Skocz do zawartości

Yamaha Rn602, wymiana kolumn


Agnieszka Wysocka

Recommended Posts

Chciałam się z wami przywitać, ponieważ jestem tutaj nowa oraz chciałam prosić was o pomoc. Kupiłam yamahe rn-602 + kolumny Pylon audio pearl 27. Nawet pozytywnie mnie zaskoczyły, może dlatego że wcześniej miałam yamahe rn-303 plus głośniki maudio które zostały mi od kina domowego. Zauważyłam jednak że w kilku utworach które sprawdzałam, przy pierwszym odsłuchu że słabo sobie poradziły, brakuje tego czegoś, nie miały tego powera. Ciężko to określić osobie która słabo się zna na sprzęcie.
Lenny Kravitz - Fly away
Imagine Dragons - Demons
Maanam - Krakowski spleen

Sporo utworów brzmiało ok jak dla mnie, jednak zdarzają się takie którym coś brakuje.Pylony mogę jeszcze oddać. Jednak jeżeli postanowicie mi doradzić to proszę o propozycję w podobnym budżecie, ewentualnie troszkę droższe.Bardziej zależy mi na kolumnach stojących z bass reflexem z przodu. Metraż nie jest wielki bo to pokój 4 metry na 3. Monitory mogę również rozważyć chociaż nie ukrywam że stojące kolumny bardziej mi się podobają.

Gatunków muzyki słucham wielu, pop, rock, dance,trance,hip hop, muzyka z lat 80, polski rock, tak naprawdę każdy gatunek muzyczny ma swoje perełki które do mnie trafiają.

20210419_105816.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się odnieść do czyjegoś wrażenia na temat tego czy innego utworu, zwłaszcza jeśli to są czyjeś (tak zakładam) ulubione kawałki i gdzieś już z tyłu głowy ma się przekonanie, że one powinny brzmieć "tak", a nie "tak" :) Generalnie dobry zestaw powinien zagrać każdą muzę i wg mnie nie powinno się rozpatrywać kolumn pod jeden rodzaj muzyki. Twoje wrażenia o obecnym zestawie może się zmienić za kilka dni, gdy się z nim oswoisz.  Jeśli tak nie będzie - zwróć kolumny. Całkiem fajne brzmienie mają moim zdaniem Q Acoustics 3050i. Warto może ich posłuchać w jakimś salonie w zestawieniu z tymi Pylonami. Jeśli dobrze czytam, to pokój ma 12m2. Nie bałbym się monitorów. Np. takie Dynaudio Emit M20 mogłyby Cię mocno zaskoczyć. Pozdrawiam  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ciężko powiedzieć czego konkretnie brakowało CI w tym zestawieniu. W mojej ocenie Pylon Audio Pearl 25 to zdecydowanie lepszy wybór względem 27. Jeśli chciałabyś uzyskać lepszą dynamikę oraz przestrzeń to polecam zwrócić uwagę na Monitor Audio Bronze 100 lub jeśli starczyłoby budżetu to Silver 100. Jesli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienie to polecam koniecznie posłuchać Indiana Line Tesi 261. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za propozycję, zamierzam się z nimi zapoznać, trochę przekraczają mój budżet ale może uda się trochę dołożyć. Widzę że większość propozycji to monitory. Zawsze uwielbiałam widok kolumn podłogowych ale jeżeli zagra to lepiej to kto wie może jednak będą to monitory. Może głupie pytanie teraz wam zadam ale wiedza moja w kwestii audio jest znikoma. Jeśli zdecyduję się na monitory to czy mogą one stać na szafce rtv czy jednak nie polecacie takiego rozwiązania ? Czy Audio Bronze 100 zagrają dobrze z RN602, coś czytałam że nie bardzo pasują do siebie ale pewna nie jestem. Przy głośnikach Pylon Audio Pearl 27 wydaje mi się że brakuje czasami średnich tonów oraz dynamiki.

Jeżeli chodzi o kolumny podłogowe Q Acoustics QA 3050i oraz Perl 25 to obie propozycje mają bass reflex umiejscowiony z tyłu. Nie jestem w stanie postawić ich dalej od ściany, 10 cm to max. 

Edytowano przez Agnieszka Wysocka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agnieszka Wysocka napisał:

Czy Audio Bronze 100 zagrają dobrze z RN602, coś czytałam że nie bardzo pasują do siebie ale pewna nie jestem. Przy głośnikach Pylon Audio Pearl 27 wydaje mi się że brakuje czasami średnich tonów oraz dynamiki.

Jeżeli chodzi o kolumny podłogowe Q Acoustics QA 3050i oraz Perl 25 to obie propozycje mają bass reflex umiejscowiony z tyłu. Nie jestem w stanie postawić ich dalej od ściany, 10 cm to max. 

Bronze 100 - ja ich brzmienia osobiście nie lubię, ale wielu się podoba ich szczegółowość. Musisz ich posłuchać. Dla mnie nie są to za dobre monitory w kategoriach cena/brzmienie oraz uniwersalność (nadają utworom specyficzne brzmienie, niekiedy pozbawiając je też pierwotnego charakteru) zwłaszcza w porównaniu do bardzo udanego i potrafiącego zagrać prawie wszystko modelu Bronze 2, który możesz mieć chyba w podobnej cenie do Bronze 100. RN602 raczej brzmienia Bronze 100 nie odczaruje. 

Q Acoustics QA 3050i - jeśli te 10 cm to jedyny problem, to to nie jest problem ;)

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, petroff napisał:

Bronze 100 - ja ich brzmienia osobiście nie lubię, ale wielu się podoba ich szczegółowość. Musisz ich posłuchać. Dla mnie nie są to za dobre monitory w kategoriach cena/brzmienie oraz uniwersalność (nadają utworom specyficzne brzmienie, niekiedy pozbawiając je też pierwotnego charakteru) zwłaszcza w porównaniu do bardzo udanego i potrafiącego zagrać prawie wszystko modelu Bronze 2, który możesz mieć chyba w podobnej cenie do Bronze 100. RN602 raczej brzmienia Bronze 100 nie odczaruje. 

Q Acoustics QA 3050i - jeśli te 10 cm to jedyny problem, to to nie jest problem ;)

Dziękuję za pomocne informacje, wezmę je pod uwagę 🍺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadcznie z malym pokojem i dystansem odsluchu <3m kolumny podstawkowe lepiej sie sprawdzaja. Warto posluchac Kef Q350, Elac DBR62 czy Focal Chora 806, i najlepiej w pokoju tam gdzie maja stac. Elac i Focal maja bas relfex z przodu, co moze pomoc z ustawieniem ich blisko sciany.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, petroff napisał:

Tylko ja zakładam, że jak ktoś już wstawił sobie PA P27 to ciężko będzie przekonać się do Kef Q350 choćby gabarytowo :) 

Zgadza sie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę dźwięk, a o to tu przecież chodzi, to może to być zmiana na plus. Miałem kiedyś MA Bronze i zmieniłem na KEF R100. KEFy wszystko robiły lepiej, i to dużo lepiej, teoretycznie nie powinny. Na małe pomieszczenia i/lub bliski odsłuch podstawki są po prostu lepsze, zwłaszcza koncentryczne tak jak KEFy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, petroff napisał:

Tylko ja zakładam, że jak ktoś już wstawił sobie PA P27 to ciężko będzie przekonać się do Kef Q350 choćby gabarytowo :) 

No właśnie walka w głowie trwa😉 kobiety są wzrokowcami i ciężko zdecydować mi się na monitory kiedy całe życie stojące kolumny pięknie wyglądały w pokoju 😊 Jednak wszyscy tutaj stawiają na monitory i zamierzam wybrać coś z przedstawianych przez was propozycji. Zobaczymy jak to będzie się prezentować no i oczywiście grać.

 

Pylony będę jednak odsyłać, myślę że w po weekendzie sprawdzę coś nowego z amplitunerem.

Możecie mi powiedzieć jeszcze jak wygląda wypożyczenie kolumn do odsłuchu w domu? Nigdy nie sprawdzałam głośników w ten sposób. Rozumiem że muszę pokryć koszt kolumn przed wypożyczeniem a jaki jest sam kosz wypożyczenia ? Pytam ponieważ nie wiem czy nie pójdę z torbami sprawdzając kilka modeli jeżeli nie będą mi pasować 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Agnieszka Wysocka napisał:

No właśnie walka w głowie trwa😉 kobiety są wzrokowcami i ciężko zdecydować mi się na monitory kiedy całe życie stojące kolumny pięknie wyglądały w pokoju 😊 Jednak wszyscy tutaj stawiają na monitory i zamierzam wybrać coś z przedstawianych przez was propozycji. Zobaczymy jak to będzie się prezentować no i oczywiście grać.

 

Pylony będę jednak odsyłać, myślę że w po weekendzie sprawdzę coś nowego z amplitunerem.

A ja jestem za podlogowkami ;) spróbuj dali oberon 5 :) aczkolwiek kef to dobre głośniki q ponoć grają dobrze 

kolega ma monitor audio bronze i po podliczeniu do marantza zagrały super a z jego onkyo słabo 

wypozyczaj i testuj nikt nie podpowie lepiej niż Twoje ucho 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Walezy napisał:

Elac i Focal maja bas relfex z przodu, co moze pomoc z ustawieniem ich blisko sciany.

To wcale nie znaczy, że można je ustawiać blisko ściany. Efekt może być dokładnie odwrotny, a sprawa jest bardziej skomplikowana.

 

5 godzin temu, Agnieszka Wysocka napisał:

Nie jestem w stanie postawić ich dalej od ściany, 10 cm to max. 

Przy tak bliskim ustawieniu polecam sprawdzić kolumny z dolnym B-R np. Polk Audio S50 (stary model) lub S50E (nowy model) z małych podłogówek. Są to kolumny, którym dynamiki nie brakuje według mojej opinii.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, petroff napisał:

Dlatego większość propozycji w tym wątku idzie w kierunku monitorów, ale uważam też, że nie jest to jedyna droga. I nie generalizowałbym, że KEF robią wszystko lepiej. 

Gdzie napisałem, ze KEF robią wszystko lepiej? Napisałem tylko, ze R100 względem MA Bronze zrobiły dla mnie wszystko lepiej. Przykład porównania specyficznych modeli, nic więcej. Gdzie tu generalizowanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Walezy napisał:

Napisałem tylko, ze R100 względem MA Bronze zrobiły dla mnie wszystko lepiej. 

Jak nie lubię Bronze 100, to z opinią, że KEF R100 "robią" WSZYSTKO lepiej (cokolwiek się za tym kryje) po prostu się nie zgadzam i uważam to za generalizowanie (btw KEF R100 też nie lubię). Dla mnie EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć, że kolumny z bas reflexem do tyłu bądź do przodu, mogą czuć się różnie w pomieszczeniach. Nie ma też zasady czy reguły, że wentylacja do przodu "na pewno" pozbawi nas problemów. Często proponujemy dostosować różną odległość od miejsca odsłuchowego. Fala basu różnie się może rozejść, co często umożliwia odnalezienie, najlepszego miejsca odsłuchowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arekszcz napisał:

A ja jestem za podlogowkami ;) spróbuj dali oberon 5 :) aczkolwiek kef to dobre głośniki q ponoć grają dobrze 

kolega ma monitor audio bronze i po podliczeniu do marantza zagrały super a z jego onkyo słabo 

wypozyczaj i testuj nikt nie podpowie lepiej niż Twoje ucho 

Ale chyba cały czas nie bierzesz pod uwagę ,że one mają grać w 12 m2,ok podłogówki ale do pomieszczeń nie mniejszych niż co najmniej 16-17m2 ,choć i w takiej wielkości lepiej odnajdą się kolumny podstawkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tomasz Kluczynski napisał:

Ale chyba cały czas nie bierzesz pod uwagę ,że one mają grać w 12 m2,ok podłogówki ale do pomieszczeń nie mniejszych niż co najmniej 16-17m2 ,choć i w takiej wielkości lepiej odnajdą się kolumny podstawkowe.

Głośniki Dali Oberon, przypominają wielkością sprzedawane przez nas Indiany Line Nota 550X. 

Czasami się zdarza, że klienci chcą posłuchać muzyki w takich nie dużych pomieszczeniach małych kolumn wolnostojących i co ciekawe dość często efekt jest nie zły. 

Wspomniane Indiany dobrze się odnajdują w takich warunkach i szczerze mówiąc (pisząc) nie skreślałbym tego pomysłu.

Najlepiej przetestować na własne ucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ale chyba cały czas nie bierzesz pod uwagę ,że one mają grać w 12 m2,ok podłogówki ale do pomieszczeń nie mniejszych niż co najmniej 16-17m2 ,choć i w takiej wielkości lepiej odnajdą się kolumny podstawkowe.

Masz racje . mi mówili 8 od min 35m2 ale cieszy mnie gdy od najniższych głośności słyszę bas i całość bez podkręcania . Moje zdanie jest tez słabe gdyż jak mówiłem moja córa ma oberony i tylko do nich mam porównanie wiec ... tylka nie urywa ale słyszałem /mówili /czytałem ze monitory potrafią zagrac 

dlatego wszystko kwestia pokoju gustu itp itd :) 

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ale chyba cały czas nie bierzesz pod uwagę ,że one mają grać w 12 m2,ok podłogówki ale do pomieszczeń nie mniejszych niż co najmniej 16-17m2 ,choć i w takiej wielkości lepiej odnajdą się kolumny podstawkowe.

Dodatkowo mowimy tu o odsluchu z odległości mniejszej niż 2.5m. Tylko podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...