Ciebie żal, to forum jakoś dotychczas przetrwało bez Twojego obiektywizmu i wiem, że bez Ciebie też sobie poradzi. Twoją mową narobiłeś sobie mocny brak sympatii ze strony innych, teraz czujesz się urażony, ale zapomniałeś jak ty obrażałeś innych od patologii. Miej jaja i odejdź z honorem bez skamlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

post-rozgoryczenie co niestety pokazuje prawdziwą osobowość Tomka

NAWET jest mi Ciebie żal

Miej jaja i odejdź z honorem bez skamlenia

No i po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Z reguły, ludzie przestają się udzielać na forum w ciszy, a tu post-rozgoryczenie co niestety pokazuje prawdziwą osobowość Tomka.

Ja napiszę ... NAWET jest mi Ciebie żal, to forum jakoś dotychczas przetrwało bez Twojego obiektywizmu i wiem, że bez Ciebie też sobie poradzi. Twoją mową narobiłeś sobie mocny brak sympatii ze strony innych, teraz czujesz się urażony, ale zapomniałeś jak ty obrażałeś innych od patologii. Miej jaja i odejdź z honorem bez skamlenia.

@TomekN
miej jaja i nie daj sie sklamsic przez woodoo szamanow audio, zostań i tep tę ciemnotę ile się da bo to forum nigdy ze sredniowiecza nie wyjdzie. Przeciez to wwzystko po to by usunac z forum osoby nieporzadane, nie popierających ich opinni, jak sie nie ma kontr  argumentów do dyskusji to sie stosuje obelgi , presje i zagrywki polityczne . Nie daj sie, nie poodawaj sie.

Edytowano przez Kenobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kenobi jak rycerz na białym rumaku 😆😆😆. Do broni bracia do broni.... Ciekawe czemu w takiej ciemnocie się obracacie? Na Audiostereo was napewno docenią za wasze poglądy i przekonania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
48 minut temu, Kenobi napisał:

nie daj sie sklamsic przez woodoo szamanow audio, zostań i tep tę ciemnotę ile się da bo to forum nigdy ze sredniowiecza nie wyjdzie

Z czego może wynikać to, że osoby którym ,, wszystko gra tak samo'' poczuwają się do jakiejś misji i nie potrafią uszanować odmiennej opinii innych forumowiczów, ale muszą od razu ,, tępić ciemnotę ile się da''? Nie można kulturalnie rozmawiać i dzielić się naszymi doświadczeniami?

Nie mam pojęcia co ja i wielu innych Ci zrobiło i jakim prawem nazywasz nas publicznie ciemnotą?!

Jeśli Twoim zdaniem to forum tkwi w średniowieczu to ktoś Cię zmusza do obecności tutaj?

Edytowano przez HQ150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, HQ150 napisał:

Z czego może wynikać to, że osoby którym ,, wszystko gra tak samo'' poczuwają się do jakiejś misji i nie potrafią uszanować odmiennej opinii innych forumowiczów, ale muszą od razu ,, tępić ciemnotę ile się da''?

Po co ta obłuda? Ani nie ma tu osób, którym "wszystko gra tak samo", ani ludzie, którym "wszystko gra" nie są w niczym lepsi, co widać nawet w tym temacie. TomekN mógł czasem przeciągać strunę (choć nie tak jak ja) uporem i ugrzecznioną ironią, ale nigdy nie był chamski czy pogardliwy. Po prostu niektórych wkurzało w nim to, że nie potrafili mu merytorycznie odpowiedzieć kontrargumentem na argument, dlatego zamiast tego zaczynali dyskusję o dyskusji i prowokowali kary dla innych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
52 minuty temu, HQ150 napisał:

Z czego może wynikać to, że osoby którym ,, wszystko gra tak samo'' poczuwają się do jakiejś misji i nie potrafią uszanować odmiennej opinii innych forumowiczów, ale muszą od razu ,, tępić ciemnotę ile się da''? Nie można kulturalnie rozmawiać i dzielić się naszymi doświadczeniami?

Nie mam pojęcia co ja i wielu innych Ci zrobiło i jakim prawem nazywasz nas publicznie ciemnotą?!

Jeśli Twoim zdaniem to forum tkwi w średniowieczu to ktoś Cię zmusza do obecności tutaj?

Jakie innej opinii ? Że ziemia jest płaska? Ciemnota to grupa której się kiwnąć palcem nie chce aby coś zrobić , poeksperymentować, pozostają przy swoim jedyny słusznym argumencie "JA słyszę". A każda mądrość nie jest niczym poparta oprócz powielanymi zaczytanymi tekstami. To są Janusze od regulacji gaźników na słuch w dobie komputerowego sterowania wtryskiem. Nie przeszkadza mi że się się wymieniają wiedzą jaki wzmacniacz lampowy , tranzystorowy starego typu jak brzmi i w czym jest lepszy. Ale niech nie przypisują tych samych opini do nowoczesnego sprzętu.

Hi Fi oznacza jedno, WYSOKA WIERNOSC. I sprzęt aktualnie przekroczył możliwości rozróżnienia, przynajmniej tak mi się wydaje, ale jak na razie mimo kilku propozycji ślepych testów nikt mi ni odpisał, to się nazywa właśnie "brak jaj". NAD vs CA vs Yamaha sprzed 20 lat to nie to samo co NAD vs CA vs Yamaha z najnowszej linii produkcyjnej. Producenci już dawno wprowadzili technikę pomiarową i badają sprzęt przed wprowadzeniem do produkcji aby ich sprzęt grał możliwie z wysoką wiernością. A ciemnota nadal swoje klepie i powtarza w koło te same formułki. Przez takie osoby byłem bliski zakupu sprzętu który grałby dobrze ale nie do końca spełniał moje wymagania. To że czekałem na kolumny ponad miesiąc oszczędziło mi trochę makulatury.

Czemu jestem na forum ? Było pierwsze które natrafiłem, potrzebowałem wiedzy, i tą wiedzę uzyskałem, niestety przesiewając bzdury na które co chwilę napotykam. Są jednak osoby pomocne, i są też takie z którymi da się podyskutować aby potem wyciągnąć z tego nową wiedzę. Od pewnego czasu już zlewam i przestałem wdawać się w długie dyskusje. Ale właśnie ktoś został wygryziony z forum przez spiski , kolesiostwo, cwaniactwo, nadmiar władzy, nie wiem jak to nazwać. Dlatego postanowiłem jeszcze raz wyrazić swoją opinię.

@TomekN nie daj się ciemnocie wynieść na taczkach , bardzo ceniłem wiedzę i linki które wklejałeś.

 

Edytowano przez Kenobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Kenobi napisał:

Jakie innej opinii ? Że ziemia jest płaska? Ciemnota to grupa której się kiwnąć palcem nie chce aby coś zrobić , poeksperymentować, pozostają przy swoim jedyny słusznym argumencie "JA słyszę". 

Tu się tylko odniósł. Jak twierdzisz że ludzie którzy odsłuchali kilkaset zestawów w życiu którzy jeździli specjalnie często setki kilometrów by posłuchać jakiegoś sprzętu, którzy gdy jeszcze nie było internetu sami zdobywali wiedzę, uczyli się, czytali, zdobywali często słabo dostępne pisma są ciemnotą i są leniwi to nie mam pytań... Wiem że wielkim wyzwaniem jest obecnie zrzynanie tabelek z internetu i przeklejanie ich na takie forum by budować swoją markę, ale wielu z tych ciemnych ludzi jest dla mnie wzorem do naśladowania i wierzę im a nie przeklejaczom którzy w większości samo nigdy ślepego testu nie zrobili, a tak o nim trąbią...

To wasz klepanie o wierności jest mało warte bo nigdy jej nie uzyskacie w warunkach domowych, pierdzielenie o wierności odtwarzania gdzie większość z was panelu jednego na ścianie nie ma jest co najmniej zabawne. 

Jak Kenobi masz problem z szukaniem wiedzy w internecie to mogę Ci czasem coś wkleić jakiś fajny link :).

 

Edytowano przez Sanwing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sanwing napisał:

wierzę im a nie przeklejaczom

Tak w kwestii formalnej. A tym którzy opracowali tabelkę i ją oryginalnie opublikowali wierzysz? Czy może akt "przeklejenia" unieważnia dla Ciebie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dzik napisał:

Po co ta obłuda? Ani nie ma tu osób, którym "wszystko gra tak samo", ani ludzie, którym "wszystko gra" nie są w niczym lepsi, co widać nawet w tym temacie. TomekN mógł czasem przeciągać strunę (choć nie tak jak ja) uporem i ugrzecznioną ironią, ale nigdy nie był chamski czy pogardliwy. Po prostu niektórych wkurzało w nim to, że nie potrafili mu merytorycznie odpowiedzieć kontrargumentem na argument, dlatego zamiast tego zaczynali dyskusję o dyskusji i prowokowali kary dla innych użytkowników.

Nie napisałem ani słowa o autorze tego tematu. Odnosiłem się do chamskiej wypowiedzi @Kenobi

1 godzinę temu, Kenobi napisał:

To są Janusze od regulacji gaźników na słuch w dobie komputerowego sterowania wtryskiem.

A od kiedy można gaźniki regulować komputerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
10 minut temu, HQ150 napisał:

Nie napisałem ani słowa o autorze tego tematu. Odnosiłem się do chamskiej wypowiedzi @Kenobi

A od kiedy można gaźniki regulować komputerem?

Odkąd powstały komputery i sondy lambda dzięki którym można precyzyjniej wyregulować gaźnik.

Ale akurat mam na myśli silniki z komputerowo stertowanym wtryskiem które Janusze traktują tak samo jak silniki z gaźnikiem.

Edytowano przez Kenobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Utwórz nowe...