Skocz do zawartości

Salon 24 m2- budżet 10k - kino domowe


bolilolek

Recommended Posts

Witam,

Chcę zainwestować w kino domowe w poniższym salonie.

Skusiłem się na otworzenie nowego tematu po przeczytaniu zachwyconego DJtiger (speca od emot) :) - też tak chcę...

Budżet ok. 10k

Po wizycie w jednym sklepie zaproponowano mi w tym budżecie taki oto zestaw: Klipsch, RP-5000F, 500c, 500m, SPL-100 do tego amplituner Denon AVR-S650.

Salon ma ok 24m2.

Słuchane będzie rock, pop,  blues i oczywiście filmy w stosunku powiedzmy 50/50.

Pytanie do doświadczonych osób, czy jest to sprzęt odpowiedni na taki salon, rozmieszczenie, czy ten amplituner da radę ?

 

Może jakieś inne propozycję? Liczę na Waszą pomoc i finalnie na ofertę

 

Pozdrawiam

 

 

SALON.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Więc może tak - słuchałeś w ogóle tych proponowanych Klipsch'y? To jest brzmienie bardzo dynamiczne i do tego bardzo jasne, kolumny grające skrajami pasma. W kinie robią konkretną robotę, ale w muzyce nie każdemu to się podoba. Sam musisz sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie, jaki dźwięk preferujesz, a to możesz zrobić tylko i wyłącznie idąc na odsłuch ;) niech Ci włączą chociaż te Klipsche i skrajnie różnie brzmiące np. KEF z serii Q i już będziesz wiedział coś więcej. 

Co do konkretnej propozycji modeli, to absolutnie nie pchaj się w te RP-5000F, to jest niestety nieudana konstrukcja tego producenta i jeżeli mają być podłogowe, to minimum RP6000. Jeżeli kino ma dla Ciebie znaczenie, to nie oszczędzaj również na kolumnie centralnej, która jest jednym z najważniejszych kanałów w kinie - wraz z subwooferem, w przypadku którego również poszedłbym na Twoim miejscu w min. 12" przetwornik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli lubisz dynamiczne brzmienie z mocniejsza górą to zestaw, który zaproponował jakiś salon jest jak najbardziej w porządku. Zmieniłbym jedynie kolumny frontowe na RP6000f, które brzmią nieporównywalnie lepiej oraz amplituner na wyższy model s750h. 
Jeśli chciałbyś postawić na dynamikę to polecam w przypadku Denona S750h rozważyć zestaw Monitor Audio Bronze 500 + FX + Center + Klipsch SPL100. 

Spokojniejszy charakter brzmienia uzyskasz w przypadku Yamahy RX V6a + Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 + sub 30a. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Moim zdaniem RP 5000 to po prostu bardzo słabe kolumny nawet w kinie.

Jesli szukasz dzwieku jasnego, dynamicznego, takiego jak w kinie to opcja Denon S 750 albo niech będzie S 650 / X 1600 z Magnat Signature 505 czy Monitor audio Bronze 200 powinno ci podejść.

Z kolei jesli wolisz dzwiek spokojniejszy, łagodniejszy, z detalami w średnicy to Yamaha 6A + Heco Aurora 700 albo ELAC Debut Reference.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem, czyli dla laika bez odsłuchu nie ma sensu się za to brać.

Czy na odsłuch jesteście w stanie przygotować np 3 zestawy po 5k, 7k, 10k ? Aby usłyszeć różnice i mieć pojęcie o czym mówicie:) ?

Bo jeśli nie usłysze różnicy pomiędzy "7k a 10k " to nie ma co przepłacać :)

póki co najbliżej do S4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, mimo braków rynkowych dot. amplitunerów KD i tak na Twoim miejscu wybrałbym się na odsłuch kolumn, na jakimś wzmacniaczu stereo - w ramach testów, żeby przynajmniej określić sobie, jakiego mniej więcej brzmienia oczekujesz i będziesz poszukiwał. Jeżeli masz takowy salon "pod ręką", (a twierdzisz, że do @S4Home masz najbliżej), to ja nawet bym się nie zastanawiał, tam chłopaki zrobią Ci dobrze ;) każde takie doświadczenie przed ostatecznym podjęciem decyzji będzie na wagę złota. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bolilolek napisał:

Witam,

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem, czyli dla laika bez odsłuchu nie ma sensu się za to brać.

Czy na odsłuch jesteście w stanie przygotować np 3 zestawy po 5k, 7k, 10k ? Aby usłyszeć różnice i mieć pojęcie o czym mówicie:) ?

Bo jeśli nie usłysze różnicy pomiędzy "7k a 10k " to nie ma co przepłacać :)

póki co najbliżej do S4

Tak. Jesteśmy to wstanie zrobić. Z tym że teraz nie ma amplitunerów kina. Możemy ci podłączyć pod stereo.

13 godzin temu, Markcox napisał:

A ja, mimo braków rynkowych dot. amplitunerów KD i tak na Twoim miejscu wybrałbym się na odsłuch kolumn, na jakimś wzmacniaczu stereo - w ramach testów, żeby przynajmniej określić sobie, jakiego mniej więcej brzmienia oczekujesz i będziesz poszukiwał.

Dokładnie tak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wybór padł po odsłuchu na Monitor Audio Bronze 500, udało się je zakupić w dobrej cenie. Zestaw będzie w przyszłości rozbudowywany do 5.1.

Tylko mam teraz problem bo nie mam ich do czego podłączyć:) i jeszcze w domu ich nie słuchałem...

 

TV pożądny 4k 120hz, w przyszłości dojdzie pewnie PS5 i chyba tyle. 

Od amplitunera oczekuje dopasowania do sprzętu i możliwości strumieniowania muzyki z serwisów typu tidal itp.

 

Na wstępie proponowali s960, x1600, teraz wszyscy proponują 2700, albo chcą sprzedać jeszcze coś innego co maja :)

Czy możecie doradzić co mogłoby mi spasować? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...