Skocz do zawartości

ATMOS 5.1.2 - JAK TO U WAS GRA?


rafaell68

Recommended Posts

1 minutę temu, Tomasz Fałdrowicz napisał:

dzieki, o tych odbiciach nie slyszalem

W tych rozwiązaniach głośniki "Atmos" są skierowane ku górze, a "efekt" polega na odbicu się fali dźwiękowej od sufitu co ma dać w teorii niezapomniane wrażenia. Mina wielu zapewne jest bezcenna biorąc pod uwagę oczekiwania z tym związane. Ale sprawdzić możesz, może będzie dla Ciebie wystarczająco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z projektorem.

otoz, chce zakupic ten:https://allegro.pl/oferta/rzutnik-optoma-uhd38-4k-nastepca-uhd42-hdr-nowosc-10555480733 - ma on 2x hdmi

wiec lapa, po hdmi in do JBL a potem JBL hdmi earc do rzutnika. Tylko rzutnik nie ma nic wspolnego z earc. To jest jakis problem ? czy bedzie tu tez smigalo Atmos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2021 o 09:02, Tomasz Fałdrowicz napisał:

bede w ciagu 2 dni kupowac projektor (stary sie popsul) + soundbar JBL BAR 9.1.

Zalezy mi by miec dzwiek dolby atmos

No to juz zapomnij na etapie myślenia o tym. Jaki Atmos? Z czego?

 

21 godzin temu, Tomasz Fałdrowicz napisał:

wiec lapa, po hdmi in do JBL a potem JBL hdmi earc do rzutnika. Tylko rzutnik nie ma nic wspolnego z earc. To jest jakis problem ? czy bedzie tu tez smigalo Atmos?

Ale znowu? Jaki Atmos? Na czym?

Na tym JBL go nie ma.

Atmos to przynajmniej 5.1.2 a nie 9.1

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz Fałdrowicz napisał:

Mowisz, że producent wprowadza w błąd?

https://pl.jbl.com/JBL+BAR+9.1+TWS-.html

Atmos to głośniki w suficie, wszelkie inne rozwiązania to namiastka, naciąganie albo zwykłe oszustwo.  System 5.1.4 to 3 głośniki z przodu, 2 z tyłu, subwoofer  i 4 sufitowe. Gdzie to masz w tym wynalazku za 4,5 koła?

Edytowano przez Jurek5551
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zrobienia takiej jak to określiłeś „namiastki” w układzie 5.1.2 .

Tylko którą wybrać?

„Dolby Atoms Enabled”, tak to nazwali w instrukcji obsługi ampli. czyli dwa głośniki na kolumnach przednich.

Czy też, jako że będę robił ścianę za przednimi kolumnami mogę pociągnąć kable do góry pod przednie wysokie sufitowe.

Czy warto się trudzić i wkuwać kable czy też postawić głośniki na głośnikach? Które rozwiązanie bardziej się sprawdzi w efektach przestrzennych Waszym zdaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, A_C napisał:

kable do góry pod przednie wysokie sufitowe.

To nie pozycja dla Atmos 5.1.2. Sufitowe głośniki w tym układzie masz mieć bezpośrednio nad sobą, tylko delikatnie z przodu.

4 minuty temu, A_C napisał:

Czy warto się trudzić i wkuwać kable czy też postawić głośniki na głośnikach?

Warto się trudzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Szykuj za jednym zamachem  pod 6 Atmos , albo jeszcze lepiej tylko jeden nad głową , i 5 nad głośnikami dolnym  (pod Auro 3D ) w tej konfiguracji także bardzo dobrze słychać efekty Atmos .

Będę układał kamień tylko na jednej ścianie za przednimi głośnikami i tam będzie możliwość położenia kabli. Pozostałe kable muszą zaczekać do malowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade Runner  , Czerwone ogony , Mroczna wieża , Pixele , Salut 7 ...

Auro jest kodekiem dla muzyki , a jej w filmach jest od groma :)

Przy Atmos ,  czekasz ze wzrokiem w suficie , czy coś gra , brzmi , czy w ogóle działają :)

Na konfiguracji głośników pod Auro bardzo dobrze otworzysz  ścieżkę Atmos . Odwrotnie nie :(

Poza tym na kodeku , każdy koncert możesz upmixować do Auro . 

Mam 2 systemy ( Atmos 5.2.6 i Auro 11.2 ) 

 

1641049952206706087012.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72 dzięki za linka tylko patrząc w którą stronę to wszystko idzie, obawiam się, że A3D polegnie tak jak DTS:X ze względu na streaming. Tam jest tylko Dolby i nic więcej.

Taki Disney od Mulana nic na płycie nie wydał i reszta pójdzie raczej ich ścieżką. O ile nie zmieni się nic w biznesie to niestety ale zbyt różowo przyszłość się nie maluje, chociaż to wielka szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna płyta , kaseta magnetofonowa także miały zejść z tego świata. 

Na striming i pliki w tych formatach przyjdzie czas . Płyty UHD  także "umierają"  , ale nisza szuka "rodzynki" 

 

A , teraz zapraszam do słuchania Radio 357 :)

Powiem jeszcze raz , to jest kodek do muzyki , ale konfiguracja głośników wg wytycznych Auro sprawdza się w ścieżkach Atmos .

Nie każdy ma możliwość montowania głośników na suficie .  

Polecam spróbować w miarę możliwości 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maciek72 napisał:

Czarna płyta , kaseta magnetofonowa także miały zejść z tego świata. 

I odeszły. Korzystają obecnie ludzie głównie jako ciekawostka itp.

14 minut temu, maciek72 napisał:

Na striming i pliki w tych formatach przyjdzie czas .

Pytanie czy na pewno? Chciałbym usłyszeć lepszy dźwięk ze streamingu. HD byłby miły ale co z tego skoro nawet obraz jeszcze ma trochę drogi do przebycia.

 

15 minut temu, maciek72 napisał:

łyty UHD  także "umierają"  , ale nisza szuka "rodzynki" 

właśnie o płytach piszę. Niektóre tytuły już nie są na płytach wydawane w ogóle, innych u nas w kraju w ogóle nie uświadczysz :(

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2021 o 09:11, Tomasz Fałdrowicz napisał:

Mowisz, że producent wprowadza w błąd?

https://pl.jbl.com/JBL+BAR+9.1+TWS-.html

nie wprowadza w błąd.

Informuje.

Po raz kolejny wklejam.

Dnia 31.12.2021 o 09:06, S4Home napisał:

Atmos to przynajmniej 5.1.2 a nie 9.1

Więc producent nigdzie Ci nie określa Atmosa :)

W słowach to sobie go może wymieniać no bo kupił licencję.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę odrobinę ze swojego doświadczenia. Testowałem ustawnienie sufitowe głośników do Atmos. Najlepsze wrażenia uzyskałem, jak głośnik był odrobinę nad słuchaczem. Próbowałem na ścianie nad TV skierowane w stronę słuchacza, nieco przed TV skierowane w stronę słuchacza i prawie nad słuchaczem. Niestety z powodów praktycznych (i żony) musiałem pozostać przy opcji oddalenia głośnika i nakierowania go na słuchacza, jednak najlepiej, jeśli jest tuż nad. Gdy głośnika nie mamy nad głową, dźwięk się zlewa nieco z tym co dochodzi z frontów. Oszem, jest obszerniej, czuć, że dźwięk jest z góry, ale nie ma tego wow, przelatującego helikoptera nad głową, tylko czuć go gdzieś wyżej, ale wciąż z przodu.

Teraz przy okazji remontu będę przesuwał głośniki bliżej kanapy.

Co do źródeł. Wszystkie serwisy stramingowe mają mało efektów z góry. Najlepiej to słychać oczywiście na materiałach typu demo, jednak filmy ze ścieżką w Atmos z bluray fajnie brzmią.
Nie mam głośników dedykowanych do Atmosa - tylko płaskie podstawkowe przymocowane do sufitu.

Edytowano przez Rook
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za porady, naprawde biore je powaznie.

mam maly pokoj - jakies 20m2. Zdecydowalem, ze podwiesze 2 kolumny nad kanape (akurat to rog pokoju) - pod sufit albo w jego polowie bo akurat mam tutaj mozliwosc dowolna

do tego - oleje tego JBL. Poszukam czegos "lepszego". Duzo ludzi chwali samsunga  Samsung HW-Q950T 9.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma być scena , nie punktowość dźwięku . Wspomniany helikopter  ma scenę , natomiast wystrzał - to punkt 

 

Proszę poszukaj materiałów i zrób test na wiszących nad głośnikami dolnymi pod kątem 30* , wspomnianego helikoptera i wystrzał .

Sourand nie może być dominującym głośnikiem , to tło 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...