Skocz do zawartości

Używany AVR vs nowy


Dariusz Socha

Recommended Posts

                           Dali Optikon 6 i Bowers CM9, 

                          Canton Vento 896 vs KEF R700/R7, Elac 247

                          Dali Opticon 8, Bowers 703 S2, KEF Reference 203, monitor Audio GX300, Elac 249

Wracając do tych par Dali Opticon 6 wydaje mi się bezpieczną opcją, liczę na poprawę wysokich tonów, bardziej realistycznych talerzy, wokal tu jest bardzo ok, jeżeli z basem nie ma problemu i jest poprawa w stosunku do conceptów to powinno być ok, zależy mi na stopie perkusyjnej i gitarze basowej. Poza tym ma głośnik wysokotonowy wstęgowy, a te uważane są chyba za najbardziej efektywne. Piotr miałeś okazję posłuchać Opticon 6 MK2? Zmiana jest tylko wizualna, czy dźwiękowo tez coś poprawili?

Bowers Cm9 trochę ktoś zjechał za słaby bas, podobnie jak KEF R700, W KEF R7 jest poprawa? 

Canton Vento Reference 5.2 DC lub Canton Vento 896, w testach zbierają pozytywne recenzje, grają w całym paśmie poprawnie.

Monitor Audio Gold jednak poza budżetem a Silver.... hmm

optycznie (niestety to też trzeba brać pod uwagę) najbardziej podchodzą mi KEF i Dali Opticon, Elac mi nie podchodzi zupełnie, lubię czyste proste formy.

 

Temat powoli zmienia się na stereo ;) 

Ostatnio dużo słucham różnej muzyki, szukam utworów, w których można posłuchać sceny, instrumentów i z żalem stwierdzam, że bardzo dużo zależy jak dany utwór jest nagrany, Sara K. album "Water Falls" świetna rozdzielczość instrumentów, szeroka scena, Nils Lofgren również, a ta bardziej popularna muzyka często po prostu rozczarowuje. Czytałem, że spotyfi ma w tym roku wprowadzić HiFi podobnie jak Tidal.  

Chciałbym, żeby nowe kolumny sprawdziły się właśnie w słuchanej nie za głośno muzyce blusowo jazzowej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła, sprzęt przywieziony do domu. Okazja wykorzystana i padło ostatecznie na Canton Reference 5.2 DC (lakier srebrny połysk)

Grają jak na serie Reference przystało, kontrola basu świetna, bas dostępny w pełnym zakresie, od krótkiego uderzenia stopy basowej po bardzo dobrze wybrzmiewającą strunę gitary basowej. Góra nienatarczywa, ale talerze, krótkie świsty palca przesuwającego się po metalowej strunie bardzo szczegółowo słychać. Może delikatnie wycofany wokal, ale to muszę sprawdzić, głośniki podłączone na szybko, nie ma jeszcze zrobionego pomiaru akustyki pomieszczenia. ale pierwsze wrażenia - mega. Jest pierwsza w nocy, rodzina śpi, sprzęt gra cicho, a słychać wszystko, kolumny grają bardzo równo, szczegółowo, niskie tony nie znikają przy cichym odsłuchu.  

Teraz czekam żeby doszedł jeszcze Dynavox amp-s, podłączę jaszcze Yamachę i po przełączam sobie, porównam w czasie rzeczywistym jak grają te kolumny na 2 różnych wzmacniaczach. Yamaha powinna podbić górę i wokal, zobaczymy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...